Kollar önden görünüş

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Striker tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar merhaba ben bayadır bu sporu yapıyorum ama aklıma takılan bir durum var kollarım (biceps-triceps) yandan bakıldığında çok iyi gözüküyor hacimi vs fakat aynada önden baktığım zaman istedğim oranda değil bunun sebebi nedir ---önceden biceps için barbell curl-alternate curl-hammer curl ve preacher curl yapıyordum 5 x 5 25 saniye dinlenme set arası hareket arası 2 dakkaydı triceps ise close grip bench press ,trıceps overheadextensıon,kıckback ve trıceps pushdown bunlarda aynı ağır kilo ile biceps teki ile aynı 5x5 25 saniye set arası 2 dakka hareket arası dinlenme ve 1 aydır bicepslerim için 8 set barbell curl ağır kilo 5 tekrardan yapıyorum soınra hammer curl 8 set 5 tekrar sonra trıceps te close grıp bench press 8 set 5 tekrar trıceps push down 8 set 5 tekrar takip ediyorumm çalıştığım zamanlar kolalarım yandan gerçekten istedğm hacimde gözüküyor fakat önden bakıldığında istedğm kalınlıkta değilll bunun sebebi idmanda kullanmadığım bi hareket mi var yoksa çalışma stilimde mi bir problem var ve ayrıca biceps ve trıcepsı kolları önden baktığında kalınlaştıracak hareketler hangileri yazarsanız sevinirimmm sağlıcakla kalınnn

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Yandan baktığında kalın durmasının sebebi, kolun özellikle tricepsin kanatlara binmesinden kaynaklanıyor.
    Önden hacimli durması genel kol hacmiyle alakalı bir durum.
    Antrenman stilini değiştir. Biraz yüksek tekrarlarla şaşırt kası. 12-10-8 tekrar aralığı idealdir. Ayrıca beslenmene özen gösterirsen istediğin sonuçları elde edersin.

Striker bunu beğendi.
  3. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    özellikle bicepsii enlemesine genişleten yada kolun dışındaki bicepse en yakın kısımdaki tricepsii çalıştırran bir hareket varmı dır acaba ?

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Brachialis kasından bahsediyorsunuz sanırım.
    O kas zaten biceps antrenmanlarında etkin olarak çalışır. Ama özellikle Hammer Curl, Reverse Barbell Curl hareketleri brachialis ve brachioradialis kasını etkin bir biçimde çalıştırır.

Sayfayı Paylaş