Kuralına uygun olarak gelişmede tavsiyeleriniz ve çeşitli sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MrYLMZZ tarafından 8 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MrYLMZZ

MrYLMZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle cevaplarınızı dört gözle bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

28 Mart 2015 tarihinden beri bb ile uğraşmaya başladım.Amacım elbette profesyonel bir bb ci olmak değil lakin kendim de güzel bir gelişim görmek istiyorum. (Boy 1,75 mevcut kilo 74,5-75)
    Spora ilk günden beri disiplinli olarak gidiyorum. Salon hocasının verdiği programı(klasik bildiğiniz programlar) yapıyorum.10-11 haftadır programım bölünük şekilde; koşu,bench press+üst,sırt,kanat,arka kol cablo&dambıl 3 çeşit mekik... ertesi gün koşu squat öne-geriye makinada açma,baldır,omuz makine&dambıl,biceps ayakta bar&dambıl,iç-dış bilek,3 mekik... ardından boş gün olarak toplamda bir haftada 4 gün uyguluyorum bu programı.Hareketleri de düzgün şekilde yapıyorum.

Araya sıkıştırmak istiyorum sigara alkol gazlı içecekler kullanmıyorum. Sabahları 1 tam yumurta 2 tanede beyazı,sütlü yulaf ezmesi,peynir vs diğer öğünlerde de minimum da olsa tavuk kırmızı et koymaya çalışıyorum uykuma da dikkat ediyorum. Son 3 antreman günümde de protein tozuna başladım.

Ancak bu süre zarfında aldığım 2-3 kg hariç hala bir gelişme olduğunu sanmıyorum. Elbette aşırı bir şey beklemiyorum ancak sorun nerde anlayamadım. Şu an hala bencte 2x12.5 2x15 yapabiliyorum ya da üst göğüs 7.5 sadece...

Buraya kadar okuyan sevgili arkadaşlar için;
    1)28 Marttan bu yana geçen süre için yeni bir program gerekiyor mu? Gerekiyorsa lütfen yazmanızı rica ediyorum.
    2)Ağırlık arttıramama sıkıntım normal mi? (Spor geçmişim 0) dayanıklılık yok gibi sanırım.

İlgilenenlere teşekkür ediyorum.

2. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Kısa sürede fazla bi değişiklik olmaz normal bişey bu.
    Yeni program al mutlaka bölge bölge çalış ve ağırlık arttırmak için ağırlığı arttır tekrar sayısını düşür.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MrYLMZZ bunu beğendi.
  3. MrYLMZZ

MrYLMZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Cevabın ve ilgin için teşekkür ederim.

4. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ağırlık arttırmak şart bu spordan verim almak için , nizamilik ve form da önemli tabi . Ayrıca antrenman programını anlayamadım kusura bakma , koşu yapmanıda önermem ağırlık öncesi . Barfiks , deadlift , squat ,bench press programda olmazsa olmazların olsun düzenli olarak Yüksel ağırlıkları ve tekrarlari, sporda yenisin bilgin az bol bol araştır siteleri yabancı forumları, malesefki Türkiyedeki salonların çoğunun hocasının kendine Hayri yok,

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MrYLMZZ bunu beğendi.
  5. onurtokacc

onurtokacc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim ağırlık arttıracaksan bile kademeli olarak dene artışı bir anda yaparsan yine bir faydası olmaz.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MrYLMZZ bunu beğendi.
  6. MrYLMZZ

MrYLMZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Teşekkür ederim ancak şu ağırlık arttırma olayını yapamıyorum.Mevcut ağırlıklar üstüne çıkamıyorum.Yemek+uyku düzenli üstelik...

Sayfayı Paylaş