Lütfen acil yardimlariniz karatemi muay thaimi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve MuayThaiFigher tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MuayThaiFigher

MuayThaiFigher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Bir Bilginiz Varsa veya Profösyonel arkadaşlarımız Varsa bana Karateyimi önerirsiniz Muay Thai Mi Acil cevap bekliyorum lütfen Bilinçli yazın [ACİL]. Normal Bilgiler Yaş : 15 . Fiziksel Bilgiler: Kilo: 62 Boy : 1.78 Doğuştan ve Yapısal Özelliklerim İri Ve sert kemiklerim Var Gülmeyin Ve Hiç Kusur Olarak algılamayın ama 6 yaşıma Kadar emdim . :) Ve 15 yaşıma kadar günde 3 bardak süt içerim ailevi Bir gelenek Nedenini Bende Biilmiyorum ama İyikde Böyle yetiştirilmişim Kaslarım Pek olmasada İri Göğüslü Ve geniş Omuzluyum body Hiç yapmadım misal Dar atlet veya T.shirt giydiğimde Göğüslerim önde Omuzlarım Nerdeyse Giydiğim şeyi yırtçakmış Gibi Duruyor Belim İncedir Bilmiyorum sanırım doğuştan Kemiklerim sert Ve İri. Kassal Bilgiler : Yaklaşık 5 aydan beri Hergün Şınav Ve mekik Çekerim [ OLDUKCA NİZAMİ ŞEKİLDE ] VE Cahillikmi Dersiniz Yoksa hevesmi Dersiniz Bilemem Ama arkadaşımla Kent Ormanına Hergün Gider Oradaki Gölde NEfes açarız Ve nErdeyse Hiç yorulmam Desek yeridir Düşünün EMliyet müdürlüğü binasına asansörsüz 15 kat 4 dk da çıkabiliyorum :) Ve Birdek nefes almadan ve Hiç yorulmuyorum Tek sorunum Var Kaval kemiklerimden zaafım Var Hafif Çekik Gözlüyüm rakibimi Kışkırtmayacak seviyede KÖksel Ve ATasal Özellikler: :) Buraya değinmemin Sebebi hepimiz Doğuştan türküz Ve güçlüyüz Ben Doğu Türkü olduğumdanmıdır Bilmiyorum Daha Sert Ve Disiplinli Duruyorum arkadaşlarım beni savaşçıya Bnzetir Babam Moğolistan Göçmeni annem ise Çeçen BilmiyoruM neden Kaynaklandığını ama atalarımla Gurur Duyuyorum Cengiz Han VB. :) Ve tavsiyelerinizi Bekliyorum bana Muay Thaimi .. Karatemi Evet Cevaplarınızı bekliyorum :) .

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çok güzel anlatmışsın :) asdsadasdasd fotoğrafını koy eğer koyma şansın varsa :) Çin aslanı sanmasınlar seni , neyse Karate gibi bir Klasik Sanatı yapmayı düşündüğünü anlıyamadım.Karate kalıpsallaşmış teknilerin oluşturduğu insanı dövüş yerine bir hapise sokup o hapis içerisinde sabit yerde sadece aynı hareketlerin içersiin kapıştırır.Karateyi anlaman için bir hikayesini yazıyorum alta oku ve anlamını düşün dostum.

tek koluyla karate şampiyonu olan çocuğun hikayesi
    Zamanında zengin bir japon ailesi vardı.Oğulları karateye gitmeyi çok istiyordu.Ama ailesi tehlikeli olduğu için oğullarını göndermiyordu.Bir trafik kazası geçiren ailede ölen olmamış ama oğullarının sol kolu kopmuş.Aile oğullarının çok üzüldüğünü görünce sevinmesi için onu özel karate hocası tutmuşlar.Tabii çocuk çok sevinmiş.Hoca ilk ün çocuğa akii nasıl düşüreileceğini öğretmiş.Daha sonra hızlı olması için sürekli aynı hareketi yaptırmış.Bir iki çocuk artık çok hızlıymış.Çocuk artık sıkıldığını söylemiş fakat hocası sürekli aynı hareketi yapmasını söylemiş.Ve elemeler başlamış çocuk ilk rakibini kolaylıkla geçmiş.Sonra diğer rakibini sonra diğerini vede tek sağ koluyla.Sıra final maçına gelmiş.Çocuk tek hareketle yenmiş.Ve şampiyon olmuş.Sevincinden hocasına koşmuş ve çok şaşırdığını söylemiş.Çünkü şimdiye kadar tek hareket bildiğini ve o hareketle bütün rakiplerini yendiğini söylemiş.Hocası "senin hareketin karetenin en zor hareketlerinden ve tek savunmasının rakibin sol kolunu tutmak"

Öyle bir kalıplaşma , klasikleşme , gelenekselliğe bağlılık vardır ki tekniklerin kalıpları içersinden çıkamazsın hep aynı şeyleri çalışa çalışa sıkılırsın ama birgün gelir sokakta sokak dövüşünün sınırsızlığıyla karşılaşırsın rakibine diyemezsin ki sol kolunu bana yaklaştır veya birçok şey.Sen eğer dövüşmek istiyorsan KARATEYİ SEÇME , ama ben en iyi KARATECİ olucam diyorsan KARATE yap ama bu sana kendini savunmanı vermez nasıl vermez? tabiki yolda hiç bir dövüş sanatıyla ilgilenmemiş bir insan yaklaştığında bir kaç teknikle kendini koruyabilirsin ama bilen bir kişiyle karşılaştığın zaman duramazsın rakibin yapabileceği şeyleri sınırlı sanarsın ama öyle yapmaz işte yapmasınıda bekliyemezsin ama karateciler bekler karateci karateciyle kapışır...Muay Thai galiba biraz daha sertdir.Tayland boksu olarak geçer senin eğer bu iki dövüş sanatından başka bir seçeneği yoksa Muay Thaiyi seçmelisin senin çok fazla işine yarıycaktır ve daha serttir.Varsa daha farklı dövüş sanatı seçme şansın sana tavsiyem Jeet Kune Do veya Krav Maga yapman işine çok daha yarıycaktır...

3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    eğer sadece bu ikisini soruyorsan sana muay thai tavsiye ederim eğer iyi muay thai eğitimi veren bir salon bulabilirsen idmanı seni çok yoracakdır ben şahsen karete yapmanı tavsiye etmem gelişmen çok uzun yıllar alacakdır ve bu süre zarfı içerisinde dövüş sanatlarından soğuya bilirsin eğer diğer sanatlarıda merak ediyorsan BodyForumTR Vücut Geliştirme > Antrenman ve Bodybuilding > Güç Sporları [​IMG] En İyi Dövüş sanatı hangisi? adlı başlığıma bir göz atabilirsin fakat ben sana siddetle (kickboks veya muaythai öneririm)

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- - öncelik hakkı ihlali

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş