Konu hakkında bilgisi olanlara .

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ReKo tarafından 30 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

1. ReKo

ReKo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kastamonu
    Merabalar benim ilk mesajım . Kastamonudan katılıyorum forumlara . Ben 6 ay kadar önce bodybuilde başladım . İlk başladığımda çok zayıftım . Bicepslerimin 25 olduğunu biliyorum .

Şimdi biraz oturttum vucudumu bicepsler 32 civarı oldu. Fakat Kilo sorunum var. 1.78 boyum var. 61 kiloyum . Kilo alamıyorum . Bana Whey Gainer almamı söylediler. Eğer kilom 70- 75 arası birşey olsaymış 32 cm lik biceps ölçülerinin kesin olarak 36-37 olmuştu diye söyleyip duruyorlar . Şimdi abilerim ablalarım nasıl kullanıyım whey gaineri ne yapıyım . Şu 3 aylık süreç içerisinde yapmam lazım bunu . Ha bu arada yaşım 20 :) pek önemi yok galba .

Biraz yardımcı olursanız çok sevinirim .

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    walla ben idmandan sora 2 kepce yatarken 2 kepce derim marka olarak da ultimate whey gainer

3. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    sadece gainer da olmaz, sürekli kaliteli protein alman gerekir, senin vücut tipin ektomorf ( yanlıs yazmıs olabılırım) olması lazım. Bruce Lee gibi yani.

4. ReKo

ReKo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kastamonu
    Bu iyibişeymi yoksa kötü bişeymi

Hayytttttt :D

5. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    kilo alman biraz daha zordur, ama aldıgın kılolar genelde kastır.

6. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    whey gainer pratik bir kilo alma ürünüdür ancak tek başına mucize oluşturmaz...kilo almakta zorlanıyorsanız öncelikle beslenmenize,antremanınıza,su içmenize ve özellikle dinlenmenize özen gösterin...aşırı antreman yapmayın...az ve öz çalışın...haftada 3 gün şimdilik yeterli...her gün farklı bölge çalıştırın...antremanlarınız ısınma hariç 1 saati geçmesin...1 setteki tekrar sayısını maximum 8de tutmanızda yarar var...(bu temelleri gerçekleştirmiyorsanız whey gainerden fazla birşey beklemeyin)....whey gaineri kahvaltının yanında ve antreman sonrasında almanız en uygun zamanlamalar olur...kilo almak çok zorluyorsa yatmadan evvel de alabilirsiniz....ya da saati kurup gece uyanıp içip yatın...

7. ReKo

ReKo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kastamonu
    Saol eye . Zaten haftada 3 gün çalışıyoruz ama başımzıda duran admaın bu konuda tam bilgiye sahip olduğunu zannetmiyorum . Fazla çalışıyoruz gibime geliyor .

8. tflbela

tflbela Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kilo almak için daha dogrusu sağlıklı kilo almak için antreman şart yoksa göbek olur o kadar daha sonra proten ve karbonhidrat ürünlerinin mucizevi birşey yaptığı yok bence boş yere para harcama su an için bunlara kilo almanın mantığı harcadığından fazla kalori almak benim yaptıklarımı anlatayım 3 ayda yaklaşık 14 kilo aldım hemde okul var iken (tabiki body yaparak)öncelikle bol bol süt iç tavuk ye bunların yanında biskuvi makarna pilav bunları hiç ihmal etme öyle bir tabak değil 3 tabak ye ayrıca sık sık ye bence bu daha doğru çoğu insan çok yemek yediğini sanar ancak yemez sen buna dikkat et ayrıca sıcak havalarda vişne suyu çok iyi bir karbonhidrat seçeneği olabilir onu da tavsiye ederim

9. Guest

Guest Guest

Weight gainer olayina hemen gimek mecburi degildir. eger günlük yeterince karbonhidrat tüketiyorsan, Weight gainer yerine protein tozu alabilirsin. Kilona göre günde 120g protein alman yeterlidir. bu proteini su besinlerden de temin edebilirsin:
    200g peynir 40gProtein
    yarim litre süt 20g Protein
    100g et 20g protein
    5 yumurta 30-35g protein
    (bunun disinda mercimek+fasulye+nohut gibi besinlerdende günlük proteinimizi alabiliriz.)

10. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Mercimek, Fasulye gibi besinlerde protein vardır ama tek başına emilim olmaz sanıyoum, eksik aminoasitleri var. Sen yinede panzehirin söylediği yiyecekleri ihmal etme. Yani tavuk yemeyim, mercimek yiyim o da protein diye düşünme.

Balık, Et, Süt, Tavuk, Peynir, başlıca protein kaynakları ( kaliteli)

Makarna, Pilav,Salam,Unlu Mamül, bunlarda karbonhidrat olarak zenginler.

11. Guest

Guest Guest

tabi ben tavuk etini yumurtai birakipda günde 8 tabak mercimek ve 4 tabak nohut yeyin demiyorum. Bu proteinler daha cok vücut sistemi icin gereklidir. Böylece vücut ihtiyacini bu proteinlerden alir. Diger kaliteli proteinler ise sadece kas sistemi icin kullanilir.
    Vücuda alinan proteinler sadece kaslar icin harcanmiyor bunuda bilmemizde yarar vardir.

12. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet tırnaklardan saçlara kadar her yerde hemen hemen proteini kullanıyor vücut

13. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    kulanım şekli şu anda anteramnadan öncebir bardak süte 3 kaşık al anteramandan sonra da aynı şekilde

Sayfayı Paylaş