Kreatin ve Arjinin kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ali34 tarafından 4 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ali34

ali34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kreatin ve arjininin birlikte kullanımı doğru mudur ?

2. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Her hangi bir problem yaratmaz yeterli dozda abarttamadan kullandığın sürece tabiki .d

3. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan 20-30 dakika önce b-alanin ile birlikte tavsiye ederim...

4. ali34

ali34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kreatini antrenmandan hemen sonra proteinle birlikte alıyorum 5gr ve yatmadan önce de arjinin kullanıyorum aynı şekilde 5 gram,boş günlerde de aynı şekilde 5 kreatin 5 arjinin şeklinde kullanıyorum,arjinin yerine b-alanini mi kullanmalıyım kreatinin yanında

5. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arjinini kullanamadığım icin bilmiyorum ama kreatin konusunda bir sıkıntı yasamassin istersene gece 3 te ic istersen sabah 7de önemli olan hergun ayni saatte icmen gerekir daha fazla etki gorursun 4 hafta kullan 1 hafta kes

6. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Arjinininin büyüme hormonunu ve kastaki nitrik oksit aktivasyonunu arttırdığına dair araştırmalar var fakat hiç bir sonuç kanıtlanmış değil .bence amatör ve yarı amatör sporcu iseniz arjinin kullanımının bahsedildiği kadar faydası yok . ( geçici damar genişlemesi yaptığı da söyleniyor ) . Profosyonel sporcularda zaten bu kadar az etki veren supplementler kullanmıyorlar. Eğer kullanıp fayda gördüğünüze inanıyorsanız , günlük 10 gr'ı geçmeyecek şekilde aç karnına ( büyüme hormonunu arttırdığı söylendiği için büyüme hormonunun maksimum olduğu zaman aç karnına ) antremandan önce ve yatmadan toplamda 10 gr kullanabilirsiniz. En faydalı kullanım bu olacaktır diye düşünüyorum .Daha fazla alımı bağırsaklara çok su çekeceğinden ishal gibi yan etkilere sebep olabilir.

Creatinin alım saati ile ilgili bir sorun mevcut değil . İstediğiniz zaman kullanabilirsiniz . Önemli olan kullanım sıklığı . Creatinin kullandıkça kandaki yoğunluğu arttııkça fayda sağlayan bir takviye yani , ilk kullanımdan itibaren etkisini 1 ile 1,5 hafta arası gösteren bir takviye bu nedenle kandaki yoğunluğu arttırmak için gün atlamadan kullanılması önemli. Ne zaman kullanıldığının hiç önemi yok .

7. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Sinful'a 10 gr. konusunda katılmıyorum. Arjinin damar genişletme ve kan sulandırma etkisinden dolayı 10 gr. alırsanız, kafayı - gözü bi yere çarptığınızda direk iç kanama olabilir. Yada kesik vs. de aşırı kanama vs. O nedenle antremandan 15 dk. gibi öncesi pump olayını daha iyi hissetmek için 1-2 gr. almak yeterli. Fazlasına da gerek yok, iç organlarda ne gibi sonuçları olacağını da bilemeyiz. Genede keyfiniz bilir tabii

8. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Arjinin den ziyada onemli olan sitrulin ve beta alanindir. Kandaki ph degerini yukseltir, damarlari genisletirler genel olarak ozeti budur. Antreman oncesi 20-30dk once alinabilir. Kreatini herhangi bi saate alabilirsin cokta onemli degil.

9. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    bir problem olmaz kardesım kullanılabilir ama kreatını 1 ay kullanb sonra ara ver daha iyi

10. ali34

ali34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki arjinini antrenmandan önce mi almalıyım yoksa yatmadan önce mi ve sadece antrenman günlerinde 5gram alsam yeterli olmaz mı vücudumu çok yormak istemiyorum aslında ve arjininin kreatin üretimini desteklediği yazıyor bu yüzden ikisini de aynı anda nasıl kullanacağımı tam olarak netleştiremedim

11. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Arjinini antreman oncesi alman lazimki bi ise yarasin. Kreatinle beraber karistir al aradan ciksin oda iste. Ben bcaa yi kreatini, arjinin ve beta alaniniafalan hepsini karistiyom oyle iciyorum.

Sayfayı Paylaş