koşmakla böyle vücut elde edilirmi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tuçe tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar bulduğum koşucuların resimlerinde dikkatimi çekiyor baştan aşşağı kaslılar kollar göbek falan..bacak doğal olarak kaslanır ama göbek ve kollar için acaba başka bişey yapıyolarmıdır ağırlık mekik gibi ..şahsen ben sanmıyorum ağırlık ve mekikle uğraştıklarını ama bilmiyorum ..işte bu yüzden merak ettim bide size soruyum dedim sadece koşmakla böyle bi vücut elde edilirmi?? resimler altta

khephnes bunu beğendi.
  2. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Sen koşucuların sadece koşarakmı idman yapıp olimpiyatlara hazırlandığını sanıyorsun ? Bak en yakın örnek verirsek Hüseyin bolt ? Çoğu vücutçuda olmadığı kadar adamda vücut var. Sence bunu sadece koşarak yapama olasılığı yüzde kaç ? Bir koşucu koşmaktan cok Fitness tarzı idmanlar yapar. Hatrı sayılır ağırlık altına girerler... Hüseyin için Dizel araba derler hatta, ilk 20 metrede bir türlü devirlenemez ama bir yellenir 30-35 te ondan sonra sıkıyorsa tut.. Yılın ilk aylarında hüseyin ağırlık altına yattığı için koşu sürelerine idmanlarında dikkat et hep düşüktür çünki vücudunu devirlenmeye ayarlamaktadır sonra adam bir salıyor kendini sonucunu olimpiyatlarda görüyoruz... ;)

StormBlast ve tuçe bunu beğendi.
  3. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    :D ..valla vücutculardan çok değişik vücut yapıları var koşucuların her ikiside kaslı ama koşucularınki çok daha farklı bence..bu yüzden sadece koşarak yaptıklarını düşündüm

4. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    soncirit güzel açıklamış Usain Bolt gerçekten güzel bir fiziğe sahip 1.95 boyunda 94 kilo ağırlığında

tuçe bunu beğendi.
  5. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    peki bişey sorucam koşmanın hiç mi etkisi yok zayıflayıp kaslanıp sarkmamak için?

6. serikas

serikas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oha tuçe o resimdeki baklavalar senin mi

7. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    :D yok benim değil yabancı bi bodyforumda bi kız bulmuştum onun resmi bu :D

8. serikas

serikas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ha :D bu arada ilk başta ağırlık çalışman gerekir çok iyi koşabilmen için koşmakla yukarı taraf kas yapmaz :)

9. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    peki kalori yakıp kilo veremzmiyim

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kısa mesafe koşuları vücudu genel olarak da kaslandırır ama atletler sadece koşu yapmıyor. Az tekrarlı ağırlık egzersizleri yapıyorlar. VG tipi antrenmanların aksine, bu tür çalışma daha yoğun ve sert kaslara sahip olmanızı sağlar.

khephnes ve tuçe bunu beğendi.
  11. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ve daha patlayıcı olunmasını da sağlar...

tuçe bunu beğendi.
  12. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    çok çok teşkkür ederim ama az tekrarlı derken bi örnek vererek anlatabilirmisiniz ?:)

13. soniqq

soniqq Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    cross uzun mesafe koşucularına benziyorlar ve kendileri kesinlikle kaslı olmazlar, yağ oranları gerçekten düşük olur. Son resimde verdiğin ablamız kesinlikle sprinter, kendisi kaslı (daha gelişmiş bir kütle). Uzun süre koşu ve yüzme ile ilgilendim diğer arkadaşların dediği gibi sadece koşu ya da yüzme yapılmıyor, ağırlık antrenmanı gibi çeşitlerde dahil ediliyor antrenmanlara. Ağırlkık antremanları genel itibari ile beyaz lifli kaslara hitap etmeli, yani yüksek ağırlık ve düşük tekrar. Kardiyo ile ağırlık günü kesinlikle ayrı olmalı diğer bir seçenek ise 6 saat ara olmalı ikisinin arasında ve bacak çalıştıktan sonra 24 saat boyunca asla kardiyo yapılmamalı.

eğer 2. resimde ki ablamızın vücudu ile ilgilenirsen triatlonu araştır derim.

khephnes bunu beğendi.
  14. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Ne kadar fazla squat o kadar sprint gucu diye bir sey okumustum ancak ne denli dogru bilemiyorum maalesef. Ancak Ben Johnson soylenene gore 600 pound ile squat yaparmis bu da yaklasik 275 kg demek oluyor.

Sprinter'lerin squat'i pek sevdigi bir gercek. Bununla birlikte genel vucut gucu adina deadlift, power clean gibi hareketleri de uyguluyorlar. Box jump da yine onemli sprinter egzersizlerinden biridir.

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bileşik(compund) egzersizleri set başına 6 tekrarı geçmeyecek şekilde yapmak kabaca. Bu durumda ağırlık, 7-8 tekrar çıkaramayacak kadar yüksek olmalı. Bileşik egzersizler için forumda bir çok örnek var. Arkadaşların da belirttiği gibi Squat güzel bir örnek.

16. serikas

serikas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş