Kombinasyon Hakkında Yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve fitmen tarafından 19 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Net konusmak gerekirse, bu beslenme programi ile gelisim gostermeniz zaten olanaksiz. "Cok iyi ve iyi gibi" olan ben neredeyse hicbirsey goremedim.

Beslenme ve tahmin ediyorum ki antrenman bilginiz -simdilik- cok yetersiz. Forumu iyice okuyun. Sizin supplement e gelene dek, bu isin temelini ogrenmeniz gerek.

Ama kisa kisa elimden geldigince yazarsam.

- Ekmek yemeyin. Kilo vermek istiyorsaniz ekmek yemeyin, sagliklisi filan farketmez. Icerisinde gluten, un, koruyucular varken ekmegin cok sagliklisi diye birsey bu devirde yok.

- Her ogunde protein almaya calisin. Sabahlari yumurta beyaz penir domates salatalik zeytin den olusan bir kahvalti iyi olacaktir. Oglen etli sebzeli bir yemek ve salata / ypgurt yemeye calisin.

- Yine karbonhidrat olarak pilav, makarna ve sekerli, yagli her turlu yiyecekten kacinin. Karbonhidrati sinirlamadan yagi uzun zamanda yakarsiniz.

- Yemekhane yemeklerinde cok yagli olanlardan kacinin, soslari-yemegin yagli sularini almayin.

- Yag alabileceginiz kaynaklar, gunde 1 avuc kuruyemis ve 2 yemek kasigi zeytinyagi olsun.

- Aksam yemegi ve oglen yemegi benzer olsun.

- Ac karnina antremana gitmeyin. Antrenmandan iki saat oncesinde, protein iceren birsey yiyin. Gerekirse evden getirin.

- Antrenman konusunda bir hocadan yada forumdan destek alin.

fitmen bunu beğendi.
  2. fitmen

fitmen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu verdiğiniz bilgiler çok faydalı oldu. Tek sorun akşam antrenmana gitmeden önce yemek yiyebileceğim bir yer yok. Antrenman saatine kadar ancak yanımda birşeyler götürebiliyorum.

Mesela ekmek arası lor peyniri, salatalık domates sizce antrenman öncesi yeterli olur mu?

3. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Bir daha tekrar ediim, ekmekten uzak durun.
    Antrenman oncesi de karbonhidrat almamaya calisin -kilo vermek icin-

Ama mecburum yapacak birseyim yok derseniz. ekmegi en azindan ince bir lavasla degistirin, olmadi beyaz ekmek yerine o sampiyon dediginiz ekmegi kullanin. Lor peyniri yanisira damak tadiniza da uygunsa bir yumurta eklenebilir.

fitmen bunu beğendi.
  4. fitmen

fitmen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ekmeği hayatımdan komple çıkardım an itibariyle.

Peki elimdeki, Gaspari myfusion, bcaa 6000, gaspari qualitine ve bsn no-xplode 'yi nasıl kullanmalıyım? Ya da bunları kullanmayıp kas geliştirmeme yardımcı birşeyler mi almalıyım?(tavsiye ettiğiniz beslenme yeterli ise herşeyden vazgeçeceğim)

No: bsn no-xplode bedava geldi, elimde duruyor,

5. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra

Keske soylediginiz kadar kolay cikarabiliyor olsaydiniz.
    Karbonhidrati bu kadar ani kesmeniz de dogru degil. Size tavsiyem su, karbonhidrati saglikli kaynaklardan alin. Bunlar neler?
    Esmer pirinc, tatli patates -normal patates degil-.
    Ilk etapta tam bugday makarna, iri taneli bulguru da sayalim. Belki gunluk 1-2 dilim ekmek yada o sampiyon dediginiz ekmek.

Ben sizin yerinizde olsam sunu yapardim.

Sabahlari yagli peynirle 3 yumurtali omlet yada rafadan yumurta yada Menemen yada pastirmali yumurta da olabilir (asla sucuk-salam-sosis vb yok)
    Tam yagli peynir (kasar yok) domates zeytinle bir kahvalti. Cok zorlanirsaniz 1-2 dilim saglikli -kepek cavdar ekmegi-

Oglen: Isyerinde cikanlardan etli sebzeli yemek ve yogurt+salata
    Evdeysem et-tavuk-balik uclusunden biri + bir avuc ici kadar bulgur pilavi
    Salata (Zeytinyagli, sirkeli salatayi abartabilirsiniz, koca bir tabak olabilir ama dikkat edin aycicek yagi olmasin, sakin!)

Aksam da aynisi.

Antreman oncesi de karbonhidrati az sandvic.

Yaptiginiz sey basit olarak, hayatinizdan yagli, sekerli, unlu ve karbonhidratli yiyecekleri cikarmak. Alacaginiz karbonhidratlari da saglikli olanlardan ama limitli almak.

Caniniz coook tatli cekerse, %85 siyah cikolata -4kucuk parca- yada bir kase yogurda biraz cilek az birazda bal karistirmayi deneyin. Cok abartmayin ve cok sik tekrarlamayin ama.

Yani gunluk 2 avuc bulgur pilavi, bir sandvice yetecek kadar saglikli ekmek yiyin.
    Geri kalan hersey, saglikli protein, sebze, az da olsa meyve olmalidir.
    Gunluk 100-140gr gram arasi protein aldiginizdan emin olun. (100 gr tavuk gogsu= 24gr protein demektir)
    Diyet ve light urunlerden uzak durun.
    Bol bol yesil cay icin.

Diyetten bir kereligine saparsaniz, ertesi gun geriye donun.
    Bu anlamda lutfen Karatay Diyetini arastirin, size uyar mi deneyin.

Kas yapacak derken supplement derken ? Bakin burada da bir kafa karisikligi yasaniyor. Kabaca anlatmak gerekirse, kasi olusturan sey protein ve onun yapi tasi aminoasitlerdir. Yani et-tavuk-balik gibi kaynaklardan edinilecek seyler.

Ozaman neden supplement vardir ? Ornegin whey kana hizli karisip yikimi azalttigi icin alinir. Ancak gun icerisinde yeterli proteini aliyorsaniz, whey bile almaniza gerek yok.

Biliyorum cok can sikici, supplementler dolapta yatarken, birsey kullanma demek ama gercekten kullanmayin simdilik. Cunku vucudun deposu size hayli hayli yetecektir.

Ama illa kulaniim birsey derseniz, bu asamada elinizdeki myofusion'i sadece bir olcek antreman sonrasinda kullanin, simdilik yeter de artar bile.
    Ayrica markasi onemli diil, bir multivitamin ve balik yagi alin. Ornegin multivitamin 3 tabletse, her ogunde bir tane alin.
    Hayir sadece 1 tabletse, kahvalti ile alin.

Digerlerinin de zamani gelecek ve dogru secilmis urunler gibi duruyor. Ama daha diyet ve spor programinizi duzenlemeden supplemente dalmak, araba kullanmayi bilmeden otobanda surat yapmaliyim diye sormaya benziyor. Sizin once motoru calistirip, yavas yavas yurutup, zamanla acilmaniz lazim.

Unutmayin, kaslariniz, kemikleriniz ve eklemleriniz senelerdir yatiyor, isindirmak onlari kullanmaniz demek, sakatlik ve saglik problemi demektir.

Uzun zamandir tasinan kilolar, bir anda gitmiyor. Azim gerektiriyor.

Son düzenleme: 30 Ekim 2012
    fitmen bunu beğendi.
  6. fitmen

fitmen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu arad şunu belirtmemişim, yaklaşık bir yıldır body building yapıyorum fakat istediğim kas gelişimini gösteremedim. Benim amacım bu işin felsefesinide öğrenmek.

Bu yüzden supplementlere başvurdum :(

7. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra

Supplement kullanmakta yanlis birsey yok. Yanlis olan stereoid ve besinlemeyi es gecip, supplementlerden mucize beklemek.

Istedigim gelisim derken, o kavramda biraz muallak ama gelisim beslenmenize baglidir. Dogru antrenman ve uyku oldugu surece.

Siz bir sure gunde saglikli pisirilmis 500gr et-tavuk-balik ve 4-5 yumurta yiyin, diyete uyun farki gorursunuz. Daha sonra isin icerisine yavas yavas BCAA vs yi dahil edersiniz.

Bu isi maraton olarak dusunmek lazim, sprint degil ;)

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş