Kollarım Çok Yavaş Şişiyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Yusuf Can tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yusuf Can

Yusuf Can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporu 4 aydan beri yapıyorum önceden evde çalışıyordum kendi çapımda. Vücudum güzel bi şekilde şişiyor ama kollarım çok zayıf kaldı en fazla 2 - 3 cm atmıştır.Güç konusunda sıkıntı yok salonda kolları 39-40 cm olan kişilerin bile girdiği ağırlıklara girebiliyorum hatta herkes şaşırıyor ama neden şişmediğini anlamadım arka kolum çok parçalı acaba ondan mı? Yemeğimede dikkat ediyorum aşşağı yukarı 5 - 6 kilo aldım 4 ay içinde. İlk 1 - 2 ay hareketleri 3x10 olarak yaptım sonra çok ağır girerek 3x6 olarak değiştirdim. Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim.. Bu arada konuyu inş yanlış biyere açmamışımdır :)

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    çok ucu açık bişey sordun bence antremanlarına bakar vücudun gelen oranına bakar kşilona bakar boyuna bakar genetiğe bakar ne demek kolum şişmiyor .D balonmu bu abi hemen gözle görülür gelişme olsaydı herkez 200-300cm kollarla gezerdi o ne:D

3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    hareketi yavaş ve odaklanarak yap yavaş yaptığında zorlanmayı daha fazla hissedersin

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Daha 4 ay olmuş zaten 2-3 cm artması gayet normal hatta iyi bile sayılır.Beslenmeye dikkat et en önemlisi , özellikle bicepste harekette kesinlikle çalma fazla giricem diye.. Maksimum 12 set gir ki bence bu bile fazla 9-10 set idealdir..Birde curl yaparken kolu tam aç..Haftada 1 kez biceps çalış..

Bunlar benim tavsiyelerim ve hepsini deneyerek bu sonuçlara vardım..

5. Yusuf Can

Yusuf Can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim benim dert yanmamın sebebi 4 ayda göğüm 98 den 110 e cıktı omuzum 5 cm genişledi yani vücudumdaki gelişmeye göre kollar çok zayıf kaldı kötü görünüyor artık ben buraya bilgi almaya geldim bu alaycı tavır ne.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Aralık 2014 ---
    Çok saol kardeşim bilgilerin için. Harekettende çalmıyorum iyice sindire sindire yapıyorum ama ne biliyim çok zayıf kaldı gibi vucüduma göre. Normalde de 1 biceps ondan sonraki gün 1 triceps çalıştırıyorum haftada 3x6 olarak yapıyordum hareketleri bundan sonra 3x8 olarak yapayım ozaman ?

Son düzenleme: 9 Aralık 2014
  6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Şahsi fikrim 3x6 çok az bir tekrar..Daha çok güç için..3x10 veya 3x12 tavsiye ederim.Barbell curl gibi temel hareketler 4 set olabilir..Bu yazdıklarımın hepsini deneyerek sonuca vardım deneyimlerimi söylüyorum.Zaten genel olarakta 0-6 tekrar güç odaklıdır.6-12 max kas kütlesi 12 den sonrası dayanıklılığı hedefler..

Sayfayı Paylaş