Koruma Diyeti pertt..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BuminKaganTR tarafından 1 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BuminKaganTR

BuminKaganTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Geçen Eylül ayında diyetisyene gittim, 97.7 kilo ile diyete başladım ve 3 ay 3 hafta sonunda 18 kilo vererek gayet fit bir görünüme kavuştum. Çok rahatım o günden beri ama bir sıkıntım var o da şu, diyet yapmayı bıraktıktan sonra koruma döneminde kendimi dengeleyemedim. Diyetisyenim pek bir şey söylemedi dediği şuydu; Öğünlerini dengele, bilirsiniz işte kaçamak yapabilirsin, gün içinde bir öğünde makarna yersen diğer öğünleri dengele falan gibi gibi vs ama ben bu dediklerini tam uygulayamadım.

Tartıda görünen rakamda bir iki kilo dışında bir değişim olmamasına rağmen özellikle son dönemde göbeğimin çıktığını, memelerimin çıktığını görüyorum.

Bu çok rahatsız edici.

Dediğim gibi kilomda bir oynama olmuyor ama göbeğim dışarı çıkıyor. Yediklerimle alakası oldugunu biliyorum.

Ne önerirsiniz dostlar ?

burakktkc bunu beğendi.
  2. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Skinnyfat denilen durum ortaya çıkmış. Kilo verirken kas kaybı yaşamışsın ve yağların hatrı sayılır bir kısmı duruyor muhtemelen. Bende aynı sorunu yaşamıştım. 100 kilolardan 80 kilolara düştüm ama hala yağlıydım. 6 aydır fitness yapıyorum, düzenli kardiyo yapıyorum, temiz ve düşük karbonhidratın yanında sebze ve proteinli kaynaklardan besleniyorum. Şimdi 68 kiloyum ve çok şükür pantolonda 29, tişörtte s bedene kadar düştüm. Derimde baya bir inceldi.

BuminKaganTR ve burakktkc bunu beğendi.
  3. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    kas çalışması yapmadıysan normaldir :)
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2018 ---
    düzenli ağırlık çalışmanı öneririm.

BuminKaganTR bunu beğendi.
  4. BuminKaganTR

BuminKaganTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Diyet haricinde hiçbir şey yapmadım. Gram egzersiz yok. Kurban bayramından sonra salona başlayacağım. Neler yapmamı önerirsiniz?

5. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece diyet yapmak bence sağlıklı bir şey değil. Öyle zayıflayanlar görüyorum ki şişko hali daha sağlıklıydı. Çünkü giden kısım kas oluyor ve yağlarla baş başa kalınıyor. Hatta kas kaybı çok olduğu için yağ, oran olarak artıyor bile. Ben yanlış diyet yaptım 20 kilo verdim ve aynen geri aldım. Sonra doğru bir diyet yaptım ama ne kadar titiz davransamda kas kaybımda oldu. Sağlıklı yaşamı bir bütün olarak düşündüğünüzde spor bu işin büyük bir kısmıdır. Bütün gün yiyip içip yatan bir insan olarak Elhamdülillah bugün Allah'ın izniyle 30+ kilo vermiş, estetik bir vücuda sahip ve sporun devamlı yapılması gereken bir şey olduğunu kavramış birey oldum.

Bu süreçte çok şeyden vazgeçtim. Spordan daha önemsiz ne var ne yok değerlendirdim. Bilgisayar oyunlarını bıraktım. Uğraştığım gereksiz aktiviteleri bıraktım ve spora bir yer açtım. Bu beni fiziksel ve mental olarak sağlıklı, disiplini ve güçlü bir birey yaptı.

Yani uzun lafın kısası, gerçek bir değişim için değiştirmen gereken şey çok fazla. Biraz kısıtlamaya gidip fit ve sağlıklı bir insan olarak yaşamına devam edeceğini düşünüyorsan bu işin bu kadar kolay olmadığını söyleyeyim.

Spor salonunda sana muhtemelen giriş seviyesinde bir fullbody program verecekler. İlerleyişine göre zamanla programların şekillenecektir. Kulağına küpe olsun; Spor, bir süre yapayım, bir hedefe ulaşayım bana yeter mantığıyla değil, ömür boyu yapılacak bir şeydir.

6. BuminKaganTR

BuminKaganTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Muhteşem İşte almak istediğim cevap buydu. Çok teşekkürler ✌️

Sayfayı Paylaş