Lor peynirinin bozulduğu nasıl anlaşılır

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mevsres tarafından 26 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar ben açık yağsız tuzsuz lor peynirlerinden alıyorum, el yapımı paketin içinde satılıyorlar 500 Gram şekilde.

3 tane alıyorum her hafta, günde 250 gram tüketiyorum yani 3 tanesi neredeyse 1 hafta götürüyor beni.

2 Paketi Shake yaparak tükettim, son paketi bu gün açtıp Shake yaptığımda tadı bir tuhaf geldi ekşi bir tadı vardı.

Döktüğümde ise peynirin Shake yapmama rağmen dibe çöktüğünü gördüm.

Sizce bozuldu mu yoksa iyi karıştıramamış mıyım? Bir lor peyniri en fazla ne kadar muhafaza edilebilir dolapta?

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    çok güzel bir konu banada lazımdı. bilgilendirirse birisi iyi olur dün yaptığım shake da bana değişik gelmişti şüphelenmiştim :D

3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Şimdi gittim marketten aldım yine aynısı oldu. :)

Blender'dan geçirip Shake haline getirdiğim zaman ayran gibi oluyordu, fakat şimdi Blender'dan geçirdiğimde sanki Coca Cola'yı bardağa koymuşum gibi gaz baloncuk sesleri çıkıyor, anlamadım gitti, bu tuzlu olması ile mi alakalı acaba?

4. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Markette çalışan abiye sormuştum bende bozulursa rakı gibi sert bir kokusu olur ve kupkuru olur demişti zaten 1 kaşık alır devamını yemek istemezsin dedi

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş