Kol gelişimim durdu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cumpas tarafından 7 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. cumpas

cumpas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kollarım 40 cm soğuk ölçümü bu 2-3 aydır aynı artış olmuyor, göğüs ve omuzlarım ii durumda ama kollarda değişiklik olmuyor.beslenmem çok ii onuda söyleyim arkadaşlar bana kol için program önerilerizniz bekliyorum

antreman programım pzt: göğüs biceps

çrş :eek:muz triceps

prş: sırt bacak
    bu şekilde biceps hareketlerim ise burbell curl 4*8
    dumbell curl 4*8
    dumbbell preachel curl 4*8

2. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    dönem dönem değiştir zaten programını, 1 ay çok ağır, 1 ay yine ağır ama 12 tekrar nizami çıkartacak şekilde çalış, çok güzel hacim kazanırsın.

3. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Ben pzt göğüs biceps

Cuma omuz biceps çalışıyorum

Pazartesi

Z-Bar 3x8-10
    Hammer Curl 3x8-10
    Konsantrasyon Curl 3x8-10

Cuma
    Dambıl Curl 3x-8-10
    Scott Curl 3x-8-10
    Konsantrasyon Curl 3x-8-10

Bu şekilde iyi gelişim oldu sendede etki edermi bilmem ama haftada 2 biceps antremanı ve 2 farklı program kollarda iyi verim sağladı ben ve salondaki 2-3 kişide

4. frodo190584

frodo190584 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    40.cm kol icin 1 günlük bicesps ve triceps cok az zaten. bence süperset yapmalısın. haftalık olarakta degistir hareketleri. en az 3 hareket. bicepsler kasları sasırtmadan büyümuyorlar maalesef.

5. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    en muhtemel şüpheli beslenme. protein alımınızı hesaplayınız. yetersiz olabilir.

6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    aramıza hoşgeldin :) şaka bir yana 40 cm den sonra ölçü alamk kolay değildir.yarım cm den daha az ölçü için 3 ay beklemiştim geçen sene.

hazır kış ayındayız yağlanmayı göze alarak kilo almanızı öneririm.
    yüksek karbonhidratlı ve kilo başına 2-3 gr kdar protein alımına çıkarsanız işin beslenme yönünü halletmiş olursunuz.

supplement kullanmıyorsanız ek oalrak almalısınız

antreman programı olarak:

dambıl curl-barbel curl
    scot curl
    z bar curl (dar tutuş)
    dambıl curl
    hammer curl
    paecher curl yada scot curl yeterli olur.izole oalrak seated curl olabilir.hacim artışına yöenlik olacağı için her set ağırlık artacak şekilde 8 tekrar 4 set yada droplu setler hacim almanıza yardımcı olur.
    haftada bir kez bir hareket ,zorlamak için kaldırabilecepiniz maksimum kilo ile 6-4 tekrar girin.

aynı zamanda tricepsede önem veriniz.sakatlanmamaya çalışarak ağır kilolar ile tricepsi zorlayınız.ağırlıklı dips,push down lying triceps dambıl anla indiriş (orjinal adını hatırlayamadım ) olacak şekilde 3 hareket giriniz.

son olarak eğer bacak çalışmıyorsanız.testosteron seviyesi arttırıp büyümeyi sağlamak içinde 3-4 hareket ile bacak çalışmaya çalışmaya başlayınız

Son düzenleme: 8 Ocak 2011
    cumpas bunu beğendi.
  7. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Kollar çok ilgi isteyen kaslar değil. 2hareket 4x8 tekrar yeterli olucaktır.

Birde kolun tüm kaslarını geniştirme teknikleri var her hareketin REVERSE denilen ters tutuşunu deneyebilirsin.

8. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    biceps-triceps tek güne alıp,süper setleyebilirsin şaşırtmak için adaleni...

Jacoburak ve cumpas bunu beğendi.
  9. cumpas

cumpas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet 1 haftadır programı değiştirdim programı 4 e böldüm 1 göğüs-biceps 2.omuz 3.sırt - triceps 4 bacak bu programda daha önceki programda bacaklara önem vermıyordum zayıf kalmıslardı şimdi belki hormonal bir destek sağlar bacak calısmam diye dusunuyorum birde arkadaslar beslenmem çok iyi ek protein tozıda alıyorum setleri sizce 8-8-8-6 yapsam nasıl olur.

10. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    aa evet iyi bi gözlem bu..Bende denerim bunu kolda ölçü almakta zorlanıyorum ya da sabırsızım :)

Sayfayı Paylaş