Münzevi bench press 5 * 100

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve münzevi tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Benimki paket program.:) Üç set 9-7-5 şeklinde olur genelde.

Yukarıda da dedim şekil için daha erken, hele bir sene düzenli yapalım bakalım ne olur.

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel kilo. Güzel kaldırış.

Şunları ekleyeceğim. Bence, baş parmakların barın altında olduğu tutuşlar "ahmaklık" tan başka hiçbir şey değil. Bu tutuş şekli "zihin-kas" bağlantısını sağlayamayanların bunu bu şekilde daha iyi sağladıklarını (çalışması istenilen kasa daha iyi konsantre olmak) düşünerek yaptıkları saçma bir inanış ve uygulayıştan başka bir şey değil.

Ayrıca Bench Press potansiyelini kısıtladığını belirtmek istiyorum. Harekete başlamadan önce doğru pozisyonu alırsan daha çok ağırlık kaldırdığını göreceksin. Belini çukurlaştır, göğüsünü kaldır. Göğüsünü kaldırman için bir öneri : "Sırtındaki kürek kemiklerini birbirine yaklaştır, göğüsün yükselecektir." Bu pozisyon, bench' e uzandığında sırtında bir kavis yaratacaktır. Sırt ile Bench arasında hemen hemen bir insanın kolunu sokabileceği kadar bir boşluk yaratır. Dikkatli olman gereken husus, kalçanın kesinlikle Bench'ten hiçbir zaman ayrılmaması ve bacakların yerde sabit kalması. Bacaklarını sağa-sola aç ve zeminde tut, Bench' in demirlerinde değil. Bel çukurlaştırmasını da abartma, fazla çukurlaştırıldığı zaman kalçanın bir kısmı Bench' ten ayrılıyor. Kalçayı asla Bench'ten ayırma.

http://robkingfitness.com/wp-content/uploads/2010/06/bench-pressPowerLifter.jpg

Nefes olayına takılma. "Valsalva manevrası" ndan yararlanabilirsin. Bu nefes taktiğinde hareketin başlangıcında kocaman bir nefes alırsın, hareketin bir tekrarı bitinceye kadar tutarsın, hareketin başına döndüğünde nefes verirsin. İkinci tekrara başlarken prosedürü tekrar edersin.

Yahut da benim kendi uyguladığım şekilde, örneğin Bench Press'te harekete başlarken kocaman bir nefes alırsın, barı göğüsüne indirirken tutarsın, barı yukarı ittirirken yarı yolda nefes vermeye başlarsın.

Bu şekilde kaldırdığın kilolarda artış görme olasılığın çok yüksek.

münzevi bunu beğendi.
  3. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Tebrikler güzel video olmuş nizami yapmışsınız. 45 + 45 +10 da bar'ın ağırlığını kattınız galiba.

ercan41 ve münzevi bunu beğendi.
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    baş parmak kavramazsa gücü daha iyi kullanabildiğiden çbirazcık çok kaldırabilirsin ama bu seni süpermen yapmaz
    aksine elinden kayarsa Allah korusun
    o yüzden baş parmakla kavramak daha mantıklı ve sağlıklıdır

münzevi bunu beğendi.
  5. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Olası kayma sorununa karşı böyle çalışılması gerekir zaten başparmak barı çevreleyecek şekilde fakat bende alışmışım başparmağı barın dışında tutmaya bu şekilde tutunca gücüm yetmiyor gibi hissediyorum nedense.

6. DDogancaNN

DDogancaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bu Kiloyu Kaldırırken Birini yanında bulundurmalısın bence Bir sakatlık olabilir.

münzevi bunu beğendi.
  7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Evet, hesap dediğiniz gibi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:34 ----------

Evde çalıştığım için bu mümkün değil. Bu yüzden çok fazla zorlamam, maksimum denemesi yapmam. Yavaş ama emin adımlarla. :)

8. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
  9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    O dediğini ancak ağırlığın altında kalırsak yapabiliriz. :)

10. eco123

eco123 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    baş parmagınla hiza almadan kaldırıyorsun :S

11. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    o kolla nasıl 100 kg yapıyorsun anlamadım. maksimum 38-39 cm kol var. göğüs de buna orantılı, yani çok gelişmiş değil. e nasıl bir güç bu hocam testosteron patlaması mı yaşıorsun? bu gidişle 55 cm kol falan yapacak seviyeye gelsen dünya bench press rekorunu kırarsın. dalga geçmiyorum belli ki kaldırmışsın ama nasıl hocam bize de anlat biz de yapalım yani bu gücün kaynağı nedir....

12. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle gözlem yeteneğinizi tebrik ediyorum, kol tam dediğiniz gibi 39. Ama öyle abartı bir güç yok ortada, ortalamanın biraz üstü belki. Gizli bir formül yok, sadece spora başladığımdan beri bilhassa et tüketimini artırdım. Düzenli idman yaptıkça kilo artışının da hızlandığını söyleyebilirim.

j.claude.er bunu beğendi.
  13. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Baş parmak tutuşunun hiç bir zararı olmıcağına eminim o ağırlığı göğüse doğru tam indirdiğinde göğüse tam vurcağına eminim.

14. perlo31

perlo31 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Münzevi kusura bakma görünce parmağını söyliyim dedim.Bu kadar abartıcaklarını tahmin etmin etmedim. Daha iyisini basma dileğiyle.

münzevi bunu beğendi.
  15. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Kusura bakmayı bırak teşekkür ederim, bu vesileyle bilmediğimiz bir konu hakkında bilgi sahibi olduk. Ama sen yine de dikkatli ol bunu tavsiye etme herkese, suicide yani intihar tutuşu adı bile, ancak belli bir seviyeye gelmiş ve partnerle çalışan kişilere tavsiye edilebilir.

16. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    tebrıkler ancak sakın ama sakın bırısının yardımı olmadan bu agırlıkların altına gırmeyın llah korusun bar elınızde kaysa cok fecı sonuclar dogurabılır herseyden önce saglık..

münzevi bunu beğendi.
  17. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sağolun, bir arkadaş da uyarmıştı ama ne yaparsınız evde çalışıyoruz. Bu yüzden ağırlık artışını çok yavaş yapıyorum. 4 ay oldu 100'e başlayalı ve yeni 110'a geçtim. 3 ayda bir on kilo artışı planlıyorum.

18. sthammer

sthammer Guest

münzevi'nin gönlünü almak bâbında iki kelam edeyim; hareket nizami, bençte bu tip yüksek ağırlıkların etkisinin daha çok trisepslere gittiğini düşünüyorum ve eklemleri bu kadar strese sokmayı da pek anlamlı bulmuyorum ama başarılı buldum seni, göğüs programın nedir?

münzevi ve mehmetanil bunu beğendi.
  19. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    haklısınız evde çalışmanın o yönu kötu :( başarılarınızın devamını dilerim insallah en kısa zamanda ıstedıgınız vucuda kavuşmanız dileği ile kazasız ve sakatlıksı spor yaşamı dilerim. saygılarımla..

münzevi bunu beğendi.
  20. arnold95

arnold95 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çok ağır kaldırmak hava atmak dan başka bşey değildir hareketi yanlış yapmanıza yol açar az ağırlıklarla çok iyi vücut yapanlar vardır

Sayfayı Paylaş