LOST 5. Sezon (Spoiler İçerir)

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve bonatschi tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kuralların Desmond'a işlemediğini, onun ayrılacılıklı olduğunu da aynı bölümde söylemişti...

2. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    divxplanet.com'a girip altyazı arama kısmına lost yaz, ilgili sezon ve bölümün altında dosya ismi var, onu kopyalayıp emule arama kısmına yapıştır, en geç cumartesileri inmiş oluyor. ayrıca ilgili altyazıyı da indir tabi. iki dosyanın ismi de aynı olsun ki altyazıyı görsün: lost s05e04 gibi.

3. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    jin ile rousseau'nun tanışması benimde aklımı kurcaladı

dizinin başlarında rousseau uçaktan kurtulanlarla ilk bir araya geldiğinde jin i görüyomuydu görüyoduyaa garip bir tepki veriyomuydu elinde eki bölümler olan varsa bunu kontrol edebilrimi bi
    merak ettiğim bir konu...

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    5. bölüm ne zaman yayınlanacak hala internete verilmedi...

5. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Bismillah :) Daha Amerika'da 18 saat önce oynadı. Yarına emule'e düşer.

6. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

sabah erken saatlerde torrent ağlarına düşüyor yeni bölümler bu sabah ta hemen verilmeye başlandı ama saat 10 gibi verilen sürümler nuke yemişlti trackerlerden(sanrım eksik sahneler varmış)şuan baktım sorunsuz sürümler var torretn kullanmayı biliyorsan mininovadan eztv sunumunu indirebilrisin pek çok diziyi bu gruptan takip ediyorum
    rapid linklerde illaki düşmüştür nete ama onu takip etmiyorum bulamazsan yardım olabilrim.

aycan1903 bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Şu anda torrentten indiriyorum ben.
    İndirmeden önce torrent linklerindeki yorumları da okuyun mutlaka.
    Bazı paylaşımlar fake olabiliyor.

8. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    ben izledim,site vermek yasak değilse sağlam bir site adı verebilirim..

9. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    arkadaşlar 2. mesajımda dediğim çıktı benjamin sun'a jin'in yaşadığını söledi. ya ben şunu anlamadım benjamin geçen sezonun finalinde zaman çarkını çevirdi ve kahramanlarımız devamlı zaman değiştirmeye başladılar. peki benjamin neden çarkı sıkıştırdı da adam gibi çevirmedi . john locke çarka geldiğinde,çark sıkışmıştı ve bi o yöne bi bu yöne gidiodu bu da zamanda yolculuğa neden oluyordu. ayrıca bi sorum daha var? bu çark adanın yerini değiştirmeye mi yarıyor yoksa zamanda yolculuk yapmaya mı ? çünkü ada zaman içinde gidip gelse de neden yeri değişsin?

10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    torrentten çekerken dikkatli olun...daha önce indirmiş olanların yorumlarına bakarak çekmekte fayda var...çünkü nete düştüğü anda yüzbinlerce insan paylaşıyor, böyle popülerken birçok fırsatçı virüslü dosya yaymak için ya da şifreli dosya yükleyip şifresini bulmak için reklamlara tıkla diyen soytarılar için veremli bir paylaşım olmuş oluyor...

11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

bana özelden gönderebilir misin o bahsettiğin siteyi? teşekkürler...

kujum bunu beğendi.
  12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    5. bölüm en güzel bölümlerden biriydi.
    Birçok soru işareti giderilirken yeni sorular geldi beraberinde.

Özellikle bölümün finalinde Ms. Hawking'in o zaman elimizdekilerle başlayalım diyerek bölümün kapandığı sahne inanılmazdı.
    1 hafta nasıl geçecek acaba :)

13. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Jack'in babasıda göründü sonunda :)

14. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    şahsen ben bu bölümden pek zevk almadım... john locke'un tekrar dirilmeyeceği mesajını aldım siz de öyle mi düşünüyorsunuz? Jack'in babası öleceksin bu yüzden fedakarlık gerektiriyor demesi john'un diziden ayrılacağı anlamına mı geliyor? ben öyle çıkardım... kısıtlı zamanda hepsinin bir araya getirilme çabası sanki daha da zevk katardı diziye, ama olsun buna da şükür dediler, elimizdekililerle başlayalım dediler... açıkçası beğenmedim bu bölümü...

15. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    john diziden ayrılmaz bence
    şuan olcak şey john "gerçek" dünayya hangi zamanda döndü kaç yıl nasıl yaşladı(ki sanrım sakat oalrak birkaç yıl yaşıyor sahte isimle)bu sürede neler yaptı vs derken john daha çok oynar losta

bu arada bizimkiler ilerleyen bölümlerde dharma için çalışacaklar :D
    setten çekilmiş resimelrde üstlerin ablemli tulumlarla gözüküyorlar birazdan bulursam rewsimler koyarım burayada

charlotte ölmek üzereyeken daniele onu küçükken gördüğünü ve adaya gelmemesini gelirse öleceğini söyledeğini söylemişti öyle görünüyorki daniel ve diğerleri bir şekilde zmanda yolculuk edip drahma girişiminde bir süre çalışacaklar ve bu sırada da bizimki çocuk charlotte la konuşup sürekli dönme dönme vs.. diyecek

işler acayip karışacak nasıl toparlıyacaklar final nasıl oalcak acayip merak ediyorum ama bekliyecez :(

edit:resimelrin linki http://spoilertv.iimmgg.com/gallery/gea6bba30ae4576ab6c388e6c84bbd9cf/

bu arada 6. bölüm promolarna baktım kate jack i iyi vakumluyor :p ..... adaya dönecekmiş kendiside öyle dedi
    ayrıca kilisenin altında bir adet dharma istasyonu çıktı :) oc6 lsını burdan adaya yollıcak sanırım
    son oalrakta 5. bölümde fransızların yakalığı radyo yayınında rakamları tekrarlayan sesin hurley ye ait olduğu söyleniyor....

Son düzenleme: 14 Şubat 2009
    bonatschi bunu beğendi.
  16. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bence john dirilecek,çünkü o özel(artık nesi özelse bilemeyeceğim)

chorletın korece konuşmasıda,o dharma girişiminde videoda bilgiler anlatan adamın kızı olmasından kaynaklanıyor,5s 1.bölümü zaten yanlış hatırlamıyorsam adamın bebeği doyurması ile başlamıştı..

jin ile sawyer'ın karşılaşması benide çok mutlu etti,ama diğerleri bernard rose falan ne oldu keşke onuda öğrenebilsek..

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Çok güzel bir noktayı yakalamışsınız.
    Daha önce dikkat etmemiştim.
    Söylediğiniz şeyin doğru olma ihtimali bence de çok yüksek.

Bu arada John dirilmese bile sezon sonuna kadar dizinin kurgusu gereği izleyecez kendisini bence.

18. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

john dirilmez artık ama jackop belki johnun bedenine girebilir vs....

birde kasetlerdeki o adamın bebeğinin şu ruhlarla konuşna çekik gözlü olabileceğide söyleniyor

19. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    charlotte öldümü yoksa, danielın deney yaptığı diğer kız gibi fonksiyonları durmuş olabilirmi, birde neden 6. bölümde sayid aynı kate gibi tutuklu idi, ben hurley gibi uçağa geç kaldı, jack sawyer gibi mektup okuyordu, kate hamile olabilir aynı claire gibi.. ben lavaboya gitti charlie gibi. pek bir anlam veremedim. birde uçak zaman değiştirdi aynı zamanda düştümü sizce, diğer yolcularda çıkacakmı. ben pennyi öldürmüş olabilirmi, çünkü havaalanında buluşalım diye ayrılırken jacke eski bir mesele için ayrıldığını söylemişti. daha öncede widmore a alexin intikamını alacağını söylemişti, desmondan dayak yemiş olabilir. ancak şunu hatırlayamadım penny desmondla californiaya gelmişmiydi, yoksa desmond halledip döneceğimmi demişti. ben 5. bölümde desmonda görünce çok garip bir bakış atmıştı, hawkings desmonda adanın seninle işi bitmedi demişti, korkarımki ben desmondı adaya intikam almak için geri getirmek amacıyla pennye birşey yaptı, sayidde gelmeyeceğim demişti onada tuzak kurup sınırdışı edilmesini sağladı, hurleyinde hapisten çıkışını ayarlamıştı fakat sonra onu nasıl ikna etti.
    charlotteın annesi benjaminin çocukluk arkadaşı annie olabilirmi.
    widmore we hawkings de 20 li yaşlarında adada idiler, 4. bölümdeki silahlı kız, daniel ve penny kardeş olabilirlermi. lock çarkı çevirdikten ve öldükten sonra zamandaki yolculuklar durdu ve herkes 70-80 li yılların dharmasında kaldı. sawyer bir şişe bulmuştu ve üstünde airja sanırım havayollarının adı yazıyordu, onlara ateş edenler kimdi sizce
    bir dahaki bölümde lockın 3 yıl içerisinde ne yaptığını jack ve kate ile konuşmalrını görüyoruz, tam anlayamadım lock adadan ayrılmamıştıki

20. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    çarkı çevirince ben gibi locke de adadan ayrıldı nereye gittiğini neler olduğunu seninde dediğin gibi 6. bölümde öğrenicez

bu arada bende bulduğum bilgileri sizlerle paylaşayım....

OCEANIC 815 ile AJIRA 316 ARASINDAKİ BENZERLİKLER

• 815′te, Christian Shepard’ın tabutu yerine 316′da John Locke tabutu uçağın kargosundaydı. (Vekil etme)
    • 815′te Kate’in eli kelepçeli durumu bu sefer 316′da olan Sayid için geçerliydi.
    • 815′te Charlie’nin gitarı kutusu, 316′da Hurley tarafından taşınıyordu.
    • 815′te Rose, evlilik yüzüğünü ovuşturup duruyordu. 316′da, bu sefer aynı durum, Sun için geçeliydi.
    • Açıklamaya göre 815′in pilotu Frank Lapidus’du fakat görevden alınmıştı. Bu sefer, 316′nın pilotu olarak karşımıza çıktı.
    • 815′te uçağı kaçırmasına ramak kalan Hurley durumu bu sefer Ben tarafından gerçekleşiyordu.
    • 815 düşeceği sırada Charlie uçağın tuvaletindeydi, 316′da ise; Ben, Jack’i yalnız bırakmak için koltuğundan ayrıldı.
    • 815′te kutup ayılı İspanyolca bir karikatür okuyan Hurley, 316′da ise bilimkurgusal temalı bir karikatür okuyordu.
    • 815′te Uçağa binmeden önce Boone ve Shannon birlikte olmuşlardı, aynı durum 316′da Jack ve Kate içinde geçerliydi.
    YENI DHARMA LOGOSU

Dharma karavanı ile Jack, Kate ve Hurley’nin yanına gelen Jin’in giydiği üniformasının sol tarafında 5 yıldızlı yeni dharma logosu gördük. Bu 5 yıldızlı logo, dharma şerifi olarak tanımlanabilir. Yani, adanın asayişinden sorumlu ekip üyelerinin giydiği bir çeşit üniforma olabilir.

SAYILAR

• Oceanic 815 uçağı düşmeden önceki içinde yolcu sayısı 324′tü. Eğer bunun içinden Jack, Kate, Sayid, Sun, Hurley, Locke, Michael ve Walt’u çıkarırsak Ajira’nın sefer sayısı olan 316′yı elde ediyoruz.
    • Bayan Hawking’in açıklaması sırasında Jack, duvarda asılı olan ABD ordusunun adayken çekilen bir fotoğrafa baklıyor. Fotoğrafın tarihi ise 23/9/54 yani; 2 + 3 + 9 + 5 + 4 = 23.
    • 18 Şubatta yayınlanan bu bölüm, bu günden itibaren bu yıl içinde 316 gün kaldığına işaret eder.
    • Desmond, adanın kendi hayatından tam 4 yıl çaldığını söyler.
    • Jack’in büyük babası olan Ray, bakım evinden tam 4 kez kaçma girişiminde bulunmuştur.
    • Jack’in Los Angeles havaalanında olduğu sahnede kapı numaraları 1-15 ve 16-42 olduğu görülmektedir.
    • Jack, Ajira’nın 316 sefer sayılı uçağında 8. sırasında oturmaktadır.
    • 316′nın pilotu olan Frank Lapidus, tam 8 aydan beri Ajira için çalıştığını söyler.

KiTAPLAR & YAZARLAR & KARAKTERLER

• Y: The Last Man: Hurley’nin bu bölümde okumuş olduğu karikatür dergisinin ismidir. Orjinal adı ise, “Y: The Last Man Vol. 3: One Small Step(Y: Son Adam 3: Ufak Bir Adım/Basamak) ve Lost’un yazar grubunda olan Brian K Voughan tarafından yazılmıştır. Kitabın konusu ise şöyledir: Ölümcül bir virüs bütün dünyadaki erkekleri öldürmüştür fakat sade bir kişi hayatta kalabilmiştir.
    • The Chronicles of Narnia: Filmin “The Witch and the Wardrobe and The Magician’s Nephew” serisinde, Narnia ile gerçek dünyasında arasında geçişi sağlayan bir yer vardır. Bu bölümde de Dharma’nın “Elektirik Direği” olarak adlandırdığı yer, ada ile gerçek dünya arasında geçişi sağlayan yer olarak gösterilmektedir.
    • Ulysses: james Joyce tarafından yazılmıştır ve 316′da Ben’in okuduğu kitaptır. Kitabın konusu ise 16 Haziran 1904′te Dubline yolculuk yapan kitabın ana karakteri Leopold Bloom’un yolculuğunu anlatmaktadır. Daha evvelden yayınlanan Damon Lindelof ve Carlton Cuse içinde olduğu Dharma için çekilen videolarda, Damon Lindelof and Carlton Cuse, izleyicilere bu kitabı okumalarını tavsiye etmektedir. Kitabın, 316. sayfası Ajira Havayolları’nın web sitesindeki gizli bir koddur. Kitabın, son bölümünün ismi de “Penelope”dır. (Penelope Widmore bir referans olabilir.) Ayrıca, Bayan Hawking’i oynayan Fionnula Flanagan, Molly Bloom karaketeri olarak “James Joyce’s Women” ve “Joyce to the World” rol almıştır.

• The Langoliers: Stephen King’in bir romanıdır. Los Angeles’tan kalkan bir uçağın yolcuları zaman bükülmesi yaşarlar. Uçakta sadece belli özellikleri olan yolcular kalırken diğer yolcular uçakta yok olurlar. Daha sonra bu özellikleri olan yolcular, normal zamanlarına dönemek için kendi koşulları yeniden yaratmaya çalışırlar. Bu durum, Ajira 316′da olanlar için de geçelirdir.
    DİĞER DETAYLAR ve SORULAR

• Elektirik Direği istasyonundaki zaman sayıcısı tıpkı Swan istasyonunda olan sayaca benzemektedir.
    • Ray, Jack’in büyükbabası, sihirbazın beyaz tavşanlı numarasını izlemektedir. Beyaz tavşan daha evvelden üzerinde “8″ sayısı olarak, Dr. Marvin Candle görüntülerinde görülmüştür.
    • 23 Eylül 1954 tarihli fotoğrafda, ABD Ordusu’nun gizli bir görev(Jughead - Hidrojen bombası) için adada bulunduğunu “Top Secret” ibaresiyle ispatlamaktadır.
    • 23 Eylül 1954 tarihi, 815′in düşme tarihi olan 22 Eylül 2004 tarihinin yaklaşık 50 yıl sonrasına ve 815′in yolcularının adadaki 2. güne denk gelmektedir.
    • Bu bölümde; Bayan Hawking, adanın eşsiz bir elektromanyetik enerji alanı üzerinde yer aldığını vurgular. Bu enerjinin önemi daha evvel, Rose ve Bernard, Rose hastalığın tedavesi için Avustrulya’ya gitiklerinde Uluru’da olan Isaac’ın tarafından vurgulanır ve bu tip yerlerin birbiriyleriyle bağlantılı olduğu söyler.
    • Bayan Hawking’in masasını üzerinde bulununan Meryem heykelciliği, Bay Eko’nun kardeşinin düştüğü uçakta içi eroyin dolu heykelciliklerle benzerdir.
    • Elektirik Direği istasyonunda, adanın koordinatlarını tahmin eden kişi kimdir?
    • Charles Widmore da Elektirik Direği istasyonu biliyor muydu?
    • Bayan Hawking, John Locke’ın kendini asarak intihar ettiğini ve Jack’e bir mektup bıraktığını nasıl bildi?
    • Jack eve geldiğin sırada, Kate neden evdeydi?
    • Kate, Aaron’ı nereye/kime bıraktı?
    • Sayid elleri neden kelepçeli, yanında bir polis memuru var ve bu kişi kim Oceanix 6 ile uçan adam kim? Sayid’in Irak’taki askerlik zamanlarından kalma komutanı olabilir mi?
    • Ben’i kim dövmüştü ve suratında neden kan izleri vardı?
    • Ben, Sun, Sayid, Frank ve 316 yolcularının gerisi nerede?
    • 316 adaya düştüğünde, ada hangi yıldaydı?

yukardakiler alıntıdır buda kaynağı

Sayfayı Paylaş