Max benchimi arttıramıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ahmet377 tarafından 4 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Max benchimi arttıramıyorum arkadaşlar 2-3 aydır 75 te kaldı bir türlü 80i görmüyor napmam lazım ve diğer hareketlerimde de ağırlık artmıyor skull crusherde de 4x12 30-35 kg arası yapıyorum ama bir türlü kayda değer bir artış olmuyor, aynı zamanda dumbell presste de 30-30 kg yapıyorum takıldım arttıramıyorum napmam lazım

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    30-30 ile 3x10 db press yapabilen birinin 80kg one rep bp yapması normal değil. Formlarında bir hata olabilir. Ya bench formunda güçsüzlük yaşatan bir hatan vardır (düşük ihtimal), ya da db press'te full rom yapmıyorsundur ve doğru kaslara değil ekleme yük bindiriyorsundur (yüksek ihtimal).

Her halükarda ağırlıklar artmıyorsa yapılacak şey basit. Beslenmeni ve dinlenmeni gözden geçir. Şu an yaptığından daha farklı bir antrenman metoduna geçiş yap. Belki az çalışıyorsundur daha fazla volume yükle, belki de gereğinden fazla zorluyorsundur biraz daha vücuduna dinlenecek alan bırak. Makinede press'lere fly'lara ayırdığın vakti bench'e ayırmaya başla. Maalesef sihirli başka bir çözüm yok.

Ömer Alken ve Alincoln bunu beğendi.
  3. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    banada mantıksız geliyor ama bunun sebebini şuna bağlıyorum hayatım boyunca bench pressi genelde hiç programıma eklemedim ama dumbell pressler ve incline dumbell pressler hep vardı galiba hiç bench yapmadığımdan kaynaklanıyor ,yani bazende dumbbell pressi tam nizamı yapamadığım oluyor ama sonuçta yüksek ağırlık giriyorum normal yani böyle olması

Son düzenleme: 4 Eylül 2020
  4. EmreBeastPower

EmreBeastPower Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    dostum antreman için bi not defteri almalısın her antreman yaptıgın harekette kaç kilo kaç tekrar yaptıgını yazmalısın diger antreman biraz daha zorlamalısın

ahmet377 bunu beğendi.
  5. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Hareket formlarını paylaşabilirsen değerlendirme yapabiliriz

ahmet377 bunu beğendi.
  6. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    dediğinizi yapıcam teşekkür ederim

7. sertac50

sertac50 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Almanya
    Sirt kaslarin ve ya tricepslerin zayif sirtini ve tricepslerini guclendirmen lazim

MrDiyar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş