Koşu hakkında yardım !?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Scipio0 tarafından 31 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Scipio0

Scipio0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba yaşım 19 Msü mülakatına gireceğim. Mülakatta 400 m koşu var ve benim 5 ayım var. Geçen yılki mülakatta 1 dk 15 sn yapmıştım. Bunu 1 dk altına çekmeliyim. Salona gidiyorum. Salon içinde ve dışında çalışabilirim. Durumum böyle. Bana 1 dk altına çekebilmem için nasıl bir çalışma izlemem gerektiğini yazarmısınız ?
    Not : Bu konuda istekli ve güdümlüyüm. Her türlü ağır programı kaldırabilirim. Teşekkurler şimdiden

2. kaiss

kaiss Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Biraz daha zayıf olmak cozum olabilir boy kilo kaç

3. Scipio0

Scipio0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boy kilomun gayet uygun olduğunu düşünüyorum 1.70 / 64 kg

4. kaiss

kaiss Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kreatin kullanımını arastirabilirsin

5. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    15 saniyelik mesafeyi bu süre içerisinde aşağıya çekmek çok zor gibi görünüyor.
    Kreatn+kafein al antrenman önceleri. (Kafein, kreatinin etkisini zayıflatabiliyor ama bu Bodyciler için geçerli. Koşucularda negatif etkisi yok hatta yararı olabilir)
    Bir de bu süre zarfında eğer 1 kg kas kazanıp 1 kg yağ kaybedecek bir diyet yaapbilirsen, kilonu sabitleyip daha az yağ, fazla kas kütlesi ile yarışa girebilirsin.

Sonrası teknik işi. Eğer İngilizcen varsa, muhakkak internette yabancı sitelerde hız artırma teknikleri vardır diye düşünüyorum. Profesyonellerin tavsiyeleri ilerlemeni sağlar.

6. Scipio0

Scipio0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gerçektende zor mu. Sıkı bir çalışma ile 1 dk nın altına çekemezmiyim ?
    Salonda kondisyon çalışırım fakat hız nasıl çalışmalıyım , bilgisi olan varmı ?

7. Çağrı Günen

Çağrı Günen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ordu
    HIIT kardiyo tarzı kondisyon arttırıcı çalışmalar yapabilirsin.Onun dışında quad ve calf kaslarına önem vermen gerekiyor bunun için calf raise,leg press ve lunge öneririm sana bunları fazla ağırlıkla çalışarak bacak kaslarını güçlendirdiğinde kondisyonun ve gücün artacaktır.Her koşudan önce beta alanin ve kafein takviyesinin seni dahada uçuracağına inanıyorum. :D

8. Scipio0

Scipio0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Salondaki hocam bana ağirlık çalışmamam gerektiğini , bunun hareket kabiliyetimi azaltacağını söyledi. İnternette ise bolca ağırlık egzersizleri tavsiye ediliyor. Programıma ağirlıkta ekliyeceğim.
    Hepinize Teşekkürler.

9. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 2 yıl önce sıfır idmanla sigara içen biri olarak o 400 metreyi 62 saniyede koştum en son 10 sene önce halı saha yapıyordum bunu da belirteyim mekik şınav buralardan tam puan aldım tüm aşamaları geçip kazandım,msü değil direk kuvvet komutanlığında eğitime başladık ( üni mezunu olarak alımdı bizimkisi ) diğer yandan kabin memurluğuna da başvurmuştum orası olunca ayrıldım havacı subay olacaktık.

Sizin puanlama nasıl bilmiyorum ama koşunun falan çok da önemi yok belirli bir ortalama alınıyor tabi kendini spor olarak hazırla kazanırsan eğitimde zorlanmazsın ama Bilgi birikim okutulan üniversite bölüm bunların da etkisi var en önemlisi de mülakat orada iyi ölçüyorlar

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş