Mekik Çekerken belim çok ağrıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Murat-18 tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Spor salonuna başladım bugün 2 ci günüm oluyor. Hoca eğik sehpa üzerinde mekik çekmemi istedi ama ilk çektiğim an bi zorlandım sırtım çok ağrıdı. Daha önce evde mekik çekiyordum bacakları 45 derece büküyor, ellerimi göğsümün üzerine çarpı olacak şekilde koyuyordum ve hiç ara vermeden 250 mekik çekebiliyordum. Anlayacağınız mekik çekerken karının nasıl yandığını biliyorum ama bugün karnımda yanma hissini hissetmedim sadece belim çok ağrıyordu ne yapmam gerek ?

Son düzenleme: 15 Ekim 2014
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Belin agriyorsa yapma
    Ustune gitme
    Gecmezse doktora git

Yaver27 bunu beğendi.
  3. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Eğik sehpa da değilde yerde yapsam aynı verimi alır mıyım ?

4. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    maksat 'baklava' ise düz mekik gayet yeterlidir asıl mesele yağ oranıdır

columbu bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Mekik çekme crunc yap,mekik ile crunc un etkisi aynı sadece crunc da sakatlanma tehlikesi yok.

columbu bunu beğendi.
  6. Arkhon

Arkhon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    23
    Yer:
    HomeGym
    Mekik sehpası ve tam mekik tavsiye etmem, bende de sırt ve bel ağrısı yapmıştı, mekik cekmeyi bıraktığımda düzeldi, daha sonra stormblast in bir yazisinda fitik riski tasidigini okumustum yanlis hatirlamiyorsam, tam yerine yarim mekik, crunch vs. yapilabilir, alternatifi çok, squat deadlift gibi compound hareketlerde de abs bölgesi çalışmış oluyor ayrıca, ben leg raise tercih ederdim, karın kası zaten mutfakta yapılır, diyet daha bir önem arzediyor.

columbu, egemennn ve Bekci bunu beğendi.
  7. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Aradan 3 gün geçti, 3 gün içinde hiç mekik çekmedim. Şuan evde yarım mekik olarak mekik çekmeye çalıştım ama 1 tane bile çekemedim. Şuan belim ağrımıyor. Ayrıca şöyle birşey var 1 hafta içinde 3 kilo aldım, 56 kiloydum şuan 59 oldum. Ani olarak bu kadar kilo almam etki etmiş olabilir mi ?

8. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Ayni durum bendede var 1.setden sonra fena agriyoe belim kilonunda etkisi olduğunu düşünüyorum 2.3. Setleri yarim yapabiliyorum anca. Doktora gidiyorum şimdi bakalim ne dicekler :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Shadow15

Shadow15 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    1 haftada alınan 3 kilonun çoğu yağ, hepsinin kas olması mümkün değil..Beslenme programınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

10. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Şimdi hocam ilk başladığım günlerde bana da hocam 3x15 mekik vermişti, inan 3x15 i tamamlamak için canım çıkıyordu. Ayrıca belim ağrıyordu, bunu hocama söylemiştim belim ağrıyor yapamıyorum başka hareket ver demiştim. Azar azar yapabildiğin kadar yap bırak demişti, neyse 4 ay olmak üzere şuan tek set 50 yapiyorum ayrıca değişik mekik hareketlerini çok sağlıklı şekilde yapabiliyorum. Yani demem o ki , azar azar yaptığında belin ağırmaya başladığında bırak ve bu şekilde güçlenmeye başlıyor ve sayı artmaya başlıyor. Şuan mekikle ilgili hiç sorunum yok. Sende öyle dene muhtemelen düzelecektir.

11. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Spora başlama nedenim kilo almaktı 1 haftada 3 kilo kas almak imkansız, 1 ayda bile 3 kilo kas almak imkansıza yakın birşey. Beslenme programımı düzelttim zaten yaklaşık 2 ay geçti 5 kilo aldım bu şekilde devam edeceğim.Ayrıca bel ağrısı kalmadı şuanda ama karın çalışırken bir yanma hissi yok.

12. Shadow15

Shadow15 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Hedefiniz sadece kilo almaksa diyecek birşey yok, doğru yoldasınız. Ben bunu bilmediğim için sadece uyarmak istedim; ama anladığım kadarıyla siz zaten ne yaptığınızın farkındasınız.Kolay gelsin :)

Murat-18 bunu beğendi.
  13. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Doktor banada yapabildigin kadar yap belin ağrıdıginda birak dedi gerci benimki ill setten ağrıyor ama ben isinana kadar yapiyorum ama ağrıyor :/ sirt üstü yüzme ve fizik tedavi ile kisa surede çözülecek biseymis

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ben decline bench sehpasında yaptığım ilk harekette ağrımaya başladı. Doktora gittim ama söylediklerini uygulamadım. 1-2 ay içinde bel ağrısı geçti, şuan belimle ilgili bir sorunum yok.

Sayfayı Paylaş