Kum Torbası?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FiXQ tarafından 8 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. FiXQ

FiXQ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde evde çalışıyorum. Evde dumble,barfix,halter(10KG) var. Başlayalı 1-2 ay oldu doğal olarak vucudum pek gelişmiş değil ama karın kaslarım az çok var. Lakin kum torbasına heves ettim alırsam sadece kol kaslarıma ve ayak kaslarımamı yarar acaba ? Yoksa onun yerine halterin ağırlığını mı yükselteyim?

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    hedefin buyumek ise kilolari arttir.

3. FiXQ

FiXQ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hedefim abartı bişi değil işte şöyle bişi diye bilirim;

Ağırlığın yanında araya kum torbası beni hızlandırır gibi geliyor hareketlerimi.

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba kardes,
    kesinlikle kum torbası sana, ceviklik, sürat, dayanıklılık ve güc kazandırır ancak bunun görüntüye yansıması icin mutlak surette, temel vucut gelistirme hareketlerini yapmalısın ..
    Bu forumun ana sayfasında, antreamn egzersiz orneklerini gorebilirsin.. elindeki dumble ve halterlerle o hareketlerden cogunu uygulayabilirsin.. o zaman mutlak surette etkilerini gorursun..
    Ayrıca BESLENME kısmındaki postları da oku.. beslenmeni yeniden gozden gecirip duenlemen gerekli

Saygılar

5. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Çok doğru Dostum sana katılıyorum

+1

6. FiXQ

FiXQ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
  8. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Bu çok abartı olur.Oturduğun yerin çevresinde kapalı spor salonu varsa onun çevresinde muhakkak bir spor malzemeleri satan mağaza vardır, ona git ve antrenmanlar için bboks eldiveni istediğini söyle onlarda sana verir yumruğunu ve bileğini tam kavrayan fakat parmak uçları açıkta kalan bir eldivendir bu fiyatıda ucuzdur 10-15 ytl. :)

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Tanto'ya katılıyorum ama cok dandik bisey alırsan, parmak ve bileklerine zarar werebilirsin, bas parmagi ile diger parmak bolgesinin arasında bir baglantı olup olmadıgını check et alırken..

10. xaures

xaures Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    d

evet verdiğiniz sitedeki kum torbası çok güzel ben aldım ama kum torbasına geçmeden önce bi boksörden gölge çalışması teknikleri alın aksi takdirde bileğinizi inciltebilirsiniz

11. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ya o verdiğin birinci linkteki kırmızı eldiven işini görecektir.
    daha dorusu o eldiven değil uzun bir kuşak bende aynı markanın mavisi var sirkeciden 7.5 milyona almıştı bi arkadaş.
    O bir eldiven değil bir kuşak , uzun baya eline sarıyosun tabi sarmayı öğrenmen gerek bileği parmaklar arasını falan sarmayı örenmen gerek.ama zaten kutusunda talimatname var.
    full contact antrenmanı için hoca aldırmıştı.Raket yumrukluyoduk bizde.

12. xaures

xaures Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    x

ve resimdekide iyi vücut yapmış... yani ben yapamam çünkü baya kilom var 85

13. mealos

mealos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amatör boks yapmış biri olarak acizane önerilerim:

1) Nasıl vurulacağını bilmeden vurman bileklerine ciddi zarar verebilir ve bunu hemen farkedemeyebilirsin.
    2) Eczanelerde 3-4 YTL'ye satılan spor zedelenmelerinde kullanılan kol ve bilek bandajlarından al, kan deveranını durdurmayacak ancak bileğini tamamen sarıp sağa sola hareket ettirmeyecek kadar sıkıca sar ve asla bunlar olmadan çalışma yapma.
    3) Elde sıkılan sert lastik halka vb gibi birşeyler al ki bilek eklemlerin kuvvetlensin.
    4) Dolu mideyle maksat geyik olsun diye yapmamanı öneririm (ben yapardım da eşekliğimden) harika mide krampların oluyor :)

Arkadaşların yukarıda söyledikleri de aynen geçerli.. Bir de şahsi fikrim bu tarz birşeyle desteklendiğinde kasların sadece ağırlık kaldırma ve iyi gözükmeye değil hareket edip iş görmeye de yarıyor.

14. extasyman212

extasyman212 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kocaeli
    Yer:
    istanbul

öncelikle selamlar şöyle bişey demek istiyorum yarım parmak eldiven kullanmamalısın parmakların bir süre sonra deforme olacaktır kumtorbası için kullanılan eldivenler elin tamamını kaplamaktadır ama bunu boks eldiveni olarak algılama normal bir deri eldiven gibi ancak sadece ön kısımda(torbaya temas eden kısımda)., eğer bulursam resmini de yollarım birazdan., sağlıklı günler...

15. extasyman212

extasyman212 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kocaeli
    Yer:
    istanbul

dostum unutmuşsun ellerini sağ sola haraket ettiremeyecek kadar değil vurduğu zaman dik konumda olması için bilekler içeri bükük durmalıdır o yüsden sararken içeri bükülebilecek sıkılıkta sarmalı., yoksa kedi gibi pati vurulur dimi ;) düzeltmek istedim yanlış yönlendirme yapmayalım, he bide unutmadan ben de ekliyeyim arkadaşım torbayla dövüşürken vuruş mesafeni kolunun uzunluğuna göre ayarla ki torba sana kafa tutmasın :) hadi sağlıklı günler

16. extasyman212

extasyman212 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kocaeli
    Yer:
    istanbul
    eldivenlerin burda dostummmm

güle güle kullan bunlar iyi iş çıkarıyo bunlardan şaşma ;-) he bi de eline tek kat bandaj sararsan koku da yapmaz ilerde hoşçakal

17. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    sadece tum torbasını yumruklamakla kalma. Kum torbasıyla güreşte tut :) Yanisırtına kaldır yere çal yerde güreş karşsında rakip varmış gibi. Bu antreman hem kondisyonunu arttırır hemde vucudun için fayda sağlar.

18. depresiph

depresiph Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sen atletik vücut yada ondan biraz aşşağısını istiyorsun eğer box falan yapıorsan kum tobası al yok yapmıyorsan ilgin yoksa boşuna alma bu iş ağırlıklarda biter ağırlığı artır iyi beslen iyi dinlen mümkünse her kas gurubunu çalıştır karın-omuz-sırt-bacak-kol-bilek-göğüs vs. üçgen olmak istiyorsan sırt ve omuz çalışıcaksın yok karın kası isterim gerisi lazım degil dersen o da senin takdirin bilemem :D

19. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Slm ben Bandaj ve kum torbası alıcam vucut geliştirmenin yanında

Ama okulda bir çocuk bu şekilde bileğini kırmıştı tekniğini bilmediği için vurmanın.

Gölge boks'u teknikleri kum torbasına vurmayı nasıl öğrenebilirim.

20. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş