Lowcarb diyeti 3 aylik program metformin destegi supplementsiz...

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve uzerg tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Tum forum uyelerine iyi geceler 3 aylik programi ufak tefek denemeler ve duzenlemelerden sonra bu aksamdan itibaren uygulamaya karar verdim umarim minimum kas kaybiyla max. Yag yakimini saglamis olucam.oncellikle olculerimi diyet programimi ve isterseniz supplement isterseniz steroidlerden sayin metforminden bahsedicem.bilgilerim;

Yas:21
    Boy:178cm
    Kilo:73 74 kg
    Spor gecmisim:1 yil 5 ay 2 aylik veridigim ara var ramazanda is dolayisiyla ve 5 kglik bi kayip.
    Vucut tipim:kemik yapim ektomorf vucut tipim mezomorf
    Yag oranim:%16 %17 civari hedefim %9 %12 arasi
    Beslenme programimdan bahsetmek istiyorum oncelikle haftada 600 800 gr yag yakimi olucak sekilde proteini 180 200 gr civarinda tutucak, istahimizi ve canimizi fazla sikmiycak bir diyet dusunuyorum arkadaslar bu isi profesyonel yapmiyorsaniz oncelikle haftada bir gun cheat day yapsaniz bile kalan 6 gunde fire veren ben dahil cok arkadasim var oyuzden karbonhidrat alimim 90 ile 180 gr arasi olucak yag orani ise pek dikkat etmedigim bir unsur ancak 40 ile 70 grimi gecmiyor ve ne kadar sıkı bir diyet uygulamiycagimi soylesem de bu isin makro tutmadan olabilcegine inanmiyorum oyuzden herkeze fatsecret programini indirmelerini ve bir hasas tarti almalarini oneririm ozellike benim gibi orta seviye bir bireyde mutfak tartisinin faydalarini kesinlikle protein tozundan daha fazla goruceklerdir :)
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Arkadaslar gordugunuz gibi kahvalti programim gunumun en kalorili ve en bol cesitli ogunu nedeni ise ozellikle onca saat ac kalan vucuda ozellikle kaslara protein ve glikojen depolamak glikoz icin tost bugunluk tercihim ertesi gunlerde farkli seyler yiyicem dedigim gibi amacim bunalip bikkinlik yasamadan kilo vermek.ayrica kullanicagim metformin glikozu ozellikle kaslara depolayarak hem yag olarak birikmesine hem de kas kaybi ve enerji perfomans dususune engel olucak diye umuyorum metforminden daha fazla bahsetmiycem merak edenler arastirabilir forumda,kendi ustumde yan etkilerinden bahsetmek gerekirse;
    1) acayip bir mide bulantisi gunde en az bir kere safra kusuyorum arkadaslar alisana kadar surucek heralde boyle
    2)idmandan once alirsaniz kan sekerini dusurdugu icin performans dusuklugu bas donmesi
    3) herkezin aksine ben de ishale dair en ufak bisi yok yagli seyleri sevmedigim icin heralde
    4)kesinlikle ac karna almayin
    5)genel olarak kan sekerini belli bir seviyede tuttugu icin metformin alirken glisemik indeksine dikkat edilmesi gerektigini pek dusunmuyorum.
    Arkadaslar metformini glifor 1000lik tabletlerin yarisini kirarak 3 ogunumde yemekten hemen sonra aliyorum. Bunun haricinde supplement kullanmiycam bundaki amacim ise tek seferde 450 lirami protein tozu creatin ve bcaa kombinasyonlarina yatirip bekledigim mucizeleri(!) gorememis olmam gunluk protein ihtiyacini karsiliyorsaniz antrenman sonrasi protein tozunun kana karisma suresinin cok da onemli oldugunu dusunmuyorum cunku suna emin olun izole proteinler bile yarim saatte sindirilmez tecrubemle musclemeds carnivor yuzde yuz izole wheyi yuttuktan yarim saat sonra bogazimi parmakladim ve oldugu gibi cikti sirf gormek icin yapmistim isterseniz deneyin.
    Antrenman programima gelirsek antrenmanlarim haftada 6 gun 3 gunluk duzenlemede tekrar ediyorum.
    Pazartesi:Gogus Triceps Karin
    Sali:Sirt Biceps
    Carsamba:Omuz bacak
    Persembe:Gogus Triceps Karin
    Cuma:Sirt Biceps
    Cumartesi:eek:muz bacak Karin
    Pazar Dinlenme
    Arkadaslar antrenmanlarim yaklasik min 30 max 45 sn dinlenme sureli 10 ile 12 tekrar arasinda 3 set yaparak uyguluyorum 1 saat 15 dkyi gecmiycek sekilde antrenman programimi daha fazla anlatmak istemiyorum cunku yag yakimi gunlugu ne de olsa bu arada antrenman programi yogun gozukebilir ama kaslara dinlenmesi ve tekrar calisabilmek icin gereken 48 saati veriyorum sonucta oyuzden bir zarari oldugunu dusunmuyorum.Kardiyo programim ise cok cesitli olup beni sikmiycak duzeyde cesitli faaliyetler icericek basketbol yuzme vs... gibi ayrica her agirlik antrenmaninin ardinda 15 ile 20 dk arasi hizli tempo yuruyus veya hiit seklinde kardiyo antrenmanim olucak secimi nasil yapicagim ogunku enerji durumuma bagli.bir ss koymak istiyorum bu olayla ilgili [​IMG]
    Arkadaslar bu yarinki egzersiz programim.gordugunuz gibi asil kalori yakimini agirlik antrenmanlarinda yapiyorum buyuzden cardio calismasina fazla onem gostermiycem ancak mesela yarin havuza gidicem 1 saat bunun 20 dksini hizli bir sekilde yuzerek degerlendiricem.
    Sonuc olarak programimin amaci yemegi kismadan yalniz aburcuburu dayanamayip yedigimiz gunlerde ayni sekilde akitivitelerimizi de arttirarak cheat day haric yani benim icin pazar harcadigimiz - aldigimiz kalori farkini 700 kcal civarinda tutmak bunun icin eger dondurma veya cikolata tarzi seyleri yedigim gunler ayni sekilde egzersizlerimi de artiricam.Fotolarim
    Gun 1:

2. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Unuttugum bir nokta var hergun hem yakimina destek olamsi hem de vitamin sentezi vs. Icin genellikle antrenmandan once aldigim 30 gr badem findik aliyorum.

3. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ayrica resimlerde pozlamaya hic dikkat etmedim ilk resimde gogsum ozellikle cok kucuk cikmis o pozdan cekim acisindan dolayi oyle gozukmus

4. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ayrica 1 yillik 5 ay dedigim vucut gelistirme gecmisim 1 yil 2 ay olucakti ilk 3 ayi 0 agirlik sadece kardiyo yaparak kilo vermeye calismamla gecti bir de ramazandaki 1 bucuk aylik arami da eklersek toplamda 10 aylik bi agirlik antrenmani ve vg gecmisim var

5. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    umut dolusunuz hocam bozmayın. 1yıl 2 ayın 3 aylık cardiosu sırasında neler yediniz, neler yaptınız, nasıl etkileri oldu açar mısınız hocam

6. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Oncelikle o sene stresten ve sigarayi birakma denemelerimden dolayi acayip bi kilo alimim olmustu 88 89 kiloya kadar ciktim ve spora da sadece kilo vermek icin basladim fitness dusuncem pek yoktu ozamanlar.heralde yazin da etkisiyle olsa gerek haziran sonundan eylul basina kadar ki surede 18 19 kilo verdim.spor salonunda tek yaptigim herturlu yaptigim kardiyo egzersizinde toplamda 500 kalori gordum hergun istisnasiz.ve artakalan zamanlarimi beslenmeme cok az dikkat ederek mesela ne biliyim gunde 4 5 tane yerine 1 tane cikolata yiyerek ama aktif yasayarak gecirdim bundan kastim spordan sonra arkadaslarla yuzmeye gidip aksamina da halisaha maci yapiyordum mesela.bu sayede haziran sonundan eylul basina kadar 18 19 kilo civari verdim dedigim gibi fitnessla o donemler ilgilenmedigim icin kas kaybi veya protein gramaji pek umrumda olmamisti

judascortez bunu beğendi.
  7. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ayrica yorumunuz icin cok tesekkur ederim

judascortez bunu beğendi.
  8. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    bende aynı durumdayım. 1 haftadır çikolatayı geçtim çayı önceden 5-6 şekerli içerken şimdi şekersiz içiyorum. ekmeği, tuzu kestim. gunluk 600-700 kalori yakıyorum diye tahmin ediyorum. sizce dusuk karbonhidratla beslensem 1 aya ne gibi sonuçları olur

9. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bana kalirsa bu tarz bir diyetin sonuclarini fark etmek icin 2 ay gecmesi gerek yaklasik 5 5.5 kilo vermis olucaz allahin izniyle cunku.Dedigim gibi benim programimda asil nokta ne yedigin veya ne yaptigin degil verdigin kalorinin aldigindan 700 kcal fazla olmasi yani bu da mesela bir dondurma yemissen fazladan bigun ogun 170 kcal falan olmasi lazim yani yarim saat daha fazla kosman demek.eger ama senin kilo sorunun varsa ve spor yapmiyorsan sporla birlikte diyete basladigin ilk ay 6 7 kilo sonrasinda 3 4 kilo verebilirsin ilk ay su atiyor biraz da vucut cunku.

10. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Acilan basligi duzeltemedigim icin duzletmeleri yorum olarak yaziyorum carbivor whey yazmisim agiz aliskanligi yanlis olmua 100de yuz et proteiniydi carnivor.

11. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    hocam bu forumda konum var benimde gunluk bolumunde. orayı okuyup benim hakkımda yorum yapar mısınız. iyi çalışmalar bu arada.

uzerg bunu beğendi.
  12. fatihya

fatihya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    @uzerg hocam valla helal olsun azmine şaşırdım. İnşallah programının sonunda istediğin sonuçları elde edebilirsin ki inanıyorum yaparsın.

Benimde bir konum vardı. Yağ yakımı ile ilgili birbirimize benziyoruz. Yağ oranımı % 17 den aşağı çekmek istiyorum. Yorumunu eksik etmez isen memnun olurum.

Konu linki

https://www.bodyforumtr.com/index.php?threads/98919/

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uzerg bunu beğendi.
  13. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Evet arkadaslar ilk gunku kahvaltimi hazirladim. bugun kursum okulum vs. Biseyim olmadigi icin onemli degil ama isinizin veya surenizin kisitli oldugu gunler kesinlikle bi saat erken kalkin cunku hazirlamasi yarim saat yemesi 15 dk desek 45 dklik bi vakte ihtiyaciniz var.bir de kesinlikle yumurtalari ilk yiyin cunku digerlerini yedikten sonra hem biraz karniniz doyuyor hem de afiyetle yenicek olanlari ilk yiyince yumurtalari bitirmek daha bir iskence oluyor...[​IMG] arkadaslar bir de tavsiyem urunlerin hepsini light alin baktiginizda mesela sutte yarim yagliyla lightta sadece 50 kcallik fark var yani 300 mlde 150 kcal gibi cok bir miktar degil ama yediginiz herseyde tercih ederseniz gunluk yaklasik 600 700 kcal fark edebilir buyuzden herseyi light almanizi tavsiye ederim :)

14. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    300 ml de 30 kcal fark var yarım yaglı ve light arasında ayrıca light nerdeyse 2 katı fiyat olarak :D

15. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    [​IMG]aynen ben kjlu kcal olarak gormusum kusura bakma ozaman 300 mlde 50 kcal fark ediyor yarim yagliya kiyasla okadar fiyat farkina degmez 1 lira oynuyor

16. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Tamam işte 100 ml de 12 kcal fark var 300 de 36 kcal yapar

uzerg bunu beğendi.
  17. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Aynen dogru diyorsun ben yanlis gormusum kjul ile kcali karistirmisim

requ. bunu beğendi.
  18. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Evet arkadaslar dedigim olayi daha ilk gunden yasadim annem pasta almis ben ne kadar yememek icin yalvardiysam o da okadar yemem icin yalvardi ve sonunda yedirdi. 257 kcal etti bu da demek oluyor ki bugunku egzersiz programima 257 kcal daha ekliycem

19. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar ozellikle benden tecrubeli kisiler elestiri olarak yorum yazarlarsa cok sevinirim 145 kisi okumus hic yorum yok cunku duzeltmem gereken seyleri belirterseniz ozellikle cok memnun olurum.

20. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar bugun beslenme programimda degisiklige gittim cunku yuzmeye gidemedim saatin gec olmasi sebebiyle oyuzden aksam ogunumde ve ogle yemegimde ekmegi kestim yeni programim [​IMG] eger kosuya cikabilirsem ki pek mumkun gozukmuyor aksam ogunumde karbonhidrat da alicam

Sayfayı Paylaş