Kondüsyon geliştirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Gün Levi tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gün Levi

Gün Levi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese iyi akşamlar
    Koşu bandında kondüsyonumu nasıl geliştirebilirim ? Salt koşmanın yeterli olacağını düşünmüyorum eğer değilse yanında ne yapmamı önerirsiniz ? Az bir zamandır uyguladığım koşu programımı sizin fikirlerinize bırakıyorum. Şimdiden teşekkürler.
    0-6.dk %6 6km (sadece ilk 6 dk eğim var)
    6-20.dk 9km hızda koşuyorum
    20-21 10km
    21-22 11km
    22-23 12km
    23-24 6km
    ardından yine 1er dk lık 10-11-12
    5km de 1-2 dk yürüyerek bitiriş
    boyum 186 kilo 79 yaş 19
    boyum kilom dengeli gelebilir fakat vücudumdaki tüm yağ göbeğimde :)

2. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    bilmiyorum sadece kardiyo mu yapıyorsun ? eğer öyleyse acilen ağırlık çalışmaları da yapman lazım. kardiyo için de HIIT tarzı çalışırsan daha etkili bir yağ yakımı olur. mesela ben 25 dk boyunca 1 dk 6km hızda yürüme daha sonra 2 dk 11 km de koşu yapıyorum. bu şekilde art arda koşup yürüyorum. zamanla koşma süreni artırıp yürüme zamanını düşürebilirsin. mesela 3 dk koşma 1 dk yürüme gibi. ben çok etkisini gördüm. hem zevkli hem de etkili. haftada bir evde uygulayabileceğin HIIt antrenmaları var. onları yapabilirsin. mesela youtubedaki gençvefit kanalında yaklaşık 1 saat süren kardiyo antrenmanı var. çılgın ötesi bişey. en son , ne derecede yorulduğumu hatırlamıyorum. kesinlikle denemeni tavsiye ederim.

Gün Levi ve Utku Can bunu beğendi.
  3. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bende arkadaşa katılıyorum hit koşu yapıp hem performansını arttırır hemde yağ yakımını hızlandırabilirsin.
    Ama yemek faktörüde cok önemli bi kalori cetveli tutabilirsin göbeğinin gitmesi için yada daha temiz beslenmeye gayret edebilirsin.
    Eğer temiz beslenirsen zayıflamak için bu koşu programın yeterde artar bile ama eğer performans istiyorsan Hit yaparak vücudunu birazdaha zorlayabilirsin.

Gün Levi bunu beğendi.
  4. Gün Levi

Gün Levi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamamdır çok teşekkürler ikinize de

Sayfayı Paylaş