Mech Detaylı Antrenman Tekniği

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve MechFit tarafından 25 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MechFit

MechFit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Antrenman sistemim başından beri robotik & sistematik bir stratejiyi temel aldığından dolayı bu şekilde isimlendirdim. Okuduğumda bana ilham veren bir çok yazı, makale ve tekniklerden edindiklerimi harmanlayıp içinden gelişimim için en uygun bilgileri seçerek hazırladığım antrenman tekniğimi sizlere sunuyorum.

Sistem %65 hipertrofi ve yıkımı destekleyen yüksek kilo orta düzey (8-10) tekrarlar, %35 çeşitli farklı setlerden oluşmakta.

Full Body veya Split gibi birbirine kutuplaşmış çalışma biçimleri yerine günde 2-3 arası adele çalışmanın bana en iyi gelişimi sunduğunu söyleyebilirim.

Örnek Antrenman:

Pazartesi: Göğüs, biceps, bilek
    Salı: Omuz, trapez, triceps
    Çarşamba: Off
    Perşembe: Sırt, omuz, kanat
    Cuma: Bacak, göğüs, biceps
    Cumartesi: Off (evde karın)
    Pazar: Off (evde karın)

Tricepsin diğer adetlere göre daha az çalıştırıldığı görülse de göğüs antrenmanlarım presslere dayalı olduğundan haftada 3/4 oranında çalıyor ve kısa bir kas olduğundan 1 günde büyük oranla recovery oluyor.

Püf noktalar

* Antrenman başında bi önceki günün baskın adelesi 1x10 yüksek kilo en yavaş şekilde (press tavsiye edilir) girilerek uyarılır ve hatırlatılır.

Aynı şekilde bi sonraki günün baskın adelesi antrenmanın son hareketi olarak girilerek uyarılır ve hazırlanır.

* Antrenmanda adeleler büyükten küçüğe doğru çalıştırılmaya başlanır.

* Dropset, süperset, triset ve giantset olmak üzere 4 teknik sırlaya 1 hafta boyunca tüm adeleler için uygulanır.

* Örnek antrenmandan da görüldüğü üzere birbirini tetikleyen veya yakın adeleleri aynı zaman aralığında kompleks egzersizlerle çalışarak hem gelişim hem dinlenmede önemli zaman kazanılır.

2. Metronom57

Metronom57 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar.
    4 yıldır koşu ile ilgileniyorum fakat daha iyi bir görüntü için fizik gücümü de gelistirmek istiyorum.
    Sizce "koşu ve vucut gelistirme" ikisini bir arada nasıl yapabilirim, önerileriniz nelerdir.
    Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş