Kreatin ve Saç Dökülmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve snrgndr tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Cngz874

Cngz874 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynı sorun bende oldu creatin kulandiktan sonra saçlarımın yarısi gitti nerdeyse sizin ne oldu düzeldi mi
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Kasım 2016 ---
    Arkadaşlar creatin den dolayı saçlarım döküyor acil tavsiyeye ihtiyaçim var bu konu hakkinda tecrübeli arkadaşlar yardimci olursa Sevinirim

2. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Genel olarak cevab vereyim yabanci forumlarda kreatin ve sac dokulmesi ile ilgili yazilar bulunmaktadir.Genetik olarak yatkin olan kisileri ozellikle hizlandirior olabilir.onceden kullandigim urunler hardline whey 3 matrix hardline creatin scitecbcaa ve hardline amino asitti.seyrelmeyi kullanmadan birbucuk ay sonra fark ettim ve urunleri bahcedeki agaclarin dibine doktum.(Budanmis agacta super sonuclar aldik :) dallar cok kisa surede diger agaclardan once olcu alip yaprak acti.) Biraktiktan sonr her turk gibi saclarimi kisalttim zeytin yagi vb seyler denedim sonra klsik sac koklerine faydali birakinca etkisi gecen urunlerle suana kadar az az destek oluorm sonuc olarak dokulme durdu ve eskisinden biraz daha iyi.(sac ilaclari kobusunda sansliydim peder abdden getirdi. Ama bi tupu normal dozda kullandim simdi dozu yari yariya dusurdum oyle devam ediyorum. Kafamda artik deli sorular azda olsa sonradan steroid vb seyler minimal da olsa bazi supplementlere konuyor mu cunku ekonomik sistem rekabete dayali ve zannettigimizden daha merhametsiz asil sebebi nedir bilmiyorum.

3. ilkercan00

ilkercan00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bende şundan bahsedim. Araştırma yapıyorsanız supplement kullanan insanların bazısında sivilce problemi bazılarında mide sorunu bazılarında tüylenme ve saç dökülmesi gibi sorunlar oluyor. Hardline'ı kötülemiyorum ama daha iyi daha sağlam adı lekelenmemiş markalar varken şu içeriğini büyüleyen marka ve ürünlere karşı dikkat edin. Hardline niye çoğu ürününe kreatin koyar benim düşünceme göre ek olarak supplementlerden aldığın kreatin vücutta su tutar aldığından itibaren gözle görülebilir bir etki kazanırsın hem tutulan suyun hacmi sonucunda kazandığın vücut kütlesi hem de etkisi sayesinde arttırdığın ağırlıklar. Ben salonlarda bilgisiz supplement kullanan adamların önerdiği ürünlerin hangisine baktıysam içeriğinde hep kreatin oldu bunuda gözle görülür hızlı etkilerine bağlıyorum. Bakıyorsun ürüne içerik iyi kullanıyorsun etkisi iyi ama yan etkilerini de düşünmen gerekiyor. Marka faktörü önemli arkadaşım sağlık bu 3-5 lira fazla ver gerekirse. Mesela optimum gold whey ürünü 1 ölçek aldığımda bende aşırı derece alerji yaptı zannettim ki benim protein tozlarına alerjim var. O marka harici şu an ne denediysem bir sorun olmadı. Üründen kaynaklı olabileceğini de düşün derim.

Sayfayı Paylaş