lordoz ve omuz sakatlığı hakkında yardım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dr-ozgurys tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bende büyük ihtimal lordoz var. Ankara'ya gidince ortopedi doktoruna görüneceğim. Lordoz sporla düzelir mi? Spor hayatımı etkiler mi? lordzu olan biri var mı burada?

birde omuz hareketlerini yaparken omzumdan daha çok soldan takılma ve sesler geliyor bu neden olur nasıl geçer

2. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    sol omzundan gelen ses her tekrardan geliyosa o hareketi bırak bu sol omzunun zayıf oldugunu gösterir aynısı sağ omzumda oldu daha basit bi hareketle basladım ve kısa sürede toparladım

3. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    basit hareketler derken mesela omuzda ne basit olabilir temel olarak aynı hareketler çünkü 3 aşağı 5 yukarı

4. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle çok hafifte olsa skolyozunun olma ihtimali var mı ? orantısız gelişmede skolyozu başlatabiliyor, bende hep sol omzumdan sakatlanırdım, ayrıca sol omzum biraz daha önde ve aşağıdaydı, aynada sürekli kendimi izleyerek postürümü düzeltirdim, ayrıca tek taraflı çalışmak, hareket yapılış hızının yavaş olması, bir süre yüksek ağırlıklardan kaçınmak, sadece yaralanmış bölgeyi değilde etrafındaki ve simnerjist kasları güçlendirmekte çok önemli. Birde omuz için izometrik çalışmayla güçlendirme çok işe yarıyor ; şınav pozisyonunda bir 30 saniye bekleme gibi tabi bu şınav her eğimde olabilir, benim genelde incline press yaparken ağrım ve kıtırtılarım olurdu.

Mr sonuçlarında önemli, Lordoz un ne derecede bilmiyorum. lordozda genelde sırt kasların çok kuvvetli olur karın kasların daha zayıf olur, arka bacak adelelerini ve karın adelelerini kuvvetlendirerek lordozunu zamanla eskiye göre daha iyi bir duruma getirebilirsin. Ayrıca pek ayrıntılı bilgide vermemişsin siyatik ağrıların var mı ?

Son düzenleme: 14 Eylül 2013
  5. efendi87

efendi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Sayfayı Paylaş