Koşu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hotaru tarafından 6 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. hotaru

hotaru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    merhabalar,alt bacaklarımda kas istemiyorum yeterince kas olduğunu düşünüyorum,küçüklükten beri müsait kaslanmaya bölge sanırım ama antreman yaparken de yürümekten ziyade koşmaktan hoşlanıyorum ve daha hızlı sonuç alıyorum koşarken tabi ki,koşma sürem 30 dk yı geçmiyor,hızım da 8-8.5 arasında değişiyor koşu bandında,koşmamı tavsiye eder misiniz??

2. yasalmermi

yasalmermi Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    koşu bandını bırak havalar ısındı gunler uzadı , çık yakında ormanda , sah,lde parkta koş koşu bandları sağlığa çok zararlı 10-15 dk dan fazla koşuldğu zaman hem doğa da koşmak daha da fazla kalori harcamanızı sağlar.

3. hotaru

hotaru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sağlığa zararlı olduğunu ilk defa duyuyorum biraz açabilir misin ??ormanda koşmak da tehlikeli:Dsahil var burada koşabileceğim fakat zamanım yok sınavlarım geliyor

4. yasalmermi

yasalmermi Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kosu bandında üzerinde kostuğunuz bandın yaylanması sonucunda diz kapakları yapması gereken açıda açılıp kapanma hareketini gerçekleştirmiyor buda diz kapağında kireçlenmelere ilerde büyük sorunlara yol açabiliyor.biraz araştırırsanız daha detaylı bilgi bulabilceğnize emin olablırsınz.benm fikrimi sorarsanız 2-3 dk dan fazla durmayın salona gıttığınzda ısınma amaçlı çıkın daha sonra bisiklet yapın dışarda koşamıyorum diyorsanız.

canavar bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    koşu ıyıdır ama 8.5 yavas degılmı ben 13 le kosmaya basladım basta bende 8 le basladım bır kac ay sonra 11 e cıkardım bu aralar 12- 13

8 de yuruyorum artık :D

bu arada kosmak cok faydalı googleye kosunun faydalarını yazarsanız gorursunuz yurumek sadece zayıflatır dıyor ama kosunun bır cok faydası var vucuda

koşarak bacakta kas yapcagını sanmıyorum ınceltır sekle sokar

6. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    yasalmermi haklı, koşu bandında koşmak yerine orman,dağ,bayır,sahil de koş..hatta çık sokakta koş :) koşu bandında 10 dk dan fazla kalma ....

7. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    koşu bandı eklemlere çok zararlı sakın 4-5 ten fazla hıza çıkmayn

8. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Cardio olarak interval cardio yapmanı tavsiye ederim. Kas kayıbını azaltımış, yağ yakımını daha fazla yapmıs olursun...

3-5 minutes warm up
    30 seconds high, 1 minute low
    45 seconds high, 1 minute low
    60 seconds high, 1 minute low
    90 seconds high, 1 minute low
    60 seconds high, 1 minute low
    45 seconds high, 1 minute low
    30 seconds high
    3-5 minutes cool down

Alıntı: http://www.muscletech.com/resources/features/interval_training/index.shtml

9. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    koşu bandı nedne eklemlere oyle cıddı zararlar versınkı ben ıkı turlude kosuyorum pek fark yok tabı orman sahıl cok ıyıdır hem zaman cabuk gecer hemde eglenırsınız ama ıstanbulda kolay degıl oyle yer bulup kosmak ve bırde dus almak gıbı ıhtıyaclarda var

ev sahılde olması gerek mılyonalrca ınsan kosu bandında kosuyor bende kosuyorum suana kadar hıcbır sorun la karsılasmadım salondada karsılasan gormedım

11. yasalmermi

yasalmermi Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bir onceki mesajımdada belirttiğim gibi koşu bandı ( band ) belli bir derece yaylanıyor ve bu eklemlerinizin yapması gereken açıyı yapmasını engelliyor.

12. hotaru

hotaru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler arkadaşlar,interval cardio da ney nasıl yapacağım

13. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Dizlerimiz de aktif süspansiyon sistemi var. Bu bizim daha konforlu yolculuk yapmamızı sağlıyor. Ama bastığınız şey sabit olmadığından bacaklar bu eylemi gerçekleştiremiyor.

14. TARIK YAZICI

TARIK YAZICI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Rocky 4 filmini izlemişsinizdir. Rocky gibi bende de Doğa ile iç içe spor aşkı depreşiyor. Yürüyüş, koşu, yüzmek ya da kamp yapmak ağaçların altında, deniz kenarında. Geçenlerde bir şey yapmışlar dikkatimi çekmedi değil. Adamlar evin altına teker koymuşlar. İsmine de tiny house demişler. Afilli bir şeye benziyor. Eskiden karavanlar vardı şimdi de bunlar var. Aklımı aldılar abi.Tak arabana çek denize. Tak arabana çek ormana. Bak sporuna idmanına. Belki araştırmak isteyen olur diye buraya geçenlerde baktım siteyi koyuyorum. https://www.hanehouse.com/ Başka fikirlerim olursa yine burada paylaşmak istiyorum. Esen kalın.

Sayfayı Paylaş