Kol Ağırlıklı 4 Günlük Antrenman Programı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gage54 tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gage54

gage54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar, bana kol ağırlıklı haftada 4 günlük antrenman programı gerekiyor.

Elimde şöyle bir program var;

Pazartesi - Göğüs ve Ön Kol
    Salı - Arka Kol ve Sırt
    Çarşamba - Yok
    Perşembe - Omuz ve Bacak
    Cuma - Ön Kol ve Arka Kol
    Cumartesi - Yok
    Pazar - Yok

Bunun pek doğru bir program olmadığını biliyorum. Bana haftada 4 günlük pazar günleri hariç ağırlığı kola verebileceğim bir program söyleyebilirseniz memnun olurum.

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Kolu tek bir güne koyup haftada bir gün çalıştırman yeterli olacaktır. Diğer bölgeleri tek gün girdiğini göz önünde bulundurursak belli bir yol kat etmişsin sanırım. Kola bu kadar yüklenmenin sana ekstra bir getirisi olacağını düşünmüyorum. Yani nasıl ayarlarsan ayarla, 4 güne böldüğünde kollarının pek dinlenme fırsatı olmayacak. Forumda Zeus arkadaşımızın bir lafı vardı; "Sporda zorlanmak vardır ama yıpranmak yoktur."

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer böyle 3 gün kol çalışacaksan ki diğer bölgelerini çalıştırırken de kol kaslarının çalışacağını düşünürsek. Ayırmak yerine MF dergisinden bir örnek vereceğim

Pazartesi göğüs -triceps-biceps
    salı omuz - trapaz
    çarşamba sırt-biceps-triceps
    perşembe dinlenme
    cuma biceps-triceps-bacak-kalf
    cumartesi ve pazar dinlenme olarak da yapabilirsin. Hiç değilse kollarında dinlenmiş olur hergün çalıştırarak dinlenmeye izin vermemiş olursun

4. gage54

gage54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Örnek güzel ama biraz ağır gibi. Çünkü mesela pazartesi ön kol arka kol ve göğüs diyor. Bunun için çok zaman geçirmek gerekiyor ve çok yorucu olduğunu düşünüyorum. Yani bir güne 3 ayrı haraket oluyor ki diğerleride öyle mesela çarşamba sırt biceps tricep gibi.

Yani hergün bir haraket mi çalışın diyorsunuz? yani pazartesi göğüs, salı kol, persembe omuz cuma sırt gibi mi ?

Sayfayı Paylaş