Makro Hesabı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve burakktkc tarafından 10 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba makro hesabı yapıp kalori saydığımız sürece istediğimiz şekerli yiyecekleri yiyebilirmiyiz. Ama yine de gereken amino asitleri almak şartı ile yiyebilirmiyiz ? teşekkürler. Bir süredir böyle yapıyorum bi sıkıntı olmadı ama sağlık dışında kas gelişimine etkisi ne olur ?

2. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    yağ yakımında hiçbir sorun olmaz ancak su tutumu oluyor kendimden biliyorum :) 4-5 ay öyle beslendiğim zamanlar oldu karbonhidratı oreodan kekten filan alıyordum :)

3. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    peki testesterona etki eder mi fazla yağlı yemezsek etki etmez sanırım değil mi ?

4. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    kan değeri baktırmak lazım ona bir şey diyemem :) ama bana kalırsa dengeli sağlıklı beslen canın ila şeker çekiyorsa antrenman sonrası eti karam göm bi paket.benim psikolojik sorunlarım var bipolarım uzun süre depresif olduğum günler vardı o günlerde ben öyle yapıyordum antrenman sonrası bi paket eti karam yerdim hem ant sonrası insülin spike hem magnezyum hem kakao flavnoidleri kasların ağrısını geçirir benim önerim bu şekilde çünkü su atımı su tutmaktaan daha zor ben hala uğraşıyorum suyu atmaya %7-%8 define parça parça gezmeyi seviyorum :)

5. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkür ederim dediğiniz gibi yapıcam o kadar fazla abur cubur yemiyorum zaten sadece bi öğün falan geri kalanı sağlıklı makrolardan alıyorum.

6. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    şekeri ya antrenman sonrası yada sabah kalkınca kullan.benim önerim antrenman sonrası hem insülin açısından hemde antrenman sonrası seratonine iyi bi doymak :D hem antrenmanda endorfin bide antrenman üstüne seratonin şimdiden bi değişik oldum :D
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2019 ---
    para var diyorsan lindt çikolata öneririm ful kakao bitter şeker yok içinde onu yiyen bir daha üzülmez :D fazla para olmadığı için eti karam %70le idare ediyoruz bizde :D

burakktkc bunu beğendi.
  7. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Ülker ve nestle nin %80 kakaolusu da var.

8. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    onu sakın alma onun şekeri daha fazla eti karama göre ve kalorisi besin değerleri yazmıyor ayrıca içinde palm yağı var uzaklaş ondan :D

9. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    reis o nasıl çikolata öyle fiyatı görünce şok oldum resmen :dizzy::laughing:

KuvayıMilliye bunu beğendi.
  10. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Hakiki çikolata odur bizimkiler fakir çikolatası malesef :D kakaonun arta kalan kısımları ile yapılıyor o lindt çikolata kakaonun kendisi.kakao normalde çok pahalı birşeydir o marketlerde toz diye satılan tüm ürünler hepsi birer katkı maddesinden ibaret .

burakktkc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş