Leg press boy uzamasını engeller mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gorkemaksy1 tarafından 7 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gorkemaksy1

gorkemaksy1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar 5 hafta önce fitnessa başladım. Gelişim çağında olduğum için fazla bacak çalışmak istemiyorum ama aynı zamanda da bacaklarımın ince olmasından şikayetçiyim neyse konu bu değil. Leg press basınç uygulananbi hareket olduğu için boyumun uzamasını engeller mi

2. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Boyun yasın vs birsey belirtmezsen sana ne diyelim ki misal ben diyorum sakın yapma valla bir tanıdığım var 175di leg press yapti hemde 20 kilo ile şimdi 167 çocuk , birde diyorum ki 16 yasinda bir tanıdık var girebildiği max agirliklar ile calisiyor ama uzama aynen devam. Bilgi ver bana bilgi .. ama kısaca gerceğe dönersek bir sorun yaratmaz leg presste bacaklarına hacim kazandıracak ağırlığa ulaşana kadar fiziksel gelişimin durur zaten :)

3. gorkemaksy1

gorkemaksy1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    16 yaşındayım 1.79 boyum 62.2 kiloyum

4. gorkemaksy1

gorkemaksy1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    16 yaşındayım 1.79 boyum 62.2 kiloyum

5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Bacak çalışmaları,growth hormonu tetikler,aksine boyunun uzamasını bile sağlayabilirsin.Fakat şöyle bır sorun var ki,bacak hareketlerının hepsının teknıklerı zordur ve salondakılerın %80'i bunların dogrusunu bılmez ve bu yuzden omurganın dogal pozısyonu koruyamazlar bu da kemık ve eklemlere yuk bınderecegınden tehlıkelıdır ki zaten 16 yasında bırının kemıklerı ve eklemlerı de cok saglam degıldır.Eger teknıklerını tamamen dogru yaparım ve omurganın dogal pozısyonunu korurum dersen cok yuksek kılolara gırmeden bacak calısman sana buyuk fayda saglar.

Created By Loss bunu beğendi.
  6. gorkemaksy1

gorkemaksy1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Beni rahatlattın diyebilirim. Ama teknikleri doğru yapmak derken nasıl yani ? Nasıl durmam gerekiyor ? Ve bu hareket bacağımın hacim olarak artmasını sağlar mı çok ince de çünkü

7. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Tam tersi, iyileştirir büyümesine yardımcı olur:)

8. gorkemaksy1

gorkemaksy1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ya yspmaya korkuyorum açıkçası çünkü daha gelişim çağındayım

HushMoney bunu beğendi.
  9. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Squat yapmanı önermem,çünkü tekniğini kavraman çok uzun zaman alır,ama leg press ve leg extension yap,youtube amcaya gir leg extension correct form ve leg press correct form yaz ve vıdeoları dıkkatlı ızle,uygula.Çok kucuk agırlıklarla basla yavas yavas arttırırsın kolay gelsın bacak calıs bacak calıs ve bacak calıs :)

10. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadasim ben kendimden ornek vericem ben 16 yasindaydim boyum 1.90 di boyumun uzamasini istemiyordum o zaman squad ve leg press yapmistim suan 19 yasindayim boyum hala 1.90 ben onlarin kestigini dusunuyorum

11. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Biraz alakasiz ama sizleri uyarmak istiyorum leg press yaparken bacaklari 180 derece yapmayin arkadaslar. Meniskus dedigimiz dokuya direk zarar veriyor. Geri donulmez yani. Bunun disinda leg press en faydali hareketlerden bence :)

Sayfayı Paylaş