Kol Hacim???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ulash35 tarafından 21 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ulash35

Ulash35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba spora başlayalı 4. ayım. Boyum 180 başlangıçta 59 kiloydum şimdi 64. Bir gün göğüs sırt biceps diğer gün omuz arka kol yapıyorum. Her 3 günde iki gün çalışıp bir gün off yapıyorum. Her bölgeye 3 hareketten piramit şeklinde 4 set giriyorum. Kol hariç her bölgeden verim alabildim yani. Kol 32-33 cm'de kaldı, beslenmeme de dikkat ediyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı?
    biceps ve triceps programımda şu
    Barbell Curl, Preacher Curl, Hammer Curl
    Alna Çekiş, Triceps Pushdown, Seated Triceps Press
    teşekkürler

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Kol çalıştığın gün aldığın kaloriyi arttırmaya çalış.
    Barbell Curlu yaparken yavaş indir hisset. Formunu kontrol et. İstersen barbell curl+barbell curl superset gir ağırlığı düşürerek daha iyi pump hissi alıcaksın.
    Triceps Rope pushdown da full range of motion hissederek ağır çalış. yani 8 tekrar çıkardıktan sonra bir tekrar yapamayacağın bir ağırlık.
    Skull crush da bir dene.
    Close grip bench press tricepsleri harika çalıştırır. İstersen bir dene.

3. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kol antremanları için ve diğer antremanlar içinde sana yardımcı olabilecek birkaç ipucu paylaşayım.
    -öncelikle hareketleri doğru yapmaya bak ve çalışabildiğin (en az 3 set çıkarabileceğin) en ağır kiloyla çalış.
    -en basitinden barbell curl de ağırlıgı indirirken yavaş indir kaldırırken hızlı kaldır ve tamamen kasını hisset.
    -kol için çok fazla hareket yapmana gerek yok.bipces için en fazla 2 hareket triceps içinde en fazla 2 hareket yeterli.
    -yukarda arkadaşım da belirtmiş kol günlerinde kaloriyi arttır.
    -sıkıştırmaları iyi yap.(ağırlığı kaldırdığında hemen indirme kası biraz sıkıştır ve sonra yavaş yavaş indir)
    -antreman sonrası esnemeleri ihmal etme(bunun hakkında bir sürü video var her yerde bulabilirsin.
    -ve en önemlisi hangi kasını çalışıyorsan o kasa odaklan, o kası düşün.
    bol şans.

Sayfayı Paylaş