Kuvvet üzerine antrenman günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve berkay7743 tarafından 28 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    günlüğün geneli bench press olacak arada overhead press ve shoulder press ayrıca squatta olabilir
    son antrenmanı anlatayım salonda yaptığım barı arkadaş çıkardı bar dahil 178 kg 2 temiz tekrar rahat çıkardım oda buna güvenerek hadi 3.cü dedi 3.cüyü tam yarının az daha yukarıaında iken güç azaldı ve arkadaş hafif destek verdi öyle çıktı
    simth machine de 100 kg 10 tekrar shoulder press ısındım 2.sette 120 kg 4 tekrar çıkardım shoulder press yine Smith machine de ve antrenmanı bitirdim
    bugün off günüm 3 gün üst üste ilk gün evde 2 gün salonda yaptım haftadan haftaya değişiyor 2 gün evde 1 gün salonda yaptığım haftalarda oluyor kafama göre

2. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    dün takviyesiz altında kaldım 180 kg nin bugün takviye ile denedim ve nizami 180 kg yi bastım:) bu arada leg drive yapmıyorum sargı ve eldivende kullanmıyorum direk girip vücutçu gibi basıyorum sebebi leg drive ve sargı bana hile gibi geliyor :)
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2016 ---
    takviye ile 2.kaldırış olduğu için midir bilmem bu sefer 180 kg çok rahat kalktı şunu anladım doğal bir rekor tazelerseniz 2.denemede ilk tazelemedeki deneme kadar zorlanmassınız :)

3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    182.5 kg maalesef olmadı doğal devam ettiğim için 180 kalkıyor en fazla doğal olarak 180 in üstü çok zor arkadaşlar ama imkansız değil 190 kg ye varmam 1 yılı geçer büyük ihtimalle:)

4. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    birkaç defa supplement ile basınca alışıyor vücut bugün alıştım ve 180 kg takviye almadan bastım nizami :)
    tabi kollar felç yani 182.5 kg şimdilik hayal

5. mehmett12

mehmett12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sevgili Berkay seni bu forumda ilk takip edenlerden birisi oldugumu söyleyebilirim. Fakat gerçekten çok kararsız bir yapın var. Küre giriyorsun milli takım için bitirmeden çıkıyorsun, aynı şekilde powerliftingi bırakacagını ve tamamen vücut geliştirmeye döneceginide söyledigini hatırlıyorum. Bence kendine biran önce bir yol seçip orda ilerlemelisin. Beni sakın yanlış anlama sana ve sporcu kimligine gerçekten saygı duyuyorum.

berkay7743 bunu beğendi.
  6. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut geliştirme konudunda forumda bir arkadaş çok dalavere dönüyor dedi girsende boş çıkarsın dedi ondan döndüm küre girdim ilaçlar sahte çıkınca ve hiçbir fayda vermeyince soğudum doğal devam etmeye karar verdim sonra doğal devam ederken bu işin başını çeken şampiyon murat bi ile tanıştım powerliftingci oda sende iş var doğalda devam etsen milli takımda yer alma şansın var dedi ve önümüzdeki yarışmaya gel dedi bende hem yavaş yavaş zayıflayıp hemde yarışmalara gireceğim yine milli takımda olabilirim doğalda olsam bunu bana şampiyon olan murat abi söyledi
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2016 ---
    kararsızlık değilde herkesin dediğine önem veriyorum. o yüzden böyle olmuş olabilir

7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    arada powerlifterlar değişiklik yapıp hipertrofi çalışırlar bende bugün öyle yapayım dedim 120 kg 15-12-8-6 çıktı ilk set 18 tekrar çıkaracak gücüm vardı ilk sette sonraki setlerde aşırı zorlanmıyım dye 15 ile kısıtladım ilk seti

8. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    kuvvet antrenmanında tek altın kural 1TM'nin yanlış hatırlamıyorsam %85-%105 ile çalışılması lazım. %105 'e denk gelen ağırlık sadece indirilebilir olmalıdır. %105'e denk gelen ağırlığı kaldıramayacak olmalısınız.

berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş