malesef şişmanım bi yardım :(:(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve shutcan tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. shutcan

shutcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba aranıza yeni katıldım kendinizi tanıtın bölümü varsa bulamadım bi yanlısım olmussa simdiden özür dilerim... ben 21 yasında 1.85 boyunda ve 95 kiloyum malesef.. yeni bi diyete basladım günde 600 kalori falan alıyorum... ve boks yapmaktayım.. boksla günde yaklasık 450-600 kalori yakıyorum.. yani aldıgım kalorileri boks 0 lıyo yanlısmı yapıorum bilmiorum ama kiloma ragmen atletik biriyim yani vücudum zorlanmıyo kilo verebilirmiyim böle verirsem kaç kilo veririm yardımcı olursanız cok sevinirim herkeze saygılar..

2. karşıyaka

karşıyaka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalirsa kesinlikle yanlis yapiyosun senin fiziginde birinin gunde bence 1900 kalori yemesi lazim bide spor yapiyorum diyorsun 2100 2200 kalori civari yemelisin..Suan yaptigin yollada kilo verirsin hatta hizli verirsin ama saglikli olmaz ve yagdan cok kas gider nerdeyse...Bol sans :):)

3. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    ne yparasan yap 1500 ün altına düşme

4. DragonFLY

DragonFLY Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    Belcika & es es
    Tabiki en onemlisi o "kcal" arasinda ne yemenizdir... Seciminiz mutlaka yuksek oranla protein ve iyi yaglar icerilmelidir... Karbohanidratlari elinizden geldigi kadar kisitli tutmaniz gerekir ve sadece sabahlari ve antrenman sonrasi az miktarda kullanmaniz idealdir ....

Vucutta yag yakmak icin her zaman gerektiginiz "kcal" bir eksi olusturmaniz gerekir, ayrica bunun yaninda gundelik "cardio" yapiyorsaniz ve ekstra "kcal" yakiyorsaniz daha cok yemeniz gerekir...

Neden daha cok yemeniz gerekir? Cunki gunluk size lazim olan "kcal" yani enerji nin 500 miktardan daha assagiya dusmeniz saglikli degildir ve kaslariniz icinde aynisi gecerli...

ornek 2000kcal lazimsa , 1500kcal altina inmek akilli olmaz....

5. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    1.85 boy ve 95 kilo birisi icin günlük 600 kalori saglık acısından cok sakıncalı spor yaparken allah gostermesn bayılabilirsin bile biraz daha bilincli bir diete baslamanı tavsiye ederim yoksa kilo vericem diye sağlını tehlikeye atmanın mi manası yok

6. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    100 gram cips yaklasik 500 kcal
    100 gram krem fistik 630 kcal
    100 cikolata 500 kcal
    100 gram beyaz ekmek 330 kcal

ve sen gunde 450-600 kcal arasi aldigindan bahsediyorsun, pek mantikli degil. Ya hic birsey yemiyorsun ya da yanlis hesaplama yaptin.

Sayfayı Paylaş