Kolay 10 fitness hareketi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KralKim tarafından 23 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. KralKim
  Offline

  KralKim Üye

  Katılım:
  23 Şubat 2016
  Mesajlar:
  13
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  DOĞRU ARKADAŞI BUL

  Antrenman partneriyle çalışmak sizi çoğu zaman motive eder. Ancak bu arkadaşınızın sizi demotive etmiyor olması çok önemli. Antrenman yapan arkadaşlarınızın bir listesini çıkann ve bu liste içerisinden bu kritere uyan kişiyi bulun. En iyi fitness arkadaşı başarılarınızı kıskanmak yerine sizi destekler ve zorlayıcı antrenmanlarda sizi motive eder.

  [​IMG]

  KASLARINI RAHATLAT

  Zorlu bacak antrenmanlarından sonra üst bacak ve kalf ağrılarınızı azaltmak için alt vücudunuza buz banyosu uygulayın. Küveti 10-12 derecelik suyla doldurun. Suyun soğuk kalması için küvete buz parçalan atın. Ayrıca yine toparlanma süreciniz için ayda mutlaka bir ya da iki kez masaj yaptırın.

  [​IMG]

  BOYNUNU KORU

  Mekik çekerken, dilinizi damağınıza doğru götürün. Böyle yapmak başınızı doğru formda tutmanıza yardımcı olur ve boynunuza gereksiz yere yük bindirerek sakatlanma ihtimalinizi büyük oranda azaltır.

  [​IMG]

  DENGENİ ARTIR

  Denge ve koordinasyon gibi atletik özelliklerinizi tek bir egzersizle geliştirebilirsiniz. Yumuşak bir minderin üzerine çıkarak tek ayak üstünde durun. Ardından bir sağlık topunu bir elinizden diğerine doğru başınızın arkasından geçirin. Hareketi gözleriniz kapalıyken yaparak egzersizin zorluğunu artırabilirisniz.

  [​IMG]

  SANA YAKIŞANI GIY

  Spor salonunda bazı sporcular hedefine ulaşamaz, çünkü tutarlılığı hiçe sayarak, antrenman programlarını sık sık değiştirirler. En iyi program, belirli bir süre boyunca sadık kalmayı başarabileceğiniz programdır.

  DOĞRU YERE ODAKLAN

  Sırt kaslarınızı geliştirmek için lateral pull down hareketini yaparken, başparmağınızı barın etrafına sarmayın. Bunu yaparsanız, hareket esnasında biceps kaslarınıza daha fazla yük bindirmiş olursunuz. Bu da sırtınızı etkili bir şekilde çalıştırmanızı engeller.

  AÇINI BELİRLE

  Dips egzersizi hem göğüs, hem de triceps kaslarınızı çalıştırır. Hangisini daha fazla çalıştıracağınız ise açınıza bağlı. Hareketi triceps'leriniz için yapıyorsanız vücudunuzu düz tutun. Amacınız göğüs kaslarınızı çalıştırmaksa hareketi öne doğru eğilerek yapın.

  TERSİNE GİT

  Kuralları yeniden yazabilmek sizin elinizde. Lunge hareketinde ön bacak kaslarınızı daha etkili çalıştırabilmek için egzersizi tersten yapmayı deneyin. Bunun için tek yapmanız gereken klasik lunge hareketini ileri doğru değil, geri geri yürüyerek yapmak.

  SIRALAMA YAP

  Antrenman yaparken önce dambıllarla. ardından halterle. son olarak da makinelerle çalışın. Dambıl kullanarak yaptığınız egzersizlerde, ufak kas gruplarınız dambılı dengede tutmak adına devreye girecektir. Ayrıca küçük kas gruplarınızın büyük kaslarınızdan önce yorulacağını da unutmayın. Makine ile yaptığınız egzersizlerde küçük kas gruplarına ihtiyacınız olmayacağı için makineleri sona bırakın.

  RİTMİ YÜKSELT

  Ağırlıkları çok yavaş kaldırmak, antrenman sürenizin uzamasından başka bir işe yaramaz. Hızlı çalışmak, kas kütlesi kazanmanızın yanında daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca patlayıcı gücünüzü de artıracağı için kaldırdığınız ağırlık miktarını da artırır.
   

Sayfayı Paylaş