kompleks karbonhidrat

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve casanova333 tarafından 24 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar. Bulk dönemine geçiş yaptım. Alt karın da yağ sorunum var az. Çok hacimlenmek istiyorum bulgurun hacim ve Kilo kazandırdığını biliyorum. Sadece 1 ögün bulgur yemek hacim için yeterli olur mu diğer öğünlerde de yersem yağ oranım artar mı?

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    1 kilo bulgurda 700 gr karbo var

casanova333 bunu beğendi.
  3. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Ben günde yarım su bardağı bulgur lapası yarım su bardağı prinç pilavı yiyorum

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1 öğün veya birden çok öğün bulgur yemenin hacim kazanmakla veya yağ yakmakla alakası yok. Toplam aldığın kalori miktarı önemli.

Lorethlorien, casanova333 ve columbu bunu beğendi.
  5. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi benim günlük 2000 civarı kaloriye ihtiyacım oluyor ben kalori hesabı yaptığımda günde 2200 falan alıyorum bu kilo almak için yeterli olur o zaman. fazladan aldığım 200 kalori göbeğe gitmesin diyorum

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer çok ufak tefek değilsen günlük kalori ihtiyacın 2000'den fazladır. Fazladan 200 kaloriden göbek olmaz.

Lorethlorien, swepturex ve casanova333 bunu beğendi.
  7. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Boy 172 Kilo 63

8. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    benim boy 169 ve kilom 67 cicvarı..
    spor günleri 2700 civarı kalori alıyorum.. 80gr yağ.. 180gr civarı protein.. ve 320gr-330gr civarı karbonhidrat alıyorum..
    ama antrenman süremi normalden biraz uzun tutuyorum.. çok hafif alt karın kısmında yağlanma olduğu için.. yeni sayılırım o yüzden çok aşırı ağırlık girip süreyi çok kısa tutmaktansa çok abartı zorlamadan her sette tekrar sayılarını 10dan fazla yapmayacak doğru ağırlıklarla çalışıyorum.. ben sadece denediklerimden ve okuduklarımdan yola çıkarak sizin yeterli kalori almadığınızı düşünüyorum.. ayrıca kilo alımı için acele etmemek gerek.. 1 haftada 4 kilo da alınabilir ama %90 yağ olacaktır büyük ihtimalle.. ve bu esas amacımızdan uzaklaştırır bizi.. esas mesele teraziye çıktığında orada gördüğün rakam mı? yoksa aynada gördüğün şey mi?

yağ miktarını kontrol altında tutmak koşuluyla bence daha fazla kalori almalısın ve 130gr civarı protein alman gerekiyor günlük olarak.. tabi sindirim sistemin ve yaptığın işe göre günlük ihtiyaç değişkenlik gösterebilir..

9. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenme prpgramını gönderebilir misin?

10. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    sabahları 06:55 civarı haşlanmış 3 yumurta.. sadece 1 tanesinin sarısını yiyorum genelde..
    1 saat 15 dakika sonra 1 dürüm yiyorum gaziantepli olunca en pratiği o oluyor =) nohut dürümü/ciğer kavurma/tavuk sote dürümü gibi..
    12:30 öğle yemeği.. genelde pilav oluyor.. ana yemek değişiyor ve sevmezsem yanına biraz kahvaltılık alıyorum peynir ve bal gibi biraz salatalık ve domates oluyor..
    15:30 civarı 1 adet ton balığı yiyorum.. 160gr.. bazen badem veya kuru üzüm yiyorum ton balığından bir süre sonra..
    17:30 civarı 2 dilim kepek ekmeği ve biraz bal yiyorum.. yada çok nadir evden pilav götürüyorum denk gelirse..
    spordan hemen sonra 1 ölçek protein tozu alıyorum..
    1 saat yada 1saat 15 dakika civarı sonra 150gr kıyma ile 2 yumurta pişirip yiyorum.. bazen tavuk göğüs olabiliyor tabiki..

benimde kafamı karıştıran bir konu.. spordan sorna karbonhidrat alıp almamak konusu.. kimi kaynaklara göre spordan sonra günlük karbonhidrat ihtiyacımızın %40 %50lik kısmını spordan sonra almak gerekiyor.. kimisinde göre proteini ver vücuda başka bişi verme.. yani günlük almamız gereken kalori miktarının kalan kısmını yağ mı protein mi yoksa karbonhidratla mı doldurmak daha mantıklı bilmiyorum.. karbonhidrat mantıklı geliyor genel anlamda çünkü en iyi hacim aldığım dönem spordan sonraki süreçte tonbalığı+makarna yediğim dönem.. tabi bu herkes için değişebilir..

11. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah 2 haşlanmış tam yumurta ve peynirler bir bardak süt 12 gibi bulgur pilavı Fırında tavuk Göğsü saat 4 de üni de öğün dünkü yemek mesela haşlanmış et pirinç Pilavı salata. Sonra spor spor sonrası eve gelip bulgur pilavı Fırında tavuk Göğsü akşam da 3 4 bardak süt

12. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    spordan hemen sonra katı gıda tüketmek mantıklı değil.. bende birkaç arkadaşı dinleyip öyle yaptım ama yağlanma çok arttı vücudumda.. tabi bide ben meyve suyu içiodum.. senin program iyi gibi görünüyor.. spor sonrası hemen protein tozu kullanmıyorsan alternatif bişiler bul sıvı tüketecek şekilde.. 1,5 saat sonra felan dediğin pilav ve tavuk zaten gayet iyi görünüyor.. spor sonrası için bu konuda uzman birinden bilgi almanı tavsiye ederim.. üzüm suyu bulursan onun iyi olabileceğini çok duydum.. eğer protein tozu kullanmıyorsan..

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Neden?

14. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    antrenmandan sonra katı gıda tüketmek kanın miğdede toplanmasına neden olacağından önerilmiyor.. bu sitede ve bir çok yerde karşılaştım bu durumla.. sizin fikriniz nedir konu hakkında?

15. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Spordan sonra eve gidene kadar zaten 1 saat sürüyor. Spordan sonra sadece protein tozu içip katı gıda almazsak vücut enerjiyi kastan alır kası yer. Spordan çıktın eve gittik 1 saat sonra yemek yemek çok mantıklı.

Sayfayı Paylaş