Lütfen yardımcı olun

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Muham3d18 tarafından 23 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selamlar!
    Yaklaşık 3 ay önce itiş-çekiş programı uygulamaya başladım, hemen özetlemek isterim nasıl yaptığımı pazartesi-Perşembe günleri bencpress,incline dumbell press, incline göğüs fly, omuz yana açış, arka omuz makine, ve de son olarak omuz press machine-hareketleri yaptığım sırayla verdim-;salı-cuma bacak ile sırt giriyorum fakat henüz 16 yaşımı doldurmama 1 ay kadlığı için bacakta back squat yerine hafif ağırlıkla goblet squat giriyorum ve de leg presste makinesinde bacakları büyütmek amacıyla zorluyorum bacaklarımı, her neyse benim asıl sorunum itiş ile ilgili, itişte yaptığım ve de hata olarak gördüğüm şey haftanın 2 itiş antrenmanında da aynı ağırlılarla kendimi epeyce zorluyor olmam yani pazartesi günü diyelim ki 75x5 70x5 65x5 giriyorsam benchpresste o antrenmanın sonunda da omuz için yine kendimi aşan ağırlıklar kadırıyorum evet her türlü kaldırabiliyorum ama pazartesi günü kendimi çok yorduğum için perşembe günü bencpresste patlak veriyorum, adeta kabus haline geliyor benchin altına girmek çünkü pazartesi günüyle aynı ağırlığı girince çok daha zorluyor perşembe günkü antrenman ve de onun üzerine gene omuza da yükleniyorum antrenman sonunda bunu yapmak yerine şimdi söyleyeceğim yöntemi yapsam daha efektif olmaz mı düşüncelerinizi belitirseniz sevinirim ve de bir hata olduğunu düşünürseniz belirtebilirsiniz; pazartesi günü göğüs ağırlıklı, perşembe ise omuz ağırlıklı gireceğim haftaya başlamayı düşünüyorum bu şekilde ve de pazartesi benchpresste maks. girmeyi düşünüyorum yani 75x5 70x5 65x5 gibi ama izole hareketleri zaten hep hacim odaklı yapıyorum yani fazla ağır girdiğim söylenemez asistan hareketlerde ve de benchpressi ağır girdiğim gün omuz press için hafif ve de yüksek tekrarlı yapmayı düşünüyorum, perşembe ise omuza ağır yüklenip bencpresste 50x12 55x10 60x8 gibi yüksek tekrarlı ve de kendimi çok zorlamadan girmek istiyorum sinir sistemimi bu yaştan mahvetmenin pek anlamı da yok zaten.Ama asistan hareketleri her antrenman aynı yoğunlukta yapmayı düşünüyorum çünkü zaten izolelerde amacım çok ağır girmek değil.Sizce de iyi bir yöntem olmaz mı çünkü pazartesi günü kendimi o kadar yormaktan perşembeye gücüm kalmıyor.

Sayfayı Paylaş