Kim bana yardımcı olabilir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Muhammedali61 tarafından 18 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Muhammedali61

Muhammedali61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar vardiyalı sistemde çalışıyorum polis memuruyum gece gittiğim zamanlar uzun çalışıyorum 16 saat kendi yemeğimi evden sefer tasıyla götürüyorum lapa pilav tavuk göğüs salata ve kahvaltımı götürüyorum fakat sanki yetmiyor öğüne neler ekleyebilirim 3 tane tasım mevcut fazlasını da götüremem ve çok yürüyorum ortalama 20 bin adım atıyorum günde hacim kaybetmek istemiyorum bunun için yanımda badem falan da götürüyorum sabaha karşı acıktığım için yiyeyim diye siz de akıl verin nasıl olcak bu iş

2. QuheyLaN

QuheyLaN Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar.Bende 24 saat esasıyla çalışıyorum askerim.Sabah kahvaltımı evde yapıyorum.Haricinde 5 öğün hazırlıyorum işe götürmek için.Organiksatinal da 3 bölmeli yemek kapları var baya pratik plastik kaplar.Neredeyse 1.5 senedir kullanıyorum.Onlardan deneyebilirsiniz.Öğüne ekleme konusunda gramajlar size kalmış.Karbonhidrat protein ve yeşillik her öğünde olacak.Öğünlere badem ceviz ekleyebilirsiniz 2 3 adet.Ben bu şekilde devam ediyorum.

3. Muhammedali61

Muhammedali61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ederim

4. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Hocam şu anda bulkta olduğunuzu varsayıyorum. Mesela 300 kalori fazlanız var siz günde 20 bin adım atarsanız kilo verirsiniz. Bu yaktığınız kaloriyi üzerine koymanız gerekir. Çok açlık çekiyorsanız muhtemelen sebebi kilo vermenizdir. Öğünde muhakkak yeşillik olsun ara ara kahvaltı etmeye çalışın. Yumurta, yoğurt, süt, yulaf gibi şeyler ekleyin. Bir de fırsat buldukça iki ayda bir falan kan değerlerinize bakın. Çünkü tek tip beslenme yapmanızdan ötürü belli vitaminler eksik kalabilir. Yaktığınız kaloriyi hesaplamak için bir hafta tartılın. Her gün not edin ona göre kaloriyi düşürün veya yükseltin.

Sayfayı Paylaş