Kreatin kinaz Değerleri yüksek çıktı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve onurcalik tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. onurcalik

onurcalik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sivilcelerim için roaccutane kullanmam gerekıyordu doktor verdi 1 ay kullandım tabi yanında kreatin protein tozu amino ve glutamin kullanıyordum kreatin kinaz seviyesi 570 çıktı şimdi 1 hafta sonra gene tahlıl yapıcak bıraktım kreatini düşermi bir haftaya değerler normale birde dahiliye doktoru sen kaslarına napmışsın v.s dedi değerleri görünce over trainingmi oldu acaba ne yapıcam ben

2. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Selam,

Kreatin kinaz değerlerinin spor yapanlarda yüksek çıkması normal. Yaptığın sporun yoğunluğuna göre kanındaki kreatin kinaz miktarı artabilir. Benim 7500 çıktığı zamanlar oldu, endişelenecek bir durum yok. Doktor normal, sedanter insanların referans aralıklarına göre değerlendirdiği için öyle bir yorum yapmış.

İyi sporlar.

3. onurcalik

onurcalik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle merhaba ben bu değerleri önemsemedim zaten ancak doktor anlamak istemiyor bunun kreatin monohidrat kullanmamla alakası varmı yok mu bilginiz varmı kullanmam gereken ilaç var kullanamıyorum doktor yüksek diye vermiyor adama açıklıyorum dahiliyeye yönlendiriyor dahiliyede 1 hafta kullanma gel test yapalım dedi gidicem gene yüksek çıkacak

4. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Evet, creatine kullanımı da kreatin kinaz değerlerini yükseltebilir. Ama sen düzenli spor yapan birisi olarak zaten kronik olarak yüksek kreatin kinaz seviyelerine sahip olacaksın. İlacı illa yazdırmam gerekiyor diyorsan, 2-3 gün spor yapma ve dinlen, bir miktar düşüş olacaktır kreatin kinazda.

5. onurcalik

onurcalik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok çok teşekkürler inşallah olur dediğini yapacağım

Sayfayı Paylaş