Low carb'a devam etmeli miyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bagagalaji10 tarafından 19 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bagagalaji10

bagagalaji10 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    merhaba dostlarım,

low carb diyetiyle yaklaşık olarak 20 kilo verdim şuan kilom 92 boyum 1.78. Sizce benim için ideal kilo nedir? Low carb beslenmeye devam etmeli miyim? Devam etmeliysem kaç kiloya kadar düşmeliyim sizce uygun olanı nedir? bu 20 kiloyu verirken ağırlık antremanı + kardiyo ile verdim.Üst vucudum ve alt vucudum kendi toparlamaya başladı ama tabiki göbek kısmı hala gitmiyor :D
    Örnek beslenme olarak
    sabah kahvaltımda 4 yumarta 2 snin sadece beyazı ve yanında 50-70 gram arası yulaf ve 3-4 parça ceviz.
    Sabah kahvaltım antreman öncesi oluyor kahvaltıyı edip 1 saat dinlendikten sonra sporda gidiyorum.
    Spordan sonra yarım muz tüketiyorum.(aslında üzüm suyu içmeyi düşünüyordum etraftan okuduğuma göre fakat kilo vermeye çalıştığım için genelde önermediler)
    Öğlen yemeğimde protein ağırlıklı daha çok antremandan 2 saat sonra oluyor.yanında tabiki kepek ekmeği ya da bulgur pilavı olmadı sebze garnitur yemeye çalışıyorum.
    Ara öğün olarak yine ceviz yiyorum 3-4 parça.
    Akşam yemeğinde ise protein almaya çalışıyorum karbonhidrat almıyorum akşam yemeklerinde.
    Akşamda yatmadan önce lor peyniri veya süt içiyorum.

Sizce doğru yolda mıyım amacım kilo vermek ve kas kütlemi arttırmak.Sizin eklemek istediğiniz bunuda yapsan daha iyi dediğiniz veya bunu yapma yeme dediğiniz bir durum var mı?Ayrıca haftada bir cheat meal yapıyorum.(cheat meal sınırı ne olmalı mesele mc donaldstan 2 hamburger ve patates yesem sıkıntı olur mu yoksa abartmamalı mıyım?
    Not: Supplement kullanmıyorum şimdilik 1 ay önce BCAA ve L-Arginine kullanıyordum.

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    hamburger ve patatesi yemekten önce mi yiycen sonra mı ona bağlı :D her hafta olmuyorsa ve o öğün başka yemeğin yoksa sevdğin bişi olarak yap. ben sıkı lowkarb yaparken benim çit miylim bulgur ve mercimek köftesi çiğ köfte falan dı hala çiğ köfteyi atlatma öğün larak kullanırım dışarda iyi alternatifler yoksa. clean cheat ve dirty cheat var sen dirty cheat a meraklı gibisin yapma etme genöliğine yazık.

bagagalaji10 bunu beğendi.
  3. bagagalaji10

bagagalaji10 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Etrafta cheat meal yapanlarda genelde hamburger veya pizza odaklilar.6 gun yeme duzenim cok siki 4.ayimi giriyorum bir kere cheat meal yapmisimdir ama arastirmalarima gore haftada bir cheat meal bunu oglen yapmayi planliyorum spordan sonra metobalizmayi sasirtmak daha iyi olur deniliyor daha fazla kalori verirmissin o hafta. O zaman nornal boy mcdonaldsdan bir menu yesem cheat meal icin uygun mudur?

4. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada 1 gün yiyebilirsin

5. SelimTT

SelimTT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim selam 20 kg çok iyi vermişsin tebrik ederim. Ben de aynı şekilde 30 kg vermiştim ve dünyanın en mutlu en motive insanı olmuştum. Ancak maalesef hem yag yakıp hem kas inşa etmek imkansıza yakın. Metabolizmayı basitçe anabolik yani yapıcı ve katabolik yani yıkıcı olarak 2 ye ayırırsak sen kalori açıgı yaratarak spor ve beslenme ile destekleyerek maksimum yag yakımını ve minimum kas yıkımını hedeflemiş oluyorsun. maalesef kalori açıgı yaratırken kas inşası mümkün deil çünkü kas kütleni arttırabilmen için adı üstünde kütle arttırman gerekiyor temiz beslenerek. Yani aslında bırak kas inşasını kas bile kaybediyorsun kilo verirken. Önemli olan nokta beslenme spor ve ek besinlerle kas yıkımını minimuma indirmek.

İdeal kilo olayına gelince bunu ancak kendin bilebilirsin. Sadece boydan kas kütleni ve yag oranını bilemeyecegimiz için buna dogru bir cevap mümkün değil. Kendini iyi hisstetigin yere kadar git. Sonra düzgün beslenerek temiz kalori alımını arttırarak temiz kas inşasına başlarsın. Benim 65 kg iken karın kaslarım çıkmıştı boyum 177. O noktada yeterli kiloma geldigime inandım ve beslenme programımı değiştirerek kas inşasına geçtim. 70 kgye gelene kadar süper çıktım beslenme antreman vs. daha sonra askerlik grdi araya ve tüm emeklerim çöp oldu. 82 kgye cıktım, 1 sene dogru dürüst ne beslendim ne spor yaptım. Şimdi sahalara geri döndüm 4 kg verdim. hedefim yine karın kaslarını görene kadar yag yakmak.(beni bu mutlu ediyor ancak ideal kilo bu demek değildir.) low Carbi cok uzun süre önermiyorlar. carb cycle diyetlerine bakabilirsin. Bu alanda bu konuda cok araştırdım ettim denedim ve sonucunda gördüm ki aslında senin vücudunun en çok tepki verdigi hangisiyse senin için dogru olan odur. Diyetinin tıkandıgı yerde programı değiştirerek vücudu şaşırtmak çok işe yarıyor.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2017

Sayfayı Paylaş