kol ve karın kası istiyorum yaşım 13 ne yapmalıyım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kickpush tarafından 14 Mart 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    ogrenme kanallarını kapatmamak yapılan en dogru sey bence vucut gelistirme sporunda..
    yanılmıyorsam 7 olympia şampiyomu ''Ronnie Coleman'' da boyle demişti 5-6 sene evvelki bir roportajında...Herkesi ne dedigini hala dinliyorum ve yeni seyler ogrenmeye devam ediyorum..
    ----
    herkesi dinleyeceksin fakat; dediklerini %100 dogru olarak kabul etmeyeceksin.. mantıksal ve bilimsel süzgeçten gecirdikten sonra uygulamaya geçireceksin.. thums:

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben 16 yaşımda başladım 1 yıl içerisinde en çok uzadığım sene oldu ki ben bunu genlerimde olup iyi beslenmeme bağlıyorum 5cm uzadım 1 yılda bana sorarsan 16 yaşını bekle çok sorun olmuyor 16dan sonra çalış şimdi 17 yaşındayım başlayalı 1 buçuk yıl falan oldu halada uzamaya devam ediyorum

3. srtn0118

srtn0118 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bnce mekik çek, 4-5 kg kütleler al onla çalış bi de barfix çek, bnde 13 yaşındayım 10 tane yapabiliorum barfix

4. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bence sen yazılbi dövüş sporuna gelişimini tamamlayana kadar orda kal sonra ağırlık çalışmaya başlarsın

5. skygokhan

skygokhan Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşın çok küçük boyun uzamayabilir.Bence basket oyna yüz vücudunun alt yapısını bu sporlarla yap mekik her zaman cekebilirsin.Ama ağırlık kaldırma..Kimseyide dinleme yap diyenlerii..Tam çağındasın çünkü gelişmenin

6. 3rg31995

3rg31995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bnde 1995 dogumluyum evde 3 kg lık dumbell ıle calısıyorum ayrıca sınav ve mekıkde yapıyorum kol kaslarımda 3 4 haftada gelısme gozledım sınav cektıkca cok az da ols gogus kaslarımda sekıl almaya basladı ama karın kaslarımda henüz bır gelısme yok. mekık cekmeye devam edersem bır faydası olurmu yoksa bırakmalımıyım amyrıca ne kadar mekık cekmelıyım? dumbell la hangı hareketlerı yaparsam boyumun uzaması engellenmez? yardımcı olursanız cok sevınırım.smdıden tesekkurler

7. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Gelişme döneminde ağırlık çalışılması tavsiye edilmez.Tavsiyem aktif sporlara yönelmendir ;)

8. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    valla yüzmek bodyden zevkli BENCE keşke snin yaşındayken futbol kulüplerinin peşinde koşacağıma yüzme yapsaydım gerçekten çok yararlı bi spormuş

9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ergenlik caginda en iyi vucut gelisme tabiki yine beslenme bol bol kalsiyum alin bence boyunuzun uzamasina yardimci olur

10. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle mekik hareketini bırakma! sitede araştırırsan evde (aletsiz) yapabileceğin mekik hareketleri mevcut bunlardan 2 tanesini 3.10 dan' haftada 1 gün ara birgün çalış şeklinde 3 gün yaparsan etkisini göreceğini düşünüyorum,tabiki olayın yarısından fazlası beslenmede bitiyor.Bol protein ve kalsiyum almalısın.Özellikle boyunun uzamasına katkıda bulunması için Tavsiyem; süt ve süt ürünlerini bol bol tüketmen ve gelişme çağını atlatana kadar yüzme ve basketbol gibi daha aktif hareketlerde bulunacağın sporlara yönelmendir, illa v.g yapıcam diyosan fazla ağırlık girip kendine baskı yapmadan çalışmandır...

Son düzenleme: 8 Temmuz 2009
  11. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    konu yıllanmış 2 yıla yakın bir zaman geçmiş.. şu anki durumun nedir?

12. turanson

turanson Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 13 yaşındayım

bende 13 yaşındayım resim benim kasımın resmi ben solak olduğumda sadece sol kolumda bu kadar var tamamen boydan çekçektim kamera kücük olduğundan çekemedim

bisiklet sür ama direk siyonu bozuk olan bisiklet olsun sağa sola zor dönsün ozaman böyle oluyo :)hyper_:Dbench_O

13. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    su anda senin yapacagın en iyi spor yuzme ve basketbol ozellikle yuzme muthis bir spor boyun uzasın once 18 ine geldiginde hafiften baslarsın

14. AzRaiLL

AzRaiLL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    *Şınav=30 tane (10 10 aralıklı,hergün her 10 2 2 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangıç)
    *Dambıl Kaldırma=60 tane (15 15 aralıklı,hergün her 15 5-5 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangıç)
    *Mekik=75 tane (25-25 aralıklı,hergün her 25 10 10 artacak,haftada 4 gün pazartesi,çarşamba,cuma,pazar,ilk 3 gün başlangıç)

Kardeşim bunları uygula bende daha yeni başladım arkadaşım uyguluyor boyuda kısalmadı feci kası var şimdi muthiş vücudu varbench_Odumbelllls

İlk 3 gün başlangıç derken mesela ılk 3 gun sınacı 30 tane çekeceksın sonra arttırmaya başla yoksa vücudunu zorlarsn Allah muhafaza

15. batuhan 12

batuhan 12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 13 yaşındayım bicepsim 33cm ama boyum kısa kaldı başladıysanda bırakamıyorsun

16. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    ne bu acele :) spor yapmak istiyorsunuz anlıyorumda 3-4 sene geçseymiş büyüme çağında yapmasanız vücudunuz otursa yerine iyi olurdu.

17. koord

koord Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bench_O13 yaşındayım ki 7.5 kg kaldırıyorum...5 kg başlayabilirsin.

18. kralkratos

kralkratos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    adam 17 yaşında oldu :D

19. ilkayaltay

ilkayaltay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim mekik çekerek karın kası yapabilirsin evede en fazla 2 kg lık dambıl al boyuna çok etki etmez ama oturarak yap omuzların düşmesin:)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş