Kum Torbası Antrenmanı (Evde)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Turanata tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi akşamlar,
    Arka bahçemizde kum torbam var.Kendim oluşturduğum bir antrenman programıyla salı-perşembe-cumartesi günleri çalışıcam.Bugün ilk antrenmanımı yaptım yarım saat önce yaklaşık.Şimdi arkadaşlar bir kaç ufak sorum var.Bu arada normal boksör eldivenleriyle çalışıyorum.
    1.Antrenmanda parmaklarım çok acıyor.Yaptığım bir yanlışlık mı var yoksa eller daha uzun süre yumruk sıkmaya alışmadığı için mi acıyor.Eğer alışık olmadığı içinse zamanla geçer mi ?
    2.Kanat bölgemde şu an biraz ağrı var.Bu da normal bir şey mi ?
    Son olarak boks-kickbox sporlarıyla uğraşanlar varsa ya da bu konuyla alakalı iyi bilgisi olan varsa antrenman programım hakkında yorum atarsa sevinirim.Antrenmanım :

1-Isınma
    2-Arka direk vuruş (sağ-sol)
    3-Ön direk vuruş (sağ-sol)
    4-Arka-ön direk vuruş (sağ-sol) (Yani ilk arka direk sonra ön direk ard arda 2'li vuruş)
    5-Ön-arka direk vuruş (sağ-sol) (Bi üsttekiyle aynı)
    6-Arka-ön-arka direk vuruş (sağ-sol) (4. kuralla aynı sadece 3'lü hali)
    7-Ön-arka-ön direk vuruş (sağ-sol) (Bi üsttekiyle aynı)
    8-Arka aparkat (sağ-sol)
    9-Ön aparkat (sağ-sol)
    10-Arka direk vuruş-ön aparkat (sağ-sol)
    11-Ön direk vuruş-arka aparkat (sağ-sol)
    12-Arka-ön direk vuruş-arka aparkat (sağ-sol)
    13-Ön-arka direk vuruş-ön aparkat (sağ-sol)
    14-Arka kroşe (sağ-sol)
    15-Ön kroşe (sağ-sol)
    16-2x arka direk vuruş (sağ-sol) (Yani 2 kez ard arda arka direk vuruyorum.Hızımı arttırmak amacıyla yaptığım bir vuruş.)
    17-2x ön direk vuruş (sağ-sol)
    18-Serbest çalışma (Burda antrenmanda olan tüm vuruş stillerini kafama göre vuruyorum.Tekrar gibi birşey amacıyla yazdım programa.)

Bu arada her sette 1.5 dakika çalışıyorum.30-35 sn. arası dinleniyorum.Bir de antrenmandan önce bilek kemiğini güçlendirmek ve yumruğu sertleştirmek amacıyla sert zeminde 8x3 yumruk şınav çekiyorum.Dinlenmem 30 sn.

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

2. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler cevap verir misiniz lütfen.

3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bendede kum torbası var fazla büyük değil yumruk için ben serbest çalışıyorum kanat bölgendeki ağrı normaldir yumruk atarken omuzdan vursakta gücü kanattanda alıyoruz. Yumruk şınavı betonda fazla çekemedim eldivenlemi çekiyorsun çıplak ellemi benim eller fena acıyor

4. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Betonda çekiyorum ve çıplak elle.Doğru çok pis acıyor.Halının üstünde yumruk şınav 17-18 tane çekebiliyorum ama betonda 8'den yukarısı çıkmıyor.

Sayfayı Paylaş