LOST 5. Sezon (Spoiler İçerir)

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve bonatschi tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sabitini bulamazsa ölecek zannedersem.
    Ki bulamadı hala.

Aynı olay Desmond'un başına da gelmişti söylendiği gibi.

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bonatschi katılıyorum sana, bi sabit bulması lazım, yoksa diziden ayrılmak zorunda kalacak... desmond askeriyde açmıştı gözünü... bakalım bu nerede uyanacak :)

3. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    5. sezonun ilk 2 bölümünü izledim...yaaa allak bullak oldu beynim,bi ileri bi geri :D ama memnun kaldım bu kadar bekleyişten sonra.

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    5. sezon ilk iki bölümünü bi siteden mp4 formatında indirmiştim, şimdi o siteye giremiyorum, server hata veriyor. google da da aradım ama mp4 formatında yayınlayan bulamadım, varsa bildiğiniz bir site yardımcı olurmusunuz?
    saygılar sunarım...

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bu arada buldum! teşekkür ederim...

6. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    iki dizininde konusu ve kurgusu farklı. bana sorarsanız lostu tercih ederim biraz daha orjinal ve dahice yapılmış. prison breakte çok güzel bir dizi fakat biraz esaretin bedelini anımsattı, 3. sezonda bırakıp geri döndüm fakat tamamen bırakamadım, Michael rol yaparken çok kasıyor, altyazısız izleyen arkadaşlar neyi kasteddiğimi bilirler, abisi Lincoln çok daha iyi bir oyuncu ve yine oyunculuğunu çok beğendiğim mahone ile beraber diziyi kurtarıyorlar. lostta ise jackin yaşadığı bunalımlar beni çok etkiledi aslında çok güçlü tuttuğunu koparan bir adam ama bu güç onu mahvediyor sanki, ve lock karakterini çok beğeniyorum herşeye rağmen ayakta ve her düştüğünde sanki daha güçlü geri dönmüş
    ikisininde tadı farklı

5. sezonu fırsat bulur bulmaz izleyeceğim

7. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    lost 5.sezon 4. bölümü indiriyorum şu an ,
    sabretmek bir erdemdir yaa..

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    4. bölümü yarın izleyecem.
    Yeni bölümleri Cuma izlemek için sabrediyorum ki haftaiçi çalışırken motivasyon olsun. :)

9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    4. bölümde Benjamin Linus yaptı yine yapacağını, küçük oyunlarla ekibi bir araya toplamayı başardı. korkulur o adamdan! bu sezonda olmasını beklediğim şey gerçekleşti, Rousseau'nun ekibi Kwong Jin'i buldu :) dizi geçmiş ile gelecek arasında devamlı bağlantılar oluşturuyor. Desmond rüyasında Faraday'ın kendisiyle ambar önündeki konuşmasını hatırladı, peki Jin ile Rousseau'nun buluşması dizinin geleceğini nasıl etkileyecek acaba?

Kelebek Etkisi filminde adam bişeyleri düzeltmek için her geçmişe dönüşünde başka taraftan açık veriyordu, geçmişte yaptığı küçük bir değişiklik bütün geleceği etkiliyordu... ben merak ediyorum; beklediğim bu buluşma nasıl bir etki bırakacak???

10. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Jin'in kurtulmasına sevindim :)

11. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    o adamın benjaminin avukatı olduğunu bölüm başında anlamıştım. kate i ve aaronı adaya döndürmek için çok akıllıca bi plan ama ben merak ediyorum sun ı nasıl ikna edecekler,tahminimce benjamin cin'in yaşadığını söyleyecek ve sun ikna olucak,zaten avukatın dediğine göre hugonun da büyük bir suçu olmadığı için kurtulma şansı yüksek...

12. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Dizinin en zeki ve en çakalı nede olsa :D Ben!
    Sayyid gibi bir adamı bile nasıl ikna etti, git yasını tut felan :D
    ama kafama takılan birşey var Hurley'e eskaza Ben ile görüşürsen ne derse tam tersini yap felan diyordu yanlış hatırlamıyorsam ama kendisi tam tersi Ben adına çalışıyor...Dizinin en zekisi kim diye bir anket vardı Ben ve Sayyid başabaş gidiyordu yani Sayyid gibi bir adamın da Ben'in kuklası olacağını hiç sanmıyorum...ilerleyen bölümlerde göreceğiz, bakalım neler olacak!

Kelebek Etkisi olayınıda Lost'un fizikçisi şu sakallı herif açıklıyordu, zaman sokaklar gibidir, sokaklarda gidip gelebilirsin ama yeni bir sokak asla yapamazsın...yani olumlu-olumsuz bir değişiklik zaten mümkün değil, kelebek etkisindeki gibi farklı sonuçlarla karşılaşmayacağız...

13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bence dizideki en zeki kişi "Kwon Jin" adam kısa sürede ingilizceyi söktü :) ilk zamanlar "others" diyordu başka bişey demiyordu, şimdi çatır çatır İngilizce konuşuyor maşallah! :)

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bölümde en çok etklileyici kısım bence zaman yolculuğu ise Sawyer'in Aeron'un doğduğu sahneye dönmesiydi.

Direk o sahneyi görünce sanki ben de birkaç yıl önce o bölümü izlediğim anlara döndüm.
    Bu LOST inanılmaz bir şey ya, resmen bizleri de zamanda taşımayı başardı bence..

15. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

peki, faraday'ın ambarın kapısını çalıp desmond'a "oxforda git annemi bul" demesi ve desmond'un bunu uyurken bir anı olarak hatırlaması???? bu yeni bir sokak olmuyor mu? bu mantığa göre jin ile rousseau'nun tanışmasının da benzer bir etki yaratması gerekir, tabi yapımcılar bunu gözden kaçırmadılarsa...

16. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    bonatschi medem böyle bir başlık açtın lost sever hatta müptelası olarak başlığa katkılarda bulunayım

son ölümdeki birkaç ayrınıntıyı paylaşamk isitorum sizlerle;

Besixdouze ve Küçük Prens

Locke ve saz arkadaşları ufak kanolarıyla fırtınaya yakalandıktıan sonra karaya çıktıkları sahnede bir ayrıntı vardı sahile bir enkaz vurmuştu ki bunun fransız pilicin gemi enkazı olduğunu anlıyoruz enkazda üzeride "BESIXDOUZE" yazlı bir teneke vardı.. BE-SIX-DOUZE ya da Fransızca’daki anlamıyla ‘B ALTI ONİKİ-B612′ bir asteroidin ismi.

Bölümün adı little prence di.Bu isim Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry’nin romanıdır.Romanda "küçük prensimiz" bu astroidle sahra çölüne düşmüştür.

Kitabıda biraz araştırınca dahada ilginçleşti olay.Bizim prensi sahra çölünde bulan bir türk astronot :) kitapta Atatürke kdar değiniliormuş.Ama kendisinden dikatatör olrak söz ediliyor....Bu sebeple zaten uzun yıllar Türkiye de sansürlü oalrak basılmış kitap...

Lost yapımcıları bukdar şeyi kurguladımı yoksa "tesadüfmüdür" bilinmez ama dizinin bu yanına hayranım ve araya bunca zaman girmesine rağmen bıkmadan izleme sebebimde bu tür olaylar :)

yeni bilgiler buldukça sizlerle paylaşamaya devam ederim.

İyi günler..

bonatschi ve aycan1903 bunu beğendi.
  17. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    amandeyim gerçekten güzel bilgilerdi bunlar, şahsen ben hiç dikkat etmemiştim ve dikkatine de hayran oldum şimdi :) hani "bakmak var görmek var" diyorlar ya... sen gerçekten de görmüşsün... tebrikler!

18. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

yanlış anlaşılma olmasın düzelteyim hemen
    bu teneke olayını bende faretmemiştim çeşitli yerlerde gördüğüm bir ayrıntıydı bu okuyup öğrendiklerimi yazdım sadece yoksa bende "bakanlardanım" :D butür ayrıntıları görmek için bikaçkez izlemek lazım heralde :)

19. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Nerden ızlıyorsunuz LOST'u ben TV'de takip ediyordumda eski sezon onlar siz nerden ızlıyorsunuz bı site falan verırsenız bırde ınsallah alt yazılıdır :)

kujum bunu beğendi.
  20. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Bir bilgi daha ama bu tahminden ibaret(üsteki mesejımı editlemek isdim ama 15 dk olmuş yeni post attım....)

2. bölümde gölün yanında Daniler ve arkadaşlarını yakalayan kadının danielin annesi olduğu söyleniyor.
    Bizimkileri kamplarına götüren kzın adının ellie olduğunu öğreniyoruz ellie danieli hidrojen bombasının yanına götürürken ‘O kadar benziyorsun ki….’ diyor ve duruyor. Onu tanıdığı çok belli.birde iddialar bukadarda değil Bu kızın ayrıca Mrs.Hawking olarak tanıdğımız 2. bölümünü sonunda da adının Eloise Hawking olduğunu öğrendiğimzi kandınla aynı kişi olduğu söyleniyor(hani şu tahta üzerinde işlemler yapıp adanın yerini bulamay çalışan kadın)isimlerin benzerliğide bu ya geçen sezonda daiel bir fare üzerinde çalışıyordu ve adıda eloise ydi

sonuç olarakta:Ellie = Eloise = Ms Hawking = Daniel’in Annesi

http://img410.imageshack.us/my.php?image=lost5x03mrshawkinggenclyq0.jpg

torrent sitelrinden indiriyorum ben nette biraz bkarsan kaliteli türk siteleri bulabilirsin ama torrent kullanamyı bilmiyorsan başlarda belki karışık gelebilir
    Rapidende de indibilirsin linkleri veren siteler var rekalam girmezse verebilrim linkleri

Son düzenleme: 8 Şubat 2009

Sayfayı Paylaş