koşucular için hangi supplementler kullanılıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sonix tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sonix

sonix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdslar bn 7 aydır atletizmle ugrasıyorum bu dalda iyi olan sporcuların ilaç kullanarak bu seviyeye geldikleri söyleniliyor hangi ilaçlardan kullanmalıyız daha cok uzun mesafeciler için ? ayrıca uzun mesafe koşucusu için hangi kaslar ı geliştirmek etkili olur ?

2. ozan387

ozan387 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Koşmada , daha çok ön ve arka bacak kaslarının sayesinde hız kazanırsın
    ama tabiki bu sprint koşular için ve alt karın kasları da koşmaya yardımcıdır.
    ama uzun mesafeli koşularda çok hacimli olmamalısın yeteri kadar kas kütlesi nefes ve kondisyon herşeyi getirir güçlü olmak için farklı kas geliştirme çeşitleri vardır forumda ararsan bulabilirsin set tekrarlarını. ve yüzme sporunu da yapmanı tavsiye ederim sana güç kazandırır. tabi beslenmeyide unutma .
    Supplementlara gelince
    Eğer hacimsiz isen biraz hacim kazanmak için whey protein kullanabilirsin
    Eğer hacim varsa ve bunları güçlendirmek istiyorsan animal pak veya aminoasit
    Eğer yağ sorunun var ise kaliteli bir l carnitin veya CLA

Son düzenleme: 24 Nisan 2010
  3. sonix

sonix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fazla kaslı bir yapıya sahip olmak istemiyorum ztn uzun mesafe kostuğum için fazla kas beni yorar ,karın kasımı geliştirmenin faydalı olacaını düşünüyorum , hacim ve yağ sorunum yok zayıf ve yağsız olmalıyım ztn ,yüzmenin de bana göre ters kasları çalıstırdıgını duymustum ?

sadece dayanıklık arttırcak solunumumda etkili olck en faydalı ilaç hngsi olablr ?

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    vücut geliştirme sitesinde atletizm konusunda bilgi aramak pek mantıklı değil bence. atletizmle ilgili en doğru bilgiyi verecek kişi antrenörünüzdür.

5. sonix

sonix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BetaNOX Powder 680gr ın faydalı olacagını sölediler en uygun ürün bu .tskler

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kısa mesafe koşanlarda kreatin depolarının dolu olması önemlidir..bu yüzden kreatini önerebilirdim..ama uzun mesafe koşucuları için çok gerekli değil..

uzun mesafeciler için kardiyovasküler kapasite-kanın oksijen taşıma yeteneği önemli...

bu yüzden E vitamini ve demir oksijen taşınımı için önemli..
    aerobik metabolizmanın çok daha verimli kullanılabilmesi ve yağ asitlerinin mitokondriye daha fazla ukaştırılabilmesi ve enerjiye dönüşebilmesi için için l-carnitine olabilir..

kas kasılması için önemli olan kalsiyum
    sinirsel iletim için potasyum
    ve sıvı emilimi için soydum önemli..
    kalp ve dolaşım sistemi için omega 3-6-9

açıkçası bunların birçoğu animal pak gibi sağlam vitamin-mineral-performans artırıcı tabletlerinde mevcut..
    günde tek paket işinizi görebilir..

tabi koşu öncesi ve sırasında sporcu içeceği (potasyum+sodyum+ max. %6 glikoz içerikli)

son olarak karbonhidrat anlamında sağlam besleniyor olmanız gerekli..

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    buarada belirtmekte fayda var..ilaç diye supplemenları kastetmişsiniz..supplementlar ek besindirler ilaç değildirler..

sonix bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş