korkuyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Şafak Bilgili tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hep merak etmişimdir, acaba halter insanı kısa boylu mu yapar, yoksa kısa boylular halterci mi olur..
    yahut basketbol boy mu uzatır, yoksa uzun boylular basketbolcu mu olur... :)

columbu bunu beğendi.
  2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bu sorunun cevabını bulmak için bir adet güreş / halter antrenörü, bir adette voleybol / basketbol koçu bulup ikisine de aynı soruyu sormalıyız; hocam sen bu yetenekleri bulmak için ne yaptın? Adamlar derse ki; 'oturdum şöyle bir banka, yoldan geçen insanlardan kısa - orta ve yapılı olanları tutup bizim lokale götürdüm ' veya; ' dikildim caddenin başına, kafası her yerden seçilen bayrak gönderi gibi adamları toplayıp götürdüm bilmem ne kapalı spor salonuna ' tamam hocam sağol diyebiliriz. :)

Yaver27 ve Bekci bunu beğendi.
  3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    o halde şafak bilgilinin canını sıkmasına gerek yok. boyu 2 metreye çıkarsa basketçi yaparız, yok 150ye düşerse, halterci yaparız. sıkıntı 1.70 olması. 1.70 olunca en fazla doktor avukat falan olur

columbu bunu beğendi.
  4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    İroni güzel, umarım ders çıkarılır.

Yaver27 bunu beğendi.
  5. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

15 yaşında boy uzaması biten biri göster istediğini yapayım demişsin komşum ve yakın arkadaşım şuan 22 yaşında 16 yaşından beri 1 santim atmadım diyor ''16 ''yaşındada 185miş şuanda.Ayrıca KENZO KARAGÖZ kendi videosunda 16 yaşında boy uzamasının durduğunu ve doktora gidip baktırdığını kemiklerinin kapandığını ve uzamasının devam etmeyeceğini öğrendikten sonra spor yapmaya başladığını söylüyor

Boy uzaması insanın ergenliğe ne zaman girdiği ve ne zaman bitireceği ile alakalıdır.Ve Türk erkeklerinde ergenliği bitirme yaşı genelde 18-19'dur.Bu yüzdendir ki Arap ülkelerinde insanlar ergenliğe erken girip erken çıktığı için boyları kısa İskandinav ülkelerinde ise erkekler uzamalarını 19-20 yaşında bitirdiği için boyları uzadır

Kulaktan dolma bilgilerle öyle 20 yaşına kadar uzarsın demekle olmuyor bunun bir yaşımı var ? Genel olarak erkekler 15-20 yaş aralığında kızlar 12-18 yaş aralığında uzamayı durdurur uzamanın durması tamamen kemiklerdeki büyüme kıkırdaklarının kapanmasıyla ilgilidir.İlk başta boyuna uzayan kıkırdaklar kapanır.Daha sonraki 1-2 yıl daha enine uzama devam eder yani omuz genişlemesi ve kemiklerin kalınlaşması.

6. impassionedsailor

impassionedsailor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Asağı baskı yapan her spor boy kısaltmaz ama uzamanı engeller ,basketbol voleybol gibi yukarı sıçramalı sporlar ise boy uzatır .haltercinin kısa boylu olması yada basketbolcunun uzun boylu olması rastlantı değildir

columbu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş