manken değilseniz body-buildin yapmayın

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kfks tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bazen insanlar yemek yerken, bazen tv karşısında maç seyrederken, bazen kuran okurken mutlu olurlar. Yemek yemeyi zevke dönüştürmüş bir insan o yemeğin tadını çıkartmayı bir tabağı bir saatte yiyerek yapabilir. Maçın kendisine mutluluk verdiğini söyleyen bir kişi bir maçı bitirdikten sonra gol pozisyonlarını, önemli olayları, kritik kararları, hakem hatalarını, maç içindeki birçok vs. 'yi saatlerce tekrar tekrar izleyebilir. Dindar bir kişi Saatlerce hiç sıkılmadan kuran okuyup ibadet edebilir. İnsanı mutlu eden şey onun için en değerlidir çünkü. Bazen geçeriz ufak bir akrabamızın karşısına ve saatlerce aynı hareketle "ce eee" diyerek onu güldürmekten haz alırız. Kimse bize kalkıp yeter artık demez. Çünkü hem biz hemde o tatlı varlık mutludur bu durumdan. Akvaryum severler vardır. Ufacık balıklarla senerlce hiç durmadan uğraşırlar. O kadar para dökerler, sürekli koca koca akvaryumları temizlerler. Aksilikler yaşayıp baştan aşağı ıslanırlar. Ama vazgeçmezler o balıkları izlmekten. O kadar aksilik karşısında ıslanıp hasta olurlar. Geçer akvaryum karşısında hapşura hapşura o balıkları izlerler. Çünkü onlar o şekilde mutludurlar. Birde bu sitedeki çoğu vg ciler gibileri vardır. Yüzlerce kiloyu ıkınsa sıkıla bağıra çağıra saatlerini, emeklerini ve güçlerini harcayarak kaldırırlar. Daha sonra bir ay içinde aldıkları 1 cm'lik hacimle mutlu olurlar. Onlarada kimsenin bir şey deeye hakkı yoktur. Çünkü onlarda Mutludur......

redbaron_, kfks ve slymnasye bunu beğendi.
  2. MURO

MURO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bu bir deyim ve anlamlidir aslinda ama sen uzatmissin herseyi HAYVAN ile özdeslestirmissin
    Cok calismak, cok kazanmak, yatirim yapmak, insanlara faydali olmak ve neticesinde güzel bir hayatin olsun anlamindadir.

Ben
    hayvan gibi calismiyorum
    hayvan gibi yemiyorum
    vücudum hayvan gibi degil

düzenli olmasada aralarda cok bosluklar olsada 25 yillik spor gecmisim var yasim 47 ama bircok 20 li yaslardaki genclerle yarisirim kendimi hala genc, dinc ve saglikli hissediyorum

"spor yapmamis" 30 lu 40 li yaslardaki insanlarimizla herhangi bir müsabakaya girmem bile cok komik olur.

Sagligim el verdigi sürece bu sporu yapacagim 60 - 70 bilemem artik Allahin izniyle.

kfks bunu beğendi.
  3. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaş kendi düşüncesini yazmış.gayter normal buda Kendi görüşü Sonuçta.bunu body yapanların %70 i düşünüyor ve bırakıyor zamanla.Hoş spor güzel spor ama dediği gibi birazda.Ben basladıgımda bana zengın sporu demıslerdi gülmüştüm,şimdi maddiyatımıda zorluyor.tabi bu seçme özgürlüğüdür,sen bu sporu ben bu sporu seçtiysem yapacak bişey yok,açıkçası banada body i cocuklar sordugunda baska spora yonlendırıyorum.İşin gerçeğide bu sporu takıntı halıne getirenler var,çevremde çok görüyorum.arkadasın dedıklerıne az çok katılıyorum.ama bu sporuda seviyorum yapacak bişey yok.

kfks bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    vg.de eminim herkes yaptığı ile mutlu..takıntı yapan takıntısı ile hayvan gibi çalışan hayvan gibi çalışması ile karın kası için çalışan görüntüsü ile mutlu oluyorsa tartışmaya gerek yok..

bu iş eğer mutlu olmadan , istemeden yaplımıyorsa sevmeden de yapılmıyor..vg konusunda zaten baskı ile zorlama ile 5 gün gidersiniz..demekki vg yapanların tamamı yaptıklarından bi şekilde memnunlar..
    kiminin belki tabiri caizse anası ağlıyor katı kuralları uyguladığı için ama o da amacına ulaşmanın verdiği mutlulukla mutlu oluyordur..

burda mutluluk sabah akşam insanın yüzünü güldüren şey değil belkide az bir mutluluk bile onca sııkıntıyı çekmenizin asıl sebebi..

ör: BFTR de olmak paylaşım adına mutluluk verdiği gibi VG kokan bi yerde bulunmamın da verdiği mutluluk..vg ciler hayatlarına sindirirler bu işi..onun varlığı yeter bi yerde..
    istisnalar olabilir tabi o ayrı..saygı duymak lazım..

kfks bunu beğendi.
  5. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Son cümlelerimi belirtmem gerekirse;

Benim burda bu sporun yapılmaması fikrini savunmamın nedeni , yararları ve zararları açısından değerlendirdiğimde zararlarının daha fazla olduğunu düşünmemdendir.

Burda bütün bu çileyi ve zorlukları sırf sabah uyandığımızda , aynaya baktığımızda sahip olacağımızı mutluluk için mi yapıyoruz? Ki böyle diyorsunuz o zaman bunu savunanlara saygı duyuyorum ve onların bu mutluluklarının daimi olmasını diliyorum

gfb_zorba bunu beğendi.
  6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Cok guzel sence eksileri daha fazla ve bırakmıssın buna tamam..
    Hadi dahada ileri gidip tüm foruma bırakın demıssın hadi bunada tamam..

Ama burada sporu savunan kısılere kötü bir üslupla ve dalgayla yaklasman, iste bu yaptıgın yanlıs ve senın jargonunla "tamda sporu bırakacak yapıda bir kisinin yapacagı is"..

Ayrıca senın cevrendekı herkes ve sen bilincsizce gunde 4-5 saat haftada 7 gun spora gıdıyor dıye bu sporu yapanların oyle olması gerekmez ki zaten bu forumdakiler boyle hatalara dusmezler.. Hanı foruma seslenıyormussun ya ıste onlar senden ve cevrende gorduklerınden cok daha mantıklı yaklasıyorlar bu olaya emın ol..

Ve bu foruma gelıp bırseyler ogrenerek spor yapanlar bılınclı bır sekılde saglıkları ıcın spor yapıyorlar, senın etrafındakıler gıbı saglıklarını ıkıncı plana atarak degıl..

Bu forumda az bıraz vakıt gecıren adam haftada 3 veya bılemedın 4 gun 1-1.5 saatten sporunu yapar, saglıklı duzenlı beslenır, kalıtelı dınlenır, tum hayatını duzene oturtur.. Kafasını stresını bosaltır aılesının yanında daha mutlu olur, dısarıda daha ozguvenlı olur.. Kılolarını verır veya yaglarını yakar, daha once spor yapmamıssa esneklesır, cevıklesır, guclenır daha dıkkatlı olur.. Beynı daha ıyı calısır.. Mutluluk hormonunun salgılanması artar.. Sosyal anlamda bır sıcrayıs yapar..

Senın gunde 3-5 saatten yanı ort 4 dıyelım haftada da 5 gun gıttıgını varsayalım ne oluyor haftada 20 saat yanı neredeyse bır gun.. Pekı bu gununde tamamen annenın aılenın kucagında mı oturacaksın veya ulkeye yararlı olmak ıcın kamu gorevı mı yapacaksın?.. En azından gıdıp coplerı mı temızleyeceksın?.. Yanı spor yapmamakla ulkeye daha yararlı olmak arasında ne fark var?..

Ben bu sporu yapıyorken tum hayatım belırlı bır programa oturmustu.. Yeme ıcme duzenım, ders programım, aıleme ayıracagım zaman vs herseyım.. Su an unıversıte sınavı dolayısıyla yapmıyorum spor ve sunu dıyebılırım kı hıc ders calısmıyorum, agresıfım, sıkıntılıyım.. Sence sporu bırakmam ulkem, aılem ve ben adına daha mı ıyı oldu daha mı kotu?..

Ek olarak salona degılde baska bır ılcede oturan bır akrabana gıttın dıyelım.. Gıdısın gelısın zamanını almayacak mı?.. Veya dus alma olayını anlatayım spor yapmasan almayacak mısın?.. Saglıklı bır ınsan hergun bılemedın 2 gunde bır dus alır ki sporuda haftada 3-4 gun yaptıgını dusunecek olursak 2 gunde bır dusunu almıs olursun..

Bu konustukların cok sacma.. O kadar sacma yonlerı var kı vakıt buldukca sana sayfalar dolusu cevap yazabılırım.. Sımdılık bu kadar yazıyorum umarım bırseyler hakkında dusunmeye baslarsın..

Son düzenleme: 22 Kasım 2009
    kfks bunu beğendi.
  7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    herkesin farklı hobileri vardır mesela model arabalara merak sarmış biri bu ufaçık araçlara milyarlarca tl para ödüyorlar bi kaç saatlik zevk için , dışardan baktıgında onların yaptıgı sana çok sacma gelebilir ama onlara sorsan emin ol kendine göre gecerli sebepleri vardır ....vucut geliştirmede bölyle bazısının hayatını düzene sokar bazısına sigarayı bıraktırır bazısına özgüven aşılar sadece aynaya baktıgında mutlu olmak için yapmazlar yani......sana göre yaptıklarımız çok sacma geliyor olabilir ama biz bu sporla kendimizi buluyoruz.....büyük ihtimal seninde böyle yaparken kendini buldugun şeyler vardır , adamın biri çıksa ve dese sana " ulan o kadar saat onun için harcanırmı " .. ne dersin ? bide burasını düşün istersen

kfks bunu beğendi.
  8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ha bu arada bence artık sende usttekı mesajımdan sonra bazı seylerı anlayıp forumlarda, internette, pc basında vakıt oldurecegıne; vatanına mılletıne yararlı bırseyler yapmalı, aılene daha fazla zaman ayırmalısın.. Sana onerım budur.. ;)

YSF-JOSEPH bunu beğendi.
  9. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Konuyu açan arkadaşa sesleniyorum , hani demişşsin ya vatan millete hayırlı olsun bu sporu yapmayın diye , işte bende şimdi o lafa karsılık cevap olarak şunu söylüyorum : Ne kadar güçlü olursak vatanımızada o demli sahip cıkarız ve onu koruruz eğer kendimiz zayıf olursak zaten kendimizi koruyamadığımız gibi vatanımızı hiç koruyamayız.

YSF-JOSEPH bunu beğendi.
  10. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    kfks sen yapılacak daha yararlı işler var vs.. diyerek bu sporu yapanlara bırakmalarını tavsiye ediyorsun.neymiş günde en az 3 saat harcanıyormuş falan filan.
    sen bu konuyu açarak bize ve kendine ne kadar zaman kaybettirdiğinin farkındamısın peki?
    Dikkat ettimde dün konuyu açtığından beri neredeyse aralıksız pc başındasın her mesaj atana cevap vermişsin nerdeyse.sen bu kadar zamanını harcayacağına daha yararlı işler yapamazmıydın peki?
    Böyle saçma muhabbetlere girerek (Bu forumda veya günlük hayatta) ''spordan dolayı kaybettiğimiz zamanın''???!!! kat kat fazlasını kaybediyoruz emin ol.

11. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Herkes hayatının belli dönemlerinde bazı hatalar yapar hatalar insana tecrübe kazandırır bu tecrübelerde yaşamın ta kendisini oluşturur kfks sende 1 senelik bir dönemde böyle bir hata içine düşmüşsün ve gerçekleri görerek herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun.
    Şu anki psikolojin bir insana sigaranın zararlarını anlatıp onu vazgeçirmek gibi bir şey ama tedavisi çok uzun bir süreç bizde zararlarının farkındayız ama kanımıza işlemiş kurtulamıyoruz bodyi bırakmak için hergün içmem lazım sanırım, şu anda bırakmak için iyi bir dönem benim için 20 gündür salona gidemiyorum bir daha hiç gitmemek en iyisi sanırım ama vucudumu kurtarsam bu illetten düşüncelerimi kurtaramıyorum en iyisi forumada girmemek olmalı.Şu sağlıklı beslenme derdindende kurtulurum yarın bi börek yaptırayım gelirkende bi baklava alırım ne bu böyle yaa hay aklınla bin yaşa hayata yeniden dönmüş gibiyim sağolasın.

12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Şok konu sahibini destekleyenler var......
    Not:

Sitemizde spor yapmayanada yer var arkadaşlar yemek bölümünde güzel tarifler var benimde meze tariflerim var alın rakıyla yiyin babayiğitlerim...AAA vejeteryandınız değil mi pardon... Bu arada PLATES veya BALE yapmayı deneyin narin vücudunuzu yıpratmamış ve zerafetinizle insanları büyülemiş olursunuz...HA unutmadan altın günleri düzenleyin çay saati yapın küçük kadınlar dizisinide izleyin Behlü'le aşık olun..Biz o sıralarda spor yapmaya devam ediyor olacağız bu arada konuyu açan arkadaş iyi niyeti ile gönlümüzde taht kurdu sağolsun ama hala burada zaman kaybetmeye devam ediyor:))....
    Eminim bu duygusal konuşmalarım karşısında göz yaşlarına hakim olamamışsındır..

13. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    bence aileyle/arkadaşla vakit geçirme açısından hiçbir zararı yok bu sporun..haftada 5 gün 1 er saat tten hiç birşey olmaz

14. muskulus06

muskulus06 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sağlık
    Yer:
    ankara
    bu arkadaş sadece konu açmak için başlık atmş ceveb vermeyi bile düşünmüyorum açıkcası..arkadaşalr eğlenemnize bakın...

15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Konu açan arkadaş bir gece ansızın bir çığlık sesiyle ürpererek uyanırsa korkmasın bilsin ki o an bir bodyci bağararak bench press basıyordur..Üst katındaki bağarma seslerinden rahatsız olursan hemen sinirle yukarı çıkma belki biri dumbell curl çalışıyordur rahatsız etmemelisin.bugün bindiğin otobüs şöförünün leg press çalışmadığı ne malum...Hepsini geçtim karşı komşun gelse fazla ağırlığınız var mı dese ne diyeceksin...Senin saçma mesajına karşılık cehaletine sığınarak bende böyle şeyler yazıyorum kusura bakma.

boran90 bunu beğendi.
  16. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    sen de kusura bakma ama , biraz da beyin kası çalışşsana sen;)

17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Ahmet Şerif İZGÖREN'in ODTÜ konuşmasında göz rengi ile ilgili bir konuşması var gerçektende buraya çok iyi oturuyor. İnsanlara birbirlerine bakıp göz renklerini kendisine söylemelerini istiyor, herkesten kahverengi, mavi, yeşil gibi renkler cevap olarak geliyor. Sonra Ahmet Şerif İZGÖREN kendi başından geçen bir hikayeyi anlatıyor; Evde küçük çocuğuna annenin gözleri ne renk diye sormuş çocuk koşa koşa gitmiş annesinin yanına gözüne bakıp siyah beyaz demiş. Babası gülmüş hiç öyle şey olurmu diye. Çocuk annesinin elinden tutup babasına gözü göstererek bu siyah kısmı bu da beyaz kısmı demiş. Ahmet Şerif İZGÖREN ve karısı birbirlerine şaşkın bir biçimde bakarken çocuk araya girmiş ve "sakın siz büyükler gözün beyaz kısmını görmediğinizi söylemeyin" demiş.
    Şimdi burada da herkes bir şeyler yazıyor ama konuyu açan arkadaş bir defa şartlanmış. Ne denilse boş.
    Unutmayalım ki;
    Şu an liseye giden gençler bu sporu yapmıyor diye para harcamazlar sanıyorsun ama çok yanlış düşünüyorsun. Bu spora para vermezler haklısın. Sigaraya, alkole, hapa, ota belki inanılmaz geliyor ama lise çağlarında genel ev olayları artık basit bir şey durumunda. Bizim okullarımıza spor-kültür-sosyal aktivite lazım iken sen kalkıp bu spor çok zararlı diyorsun. Bir ana baba kızını eroin yüzünden ölü bulmuş iken spora gitmeyen paraları kar etti diye sevinirmi sence? Bu sporu yapsın veya başka sporu yapsın. Fark etmez herşeyin bir bedeli olucak. Ya cebine malbora koyucak ya da çantasına protein tozu koyucak(Bu spordan örnek veriyorum. Çantasına protein tozu koymazsa illa sigara mı içicek diye bir cevap yazılmaz umarım.)

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    konu yeteri kadar anlaşıldı sanırım..daha fazla açık durarak bizlere birşey katmayacağı kanaatindeyim..

üslubunuz maksadını aşıyor.. daha doğru bir üslup seçmeliydiniz..

İnteqral ve zigbog bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş