Leg press yapmak boya etki eder mi?cevaplarsanız cok sevinirim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ares237 tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam selamlar ,

16 yasında 15 gun boyunca leg press yapmıstım 80-90 kiloda benım kılom ise 73 felandı.Bacaklarda kıkırdaklara yapılan baskı boyun uzamasını engeller diye birşey okumustum cok araştırdım her kaynakta farklı yazıyor.

benım kafama takılan ise 3 sene(3 senedir boyum aynı) boyunca sakıncalı olabilecek sadece leg press yaptım boy o da sadece 15 gun yani squadtır deadlıft tır halterdır vs. hıcbırıne bulasmadım , leg press ide oyle cahilligimden yaptım 16 yasında.Diger yaptıklarım hep dambıl kaldırmak bench press arm fly oldu onların da boyun uzamasını durduracagını hıc sanmıyorum.Sımdı benım sormak ıstedıgım bu 15 gunluk leg press te kıkırdakların hemen oyle kapanıp boyun uzaması durması mumkun mu?yanı kapanma gibi birşey soz konusu olsa bıle leg press ı uzun sure mı yapmak gerekır 3-4 ay gibi?

Sorumu cevaplarsanız cok sevınırım

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuda bilgili bir arkadas veya admin fikrini dile getirirse cok sevinirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:19 ----------

Boy ile alakalı cok makale mevcut ama hicbirinde benım sorumun cevabı yok malesef.Tek ogrenmek ıstedıgım bu leg press gibi hareketler uzun vadede yapıldıgında mı bacaktakı kıkırdaklara etkı edıyor yoksa buyuk agırlıklarda(80-90 kilo) bı kac kere yaptıktan sonra kıırdakların kapanması mumkun mu?

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Nasıl ki basketbol veya voleybol boy uzatmiyorsa , hiç bir hareket de boy uzamasini engellemez.Boy uzaması çok yüksek oranlarda genetiktir ve kücücük bir etken de beslenme ve fiziki koşullardir.Ne squat , ne deadlift ne leg press ne de ayakta yapılan press hareketleri boya etki etmez , edemez. Yalnızca gelişim çağında cok yüklenilmemesi kemik gelişimi açısından önemlidir bunun dısında kıkırdakların kapanması o kadar kolay bir şey değildir ve genetikle alakalıdır . Sen yine de leg pressden şimdilik uzak dur cünkü kim ne derse desin aklında hep bir şüphe olacak.Bu nedenle vicdanını rahat tutmak adına , en azından bilinçli davrandım diyebilmek için yapma bu hareketi.

technical1967 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş