Lat pulldown'da ağırlık artışını nasıl yapmalıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Muham3d18 tarafından 11 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar aslında bugüne kadar bu konuya pek kafa yormamıştım ama bugün idmandayken bir antrenman öncesinde kaldırabildiğim lat pulldown ve de back row hareketinde o güne nazaran daha zorlanarak kaldırdım. Beslenmem ve de dinlenmem aynıydı geçen antrenmanla. Sizce böyle zorlanmları yaşamam o güne mi bağlı yoksa ciddi bir mesele mi ? Ve de lat pulldown makinesinde altışar kilolarla artıyor sizce kaç haftada bir ağırlığı arttırayım bu sırt makine hareketleri için henüz son set olarak 41 kilo basıyorum ona göre yapabilirsiniz değerli yorumlarınızı, şimdiden teşekkürler.

2. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Birçok değişken var gün önceki antrenman şiddeti beslenme uyku gibi gibi. Misal önceki bir antrenmanında kendini oldukça zorlamış olabilirsin veya vücudunda gün içerisibde stress birikmiş olabilir. Ters giden bir şey mutlaka vardır. Ağırlık noktasında da bir kilo da 12 tekrarın üstüne çıkabiliyorsan ilk sette muhtemelen ağırlığı arttırmalısın. Vücut ikinci antrenmansa muhtemelen yeni ağırlığına alışır olur.

3. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Peki şöyle bir sorum olacak, sabit bir ağırlıkta uzun süre kalırsak vücudumuz için negatif etki olarak ağırlığıkta zorlanma söz konusu mu?

4. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Soruyu tam olarak anlamadım

5. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    Muhammed ağırlığı hamallar ya da halterciler kaldırır. Biz BB ya da fitness yapıyoruz. ağırlığı antremanda çalıştırdığın kas grubunun ihtiyacına göre ayarlarsın. Ağırlık kaslarının tahrip edilip onarımında büyümesi için direnç sağlamak amacıyla kullanılır. kaldırdığın ağırlık miktarını arttırmak istiyorsan güç kazanma antremanları var. Antremanda zorlanıyorsan kasların yeterince dinlenmemiştir, o günkü isteksizlik, ruh hali bile olabilir. ağırlık artışı gelilşim durumuına göre ayarlarsın , sabır sabır ve de sabırla

6. Emirx12

Emirx12 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ağırlığı hamallar kaldırır derken?
    Vücut geliştirme hepsini kapsar ve bir yere kadar progressive overload yapmak zorundayız yoksa yerimizde sayarız.Ağırlık artırmadan gelişmek çok zor.

7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, amacımız ağırlık kaldırmak değil demek istedim. ben 15 yıldır antreman yapıyorum, nereye kadar overload yapabilirm. Antremana ,harekete , kas grubuma göre kası yoracak, yetecek kadar ,o anki ihtiyacına göre artış ve hatta azalış yaparsın.
    arkadaşımız sorusunda kilolardan bahsetmiş, kaç kilo bastığının ya da daha ağır kaldırmanın önemi yok, antreman kalitesinin önemi var. İhtiyaçtan fazla ağırlık kaldırmaya çalışmak tek şeye yarar, sakatlanmaya.

Skinnyfat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş