Kreatin hakkında yorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Atakanirmakk tarafından 23 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Atakanirmakk

Atakanirmakk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese iyi günler sporumda 3. Ayimdayim 21 yasinda 170cm ve şuan 65 kiloyum. İlk başladığımda 66ydim ama cardiolarla 62ye düşüp makro hesabı tutarak suanki kiloma geri çıktım ve hala düzenli kilo alıyorum pek yaglanmadan. Haftada ortalama 250 gr alıyorum. Agirliklarımı her zaman arttirdim. 7.5 ile başladığım benchte şuan 3 set 17.5 yapabiliyorum. Barbell curl 2.5 yaparken şuan 7.5 sorunsuz yapıyorum. Uzatmadan sözün özü gelişiyorum ve efor sarf ediyorum . Bcaa kullanmayı düşündüm bir süre fakat şuan kreatin almayı düşünüyorum. Fakat saç dökme ile ilgili başlıklar korkutuyor. Saç dokulmem yok fakat babam kel olduğu için her zaman korkulu rüyam oldu bu durum. Denemek icin almayı düşünüyorum dökülme yaparsa bırakacağım çoğu kişi 15 günde incelme hissetmiş saçında. Öyle bir şey olursa tabii ki bırakırım fakat asıl bu konuyu açma sebebim eğer birakirsam düzelir şu anki haline geri gelir mi saçlarım, yoksa öyle ince mi kalır? Bunu yaşayan birileri illa vardır ve ne olacağını bilir. Aydınlatırsanız sevinirim. Uzun tuttuğum için de kusuruma bakmayin. İyi forumlar

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    genetiğinde saç dökülmesi varsa önüne geçemezsin zaten :)

3. Fortuna Favet Fortibus

Fortuna Favet Fortibus Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İnşaat Y. Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Vücudunuzun sahip olduğu kas oranına göre günlük kullana bileceğiniz kreatin miktarı 4-6grdır. Fazlasını zaten vücut idrar yoluyla atacaktır. Şahsen, bu faydalı supplementin saçlarınızı kaybetmenize neden olacağını düşünmesem de, madem stress yapıyorsunuz , kafanızın rahat olması için size şöyle bir bilgi verebilirim... Yaklaşık olarak 800gr- 1kg kırmızı ette 5-6gr kreatin bulunmakta. Fakat doğal yollar ile kreatin almanız durumunda kırmızı etteki protein ve kreatin kazancınız olacaksa da ülkemizde kırmızı et yemenin maliyetini düşünerek karar vermekte fayda olduğunu düşünüyorum :)

Sayfayı Paylaş