Magnezyum Eksikliği !!!!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Striker tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar bu aralar futbolcular kalp krizlerinden ölmeye basladı bunu arastırdım ve nedeninin magnezyum eksiği olduğunu duydum genelde de bu tür olaylar deplsaman oyuncularında oluyomus deplasmana giderken vücudun kendindeki son magnezyumu tüketmisi maç anında
    sporcuların vücudunda tuketicek magnezyum kalmaması sonucu kalp te ritim bbozuklukları başlıyormuş magnezyum u dışarıdan nasıl alıcaz eczane de tozlarının satıldığını duymuştum alsam yararı olurmu malum havalar cehennem hic bisi yapmasak oturduğumuz zaman gunesten terlyoruz ve mınerrallerımız gıdıyor :D saygılarımla

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    sorunun iyi cevaplarından biri solgar kalsiyum-magnezyum-çinko tabletleri. fiyatına göre oldukça verimli.

3. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    fiyatları tahminen ne kadardır

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ani kalp durmalarının tek sebebi elektrolit eksikliği değil.
    Dolu mideyle antreman yapmak, ya da daha kötüsü maça çıkmak da ani ölüm riskini arttırmakta.
    Forumda karb alımını arttırman yönünde aldığın tavsiyelre uyarken bunu da göz önünde bulundur ve antreman öncesi karnını fazla doldurma.

5. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    ewt genelde zaten antremandan 4.30 saat önce yiyorum

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Aslına bakarsan bu tarz sağlık problemlerinde sadece magnezyum değil bütün minerallar etkili oluyor. Tabiki magnezyum ön sırada kalp krizi riski için, sen yaz dönemi gnc ye veya eczaneye git mix mineral al. Meyve sebze tüketimin arttır. Bu tarz dışarıdan alınan ürünler olumlu etkiler yaratır...

7. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    solgar'ın bahsettiğim ürünü 1 ay önce aldığımda 18.50 liraydı, sanırım hala da öyle. her ne kadar üstünde günde 3 tablet alın yazsa da, değerlerine baktığımda bana 2 tabletin yeteceğini fark ettim. kemiklerimde oluşan ağrılardan dolayı başladım ama anladım ki kullanmak lazım her durumda.

------------solgar türkiye sitesinden alıntı----------

Kullanım Önerisi:
    Günde 3 tablet, tercihen yemeklerden sonra

Ambalaj:
    100'lük cam şişede

Ürün Formu:
    Tablet

İçindekiler
    3 tablette
    Kalsiyum (karbonat, sitrat, glukonat) 1000 mg
    Magnezyum (oksit, sitrat, glukonat) 400 mg
    Çinko (glukonat) 15 mg

Ambalaj 100 Tablet
    Perakende Satış Fiyatı 18,50 YTL

------------solgar türkiye sitesinden alıntı----------

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Diasporal magnezyum tableti de var eczanelerde.Antreman öncesi 1 tane gerçekten kendini hissettiriyor.

9. jan99

jan99 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dans
    Yer:
    istanbul
    Magnezyumu antreman öncesimi sonrasımı kullansak daha uygun olur?
    Öncesi kullanmak performansta düşüş yaratmazmı?

10. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bu magnezyum eksikliği sanırım bende de var. Çünkü belirtileri birebir uyuyor. Spor sonrası soda içiyordum onu bıraktıktan sonra ve 1 aylık aradan sonra magnezyum eksikliği belirtileri başladı. Denemekte fayda var.

11. trapcode

trapcode Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Dün ki antrenman programımda göğüs bacak vardı. Antrenmana başlamadan 1 saat önce 1 tablet magnesium diasporal pastil denedim.

Normalde 2-4 gün arası süren ağrıları bırakın antrenman anında bile herhangi bir ağrı hissetmedim. Sadece bacakta biraz yanma hissettim.

Bugün ise ağrı namına bişey yok. Antrenman kötü geçmedi, programımın 5. haftasındayım ne ağırlıkları ne de set sayılarını değiştirdim herşey aynı.

Tesadüfmü bilemiyorum, gelecek antrenmanda bu pastili almadan tekrar gideceğim, sonraki hafta bitane alıp gidecem eğer tekrar ağrı hissetmezsem ciddi ciddi magnezyum desteğine ihtiyacım olduğunu anlayacam.

12. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    magnezyum seviyeleri aksam saatlerin de dusus gosteriyor. aksam idman atanların idmanda birbuçuk ssat once soda yada magnezyum tableti almları ihtiyacı fazlasıyla karsılar.

dolu mideyle antrenman yapmak cok buyuk bir hatadır. basit karbları ve gainerlerı bu yuzden seviyorum işte. idman oncesi ogunumu 3-4 ssat onceden yerim. idmana 45 dakka kala bir miktar gainer- protein karısımı mukemmel bir iş goruyor.+kreatinlede mukemmel bir enerji içecegine donusuyor. hem mide yuku olmuyor (malum sıvı) hemde malto-desktroz gibi karblare sayesinde performans mukemmel oluyor. idman ardındanda yine benzeri bir kombinasyon yaparım. bunu gerçektende tavsiye ederim bilhassa iş bakımından benim gibi çakışma yaşayanlar varsa bu harika ve pratik bir cozum oluyor.

Sayfayı Paylaş