kreatin oranımın yüksek çıkması

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bloodpigs tarafından 12 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bloodpigs

bloodpigs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba öncelikle. Uzun süredir bu işi yapıyorum ve geçen dahiliye gidip tahlil yaptırdım. Kreatin oranım 1.47 çıktı. Çok protein tüketimi ve ağır idmanlar yüzünden. Protein tüketimini, gıdalardan alıyorum sadece supplement kullanmıyorum ama tabi günlük 1 kiloya yakın et ve 10 yumurta beyazı tüketiyorum, bu şekilde oluyor genelde beslenmem.

Biliyorsunuz haliyle ette kreatin var ve ayrıca ağır kaldırınca kas yırtılması sırasında, kreatin açığa çıkıyor ve uzun bir süre yapamayacağım. Çünkü kreatin artarsa, böbrek yetmezliğine neden oluyor. Doktor kesinlikle yasakladı body'yi.

Sorum ise bu sorunu yaşayanlar oldu mu. O kadar insan ağır kaldırıyor da neden bende böyle oldu, antremanlarım 2 bölge şeklindeydi. yani kreatinim 1 ya da 1 altına düşmesi lazım. 1 ayda 15 birimi geçik indirdim, şu an 1.30 larda. 2 ayda indiririm sorun değil fakat eriyorum artık ve moralim çok bozuluyor yani yapamayacak mıyım artık.

Teşekkürler.

2. Whoomp

Whoomp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu işten ekmek'de yesen yemesen'de ara vermen sağlığın açısından yararına olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bloodpigs bunu beğendi.
  3. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam günlük 1 kiloya yakın et ne demek ? Yani rakam olarak baya fazla proteini alacaksanız kaynakları çeşitlendirin, ben ekonomiden dolayı sizin ki gibi tek düze tavuk yiyordum midem en fazla 2 hafta dayanabildi şu sıralar aşırı iştahsızım, hani herşeyin fazlası zarar veriyor. Günlük 300 gr et 300 gr tavuk 100 gr balık yapsanız daha iyiydi.

bloodpigs bunu beğendi.
  4. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    cok anladigim konu degil.aslinda ama sunu demeliyim ogunlerinizi sadece proteinden almayin yaninda sebze meyvelerde tuketmelisiniz.vucut sadece kaslar ve proteinden olusmamaktadir organlarinda beslenmesi lazim bunun icin bol su meyve ve sebze tukettigimizden emin olmalisiniz.

bloodpigs bunu beğendi.
  5. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Kilonuz kac ki o kadar protein alma ihtiyacınız var? Ben 85 kiloyum günlük 400 gram et yiyorum.

bloodpigs bunu beğendi.
  6. bloodpigs

bloodpigs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1. 86 boyda 102 kilo ve %13 civarı.

7. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    bir resim atar misin , masallahin olmali o boy ve kilo cok harika kas kutlen olmali...

Sayfayı Paylaş