L-Arginine

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ram55 tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba bodyforum ailesi " (L-Arginine + L-Ornithine + L-Lysine tablet ) " İsimli ürünün boy uzattıgına dair bilgiler aldım. BU ÜRÜNÜ NERDEN ALABİLİRİM?

Boyum lise 1 ölçümü = 163
    Lise sondayım = 163 hala. Endokroloji bölümüne gittim kemik yaşımın 18,5 oldugunu ve uzmamın durdugunu söyledi . hormon tedavisi yapamayız filan dedi.
    Babam = 165-167
    Annem = 150-155 arası

Abim = 174
    Amcam = 184
    Diğer amcam = 180
    Dayım = 177
    Dayımın cocugu = 183
    Dayı cocugu 2 = 181
    Dayı cocugu 3 = 178
    ----------------------------------------
    Halam = 160 ( bayana göre uzun bile sayılır )
    Halamın oglu = 176
    Teyzem 150 :) Eşi 175-180 arası.
    Teyze cocugu 1 = 183
    Teyze cocugu 2 = 184
    Teyze cocugu 3 = 178
    Teyze Kızı = 167
    Diğer teyzem 160
    Teyze kızı = 157
    Teyze cocugu = 168-170 arası
    -----------------------------------------

Siyah balık eti ( ton şeklinde ) prof saracoglu cayı ve bu siyah etten tüketiyorum.
    + olarak arı sütü almayı planlıyorum.
    + olarak L-Arginine + L-Ornithine + L-Lysine tablet bu ürünü tavsiye ettiler gece büyüme hormonu salgılar dediler.

Sorularım şu ; yapabileceim ne var ? L-Arginine + L-Ornithine + L-Lysine tablet isimli ürünü nerden alabilirim ? Gerçekten boyumun uzaması durmuşmudur.

NOT: Eğer konuda bir hata varsa affola gerçekten ben bu boy meselesini takıntı haline getirdim annesi babası kısa olan hatta sülalesi kısa olan arkadaşlarım 170 oldu ben kaldım , ben bugune kadar kimseyle dalga geçmedim , ama onlar benle acayip kafa buluyor. Sınıfın en kısasıyım.
    MODERATÖR'Lerden ricam , lütfen konuyu silmeyiniz , eğer yanlıs ise düzgün başlık altına alın ben cevap bekliyorum rica ediyorum..

2. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    cevaplarını bekliyorum bu boy konusu çok dert ediyorum :(

3. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum anne ve babanın boyları nispeten kısa. Abin şanslıymış. Normalde erkek çocuklarda boy = anne boyu +-10/15 falan oluyor. 155 diye kabul etsek , genetik en çok 170'i bulabileceğini varsayıyor. Tabi milyonlarca dinamik var , daha fazla ya da az boya sahip olabilirsin.

Bu dediğin arginin ve ornitin , geceleri büyüme hormonu artışını tetikliyor. Büyüme hormonu gün içerisinde pikler yapıyor , 4 ya da 6 kere sanırım. Gece en çok salgılanır , bu sırada arttırıyor. Şöyle ki bu ürünleri gece yatmadan önce , aç karnına almalısın. En az iki saat bir şey yemeni tavsiye etmem. Sebebi GH (growth hormon) yani büyüme hormonunun , insülin ile zıt çalışması. İnsülin varsa büyüme hormonu azalıyor. Ha şöyle de bir durum var ki insülin de bir büyütücü hormondur. İnsülin basarak vücut geliştirme yapmaya çalışan , şahsım adına son derece sağlıksız ve bilinçsiz bulduklarım da var , yok değil.

Ben kas gelişimi için Universal GH Max kullanıyorum bu ara , boy uzatmak gibi bir gayem yok. Eşantiyon gibi bir şey geldi bana aldığım protein tozundan. Biraz araştırma yaptım ama bu arginin , ornitinin falan doğrusunu istersen büyüme hormonunu o kadar da fazla arttırmadığı yazıyordu. Hani ne kadar gerekli bir ürün , kullanmana gerek var mı bilmiyorum.

Ama tabi denenebilir , aklında kalmasındansa. Yatmadan önce alman gerekli , fazla alman fazla etkilemez. Normal kullanımlarına bak , prospektuslarda ne yazıyorsa o şekilde kullan.

Sana tavsiyem süt , yoğurt vs. yemen. Ve basketbol oynamanı da şiddetletavsiye ederim. Eğer bir potansiyelin varsa , boyun uzayacaksa bunları yaptığında uzayacaktır. Bunun haricinde pek fazla bir seçeneğin yok. Henüz kemik gelişimin devam ediyor. 21 yaşına kadar da azalarak da olsa devam edecek. Kesinlikle artacaktır boyun , ama pozitif uyaranlar ile istediğin düzeye gelir inşallah.

Ayrıca kimseyi takma , yani bu devirde hala boy ile dalga geçildiğine inanamıyorum. Yani kısadır , uzundur demek olabilir ama dalga geçmek cidden saçmalık. Senin yerinde olsam umursamam. Arkadaşların arasında falan liseden sonra o muhabbetler kalmıyor , en azından azalıyor rahat olabilirsin. Kendi kişisel gelişimini önemse önce , iyi bir yer kazan , gez toz yüz. Umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir.

4. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Abicim cevabın için çoook çok teşekkür ederim allah razı olsun :) süt , yoğurt tüketimini artırıyorum arı sütü önermisler onuda deneyeceğim
    ve sen bu ürünü nerden aldın abi nerden alabilirim?

snrgndr bunu beğendi.
  5. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Özel mesajdan yazdım , arı sütü lise sonda kullanmıştım polen ile birlikte zinde tutsun falan diye. Boyu bilmem ama kiloya olumlu etkileri oluyor , aldırıyor

Sayfayı Paylaş