max growth ve gelişim orta seviyeli arkadaşlara

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve atakan_irresistable tarafından 16 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle selam lar ben kendim ve arkadaşımla 2 aylık çalışmamızı siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istedim. ki bu hipotezim testlerle ve deney gözlemle yarumlanmıştır. istenildiğinde test sonuçları scan edilip verilecektir.
    kimyager olan arkaşımla birlikte ben aynı etki çerçevesinde çalıştık ve 2 aylık çalışmalarımız neredeyse 1 aylık çalışmamıza bedeldi.

deney: miyoloji ve insanın max gelişim süreci

artrenman ağırlıklarımızı ve beslenme koşullarımızın temelini uykuya verdik 60 gün boyunca haftada 3 gün boyunca yatmadan saat 12 den önce ağır antrenman özellikle omuz ve çevresi gözüs ve bicepsler çalışıldı ve düzenli olarak 5 yumurta bütünü yenilip solgar zinc 22mg çinko takviyesi yapıldı ve 150 mg c vitamini combinesi yapıldı. pro+zn+c vit. takviyesi ve aylık testler kendini belli etti.

sonuçlar.
    1 ay sonu fsh lh düşüş testo da artış ve kortizol seviyesinde düşüş gözlendi

2 ay sonu

fsh lh düşüş tekrar gözlendi çok az. testo inanılmaz artış söz konusu ve gh 0.005 >
    tabi bu çalışmalarda çörek otu da kullanılmıştır. keşke kullanmasaydık çönkü bir ikilemde kaldık

acaba bu etkilerimizin nedeni çörek otumu yoksa yumurta çinko ve c vitaminimi.

bu yüzden antrenmanlarımızı daima 8,30da başmama kararı aldık ve görünüş olarak gözle görünür bi gelişme kaydettik. bu gözlemlerimizden önce hormanal faailiyetlerimizin yüksek olduğu sabah vakitlerinde çalışma yapardık fakat artık kararımızı değiştirdik bence antrenman ve uyku arasında ve besinlerin sindirimi açısından enaz kendimize 2 ssat verip çalışmamızı sonra sonlandırdık.

castorpollux, ozzers ve KD bunu beğendi.
  2. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    gayet faydali bir konu, sizinle birlikte bu teste girmek isterdim

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    önceki growth seviyeniz neydi peki?...bence düşüncelerinizde yanlışlıklar var...gece yatmadan önce antrenman yapmak onud a gectim, cokta abartılı takviyeler kullanmamışsınız....testo zaten anlık birşey onu canlandırmak sizin elinizde...neye göre yapıldı bu test, ben tam anlayamadım, afedersiniz..

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    3 mart 14nisan 25 mayıs aralarında yapılmışır. anlatmak istediğin yatmadan 2 3 saat önceki antrenmanın faydası isteyen benimser istemeyen benimsemez bende di bir hpotezdir. ve 2 ayrı insan üzerinde denenmistir. abartısız olağan üstü hacim kazanılmıştır resimleri ekleyeceğim denemekten zarar gelmez değilmi d.wolf kardeşim. istersen karşıt görüşlüde olabilirsin biz sadece metabolizma gereksinimleri olman çinko ve emilimin max düzeye erişebilmesi için yüksek kaliteli protein ve c vitamini takviyesi ve supradyn multi vit. takviyesi yaptık ve inanırmısın arkadaşın elinde egzaman vardı muhtelif yerlerinde egzamaları tamamiyle geçti deri kendi kendi onardı. fakat kür esnasında çörekotu ve sinamekide kullanıldı. ama belirttiğim gibi keşke kullanmasaydık çünkü bir ikilenme karşı karşıya kaldık accababu etkiler sonucunu hangi sonuca yüklememiz gerekir.

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    olayı benim senin yapış oldugun deneye karşı aleyhine bir yorum olarak yazdıgımı düşünme sakın...sadece, ben deneyin cok basit oldugunu ve asıl amacın ne oldugunu anlayamadım...
    sonucta, ben bunların aynılarını ve cok daha fazlasını alıyorum...yani neyi ölçmeye çalışıyorsunuz?..çinko i c vitamini vs nin etkilerini mi?...asıl amaç ne ?..onu kavrayamadım...

6. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    atakan nezamandır v.g yaptığından kendinden vs hiç bahsetmemişsin ben ilk başladım zamanlar bu spora american pastasını izlesem bile testo seviyem anında tavan yapıyodu o yüzden ek ürün kullanmıyordum eğer yeniysen çok normal uzun süredir yapıyorsan vallahi bravo ... çünkü bu etkilerin nedeni ne yumurta ne c vitamini nede çinkodur...
    çünkü ben bunları sıradan beslendiğim dönemlerdede alıyorum
    sinemaki ve çörek otudur belki..:)

7. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    bosnak sen kendini hic karistirma zaten :D:D

bu konuda ilgimi ceken gh artisi oldu ama bence test yeterince kapsamli yapilmamis arkadaslar tarafindan.
    cinkonun zaten testesteron ve gh salgisini artirdigi biliniyor. ben yapsam soyle yapardim; sekeri tamamen keserdim cinko yine alirdim, vitaminide.. sex/masturbasyon yapmazdim, hormon salgilarini artirdigi bilinen yiyeceklerden yerdim ve sonucu oyle alirdim

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kd kardeşim konuya vakıf. öncelikle yardımların için teşekkür ederim kardeşime. doğru test kapsamlı değil ancak ozan kardeşimin testi öncesi gh 0,005 < tü ancak çörek otu ve sinameki olayımızı karıştırdı. masturbasyon sürekli yapıldı. yani normal kesintisiz. ama gerçekten şekerimizi de kesmmedik fakat gh tetiklendi acaba çinko ve pro mu yoksa çörek otumudur bir ikilemde kaldık test neredeyse giyasko oldu keşke çörek otu kullanmasaydık yada bir bakıma iyi oldu birdahaki testte değerler normal çıkarsa çörek otundan olacaktır. bizler 1,5 yıldır bu sporu yapıyoruz. fakat bu kürle giydiğimiz tsihrtler bakım abartmıyoruz thirt leri kollarımı sıkmaktadır. yeminle. artı kendimizi yoramıyoruz inannırmısınız komik gelecek biliyorum fakat overtraning olamıyoruz istesek hergün antrenman yapacağız ne ağrı ne sızı daha önceleri kbiradere akşamları voltren sürdürüdük. ağrıdan şimdi alakası bile yok. gerçekten yorumlarınızı değerli arkadaşlardan bekliyorum. gereksizlerden değil konuya vakıf değerli kardeşlerimden.

9. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bence mantıklı ama basıt gıbı gorunen guzel bır test olmuş yanı dolaylı yoldan

yani yine aynı saatte antreman yapıp yumurta yerine whey yatmadan önce de zma yada animal stak,gh max.tribulus argine çinko olabilir belki çoğumuz bunu yapıyoruz
    ama kontrol altında tutmuyoruz yani bu küre girmeden once buydu bıtıste bu dıycek tahlılleri yapmıyoruz sadece gözlem
    paylaşım için teşekkürler ...

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    OZZERS kardeşim öncelikle teşekkür ederim whey olarak ultumate iso sensation 93 kullanıyorum ve creatin tozu da oluyorum max sentez için fakat günde bir ölçek daha çok günde alıştım artık yüksek kaliteli protein olarakta 6-7 yumurta bütünü yiyorum. anne sütünden sonra en besleyici besin. hmm. çok kötü alıştım neredeyse öğünüm yumurta oldu.

artısı arkadaşın egzamaları geçti arkaş bu dertten muzdaripti kurtuldu. çok gariptir. 8 senedir hastaymış catlaklar vardı elinde. geçti benim saçlarım anormal bir şekilde arttı. gözle görülür bi şekilde vucut yapım 2 ye katlandı 3 ayda yaş 24 ben ddeğil akrabalarım gözlemleri .

ayrıca belirtmek isterim max gh kullandım hiçbir faydasını görmedim. hatta zararı oldu göbeğimde yağ birikti diyebilirim. nasıl resim ekşeyebilceğimi bilsem eklerdim siz değerli kardeşlerime

11. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    gozle gorulur sekılde 2 ,3 kat artan vucut yapısı ...?
    resim koyarsan baslangıc ve su ankı dıye çok iyi olur

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    OZZERS kardeşim selamlar resmimi saş tarafa eklemeyi başardım güç bela oohhh. buyurunuz kollar 3 aylık ve resim 27 mayıs tır.

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kas gelişiminin en önemli faktörlerinden birisi beslenmedir.
    Antrenman saati, antrenman yoğunluğu ve biçimleri, uyku, motivasyon gibi öğeler tabi ki önemlidir ancak, beslenme faktörü bütün bu öğelerin kas gelişimine etkisini çok büyük oranda etkileyecektir.

Deneyinizde sadece antrenman saatinin hormonal ve gelişimsel etkileri üzerinde durduğunuz gibi bir sonuca varıyorum.

Beslenme düzeninizden (sadece gün içerisinde tükettiğiniz yumurtadan bahsetmişsiniz) fazla söz etmemişsiniz.
    Deney sonuçlarınızı etkileyen en büyük faktörün beslenme olduğunu düşünen biri olarak sadece idman saatine odaklanmak yerine günlük beslenme mevzusuna en büyük önemi vermenizi, gh hormonu salgısını ve gelişimi etkileyen faktörleri irdelerken sadece idman saatine odaklanmamanızı öneririm.

Eğer dediğim gibi beslenme konusuna gerekli önemi verip, deney süresince belli bir standardı tutturduğunuza inanıyorsanız bunu da forumla paylaşmanız, deneyin sonuçlarının anlamlı olması adına çok önemli.

Yine de sorgulayıcı zihniyetiniz ve azminiz nedeniyle çabalarınız oldukça takdire değer.

ozzers bunu beğendi.
  14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle yarumunuz için çok teşekkür ederim bonatschi. sizinde yazdıklarınızla bizi nasıl aydınlattıysanız bende bi parça olsun sizlere faydam olmasını ummarak yazdım bunları ve hakkaten abartmıyorum beslenme konusunda haklısınız ben sadece aklam yemeği öğününde 5-6-7 yumurta bütünü olarak devem ettim ve yazdığım gibi takviyeler kullandım. sonuç mükemmel efendim 1 yılda elde edemediğim performansı akşam çalışmalarıyla etde ettim resim yan tarafta anlayışınıza şimdiden teşekkür ederim. bu sonrası resmi öncesini çekme ihtiyacı bile hissetmedim. bu sistemle bunu 3 ayda inşa ettim efendim.

15. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta sarisini yememeni siddetle tavsiye ederim.. max 2 tane ye

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    neden... ?

17. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    kolestrol sorununa yol actigini duymustum ve gecenlerde tvye cikan bir doktorun "yumurtanin sarisini dusmaniniza yedirin" dedigini canli canli izledim

18. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Yumurta kolesterolü artırmıyor

Bilim adamları, bugüne kadar sürekli olarak yumurtanın kolesterolü artırdığını savunuyordu. Her türlü diyetin içinde de yumurta yasağı yer alırdı. Ancak son araştırmalar, yumurtanın kolesterolü artırmadığını ortaya çıkardı.

MİCHİGAN Üniversitesi'nin 15 bin 633 sağlıklı kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre ‘‘normalin 4 misli fazla miktarda yumurta alınması’’ halinde bile kan içindeki kolesterol seviyesi yükselmiyor. Tek bir şartla: Yumurta yiyen insan sağlıklı olacak.

Yumurta ile ilgili yapılan bu araştırmanın sonuçları Amerikan Diyet Birliği'nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği toplantıda açıklandı. Denver kentinde yapılan toplantıda diyet uzmanı Jean Kerver, sonucun şaşırtıcı olmadığını, aslında bilim dünyasının da bu gerçeğin farkında olduğunu söyledi.

İKİNCİ ARAŞTIRMA

Geçen yıl Harward Üniversitesi'nin yaptığı benzer bir araştırma da aynı sonucu vermişti. 80 bin kadın ve 38 bin erkek üzerinde yapılan araştırmada, günde en az bir yumurta yiyen yetişkin bir insanda kolesterol artışı meydana gelmediği ortaya çıkmıştı. Colorado Üniversitesi profesörlerinden Jackie Berning, kalp krizi ya da damar tıkanıklığı sonucu beyin kanamasına yol açan kan içindeki kolesterol düzeyinin yüksekliği ile yumurta arasında doğrudan bir bağlantı olmadığını açıkladı.

SORUN YAĞLARDA

Prof. Jackie Berning, sağlıklı bir insanın günde 300 miligram kolesterol alması gerektiğine dikkat çekerek ‘‘Yumurtadaki kolesterol miktarı 70 miligramdır. Yani kolesterolün kan içindeki yüksekliğinden yumurtayı sorumlu tutamazsınız. Gerçek sorun, diğer gıdalardan alınan yağ miktarındadır. Yağ tüketimine dikkat etmek gerekiyor, yumurtaya değil’’ diye konuştu.

Denver'daki diyet toplantısına katılan Tel Aviv Üniversitesi uzman doktorlarından Niva Shpira, yumurtanın protein, A ve E vitamini zengini olduğunu da vurgulayarak ‘‘Yumurtadan korkmamak gerekir. Kolesterolü artırıyor diye yumurtadan uzak durmak sağlıklı yaşamdan da uzak durmaktır’’ dedi.
    NOT: ALINTIDIR.

19. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    sen bilirsin dostum her koyun kendi bacagindan asilir

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yumurta ile ilgili forumda çok yeterli başlıklar var..bunun yeri burası değil tabiki..ben sadece neden 2 olarak belirttiğini merak etmiştim..

Sayfayı Paylaş