Malum Simetri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sugar23 tarafından 26 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sugar23

Sugar23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konu çok açıldı ama benimki biraz daha farklı.Sağ göğüs sol göğüse göre daha sert. Alt göğüslerin sertliği aynı fakat sol göğüsün üst ve kol ile birleşme tarafı çok yumuşak fakat sağ kolda taş gibi. Yani sol göğsümün üstünden simetri sorunu var. Herkes diyorki zamanla düzelir,çünkü sol taraf güçsüz olduğu için daha çok zorlanacak ve eşitlenecek diyorlar. İşte benim sorunumda burda. Sol ve sağ hangi hareketi yapsamda GÜÇLERİ EŞİT. Ben ne yapmalıyım Sol göğsümün sol tarafını geliştirmek için?

2. letsgoheat96

letsgoheat96 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    aynı durum bende de var sağ göğsüm daha güçlü fakat şöyle bişey var bazı profesyonel sporcularda da göğüsün biri büyük biri küçük bende öyle olur diye düşünüyordum eğer eşitleme şansımız varsa öğrenelim

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Simetri sorunu bir çok insanda vardır. Az da olsa farkı ancak sürekli bakan gözler yani aynaya baktığımız için biz anlayabiliriz. Vücudun tam simetrik olması demek genetik açıdan baya bi şanslı olmak demek zaten. Aradaki fark genellikle ağırlık artırılmaya gidildiğinde eksik olan tarafın da geliştirilmesiyle önemli ölçüde giderilir. Bazı yayınlardan eksik olan tarafın tek dumbell hareketlerinde 1 tane fazla yapılmasının farkı kapatacağı yönünde yazılar okuduğumu hatırlıyorum. Sonuç olarak dert etmeyip ağırlık artırımına gidelim. Genelde simetrisizlik kaslar sıkıldığında belli oluyor bu arada. Benim de malesef trapezlerde bu durum mevcut.

Sayfayı Paylaş