kilomdan ve boyumdan utanıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve TekilanıKaptaGe tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle boyun kısa sayılmaz kızların %80'inden uzunsun......Ve de özgüvenini geliştir çünkü kompleksli bir insan 180 de olsa 190 olsam der...mavi gözlü olsam uzun saçlı olsam derken hayat biter....Sorunun sadece kilonda zayıflasan boyun şu ankinden uzun durur...Bazı kişiler var görüyorum 180 boyunda bacakları kısa falan fizik güzelliği sadece boyla ölçülecek bir şey değildir...
    Kısacası ergenlikte olur böyle şeyler zamanla özgüvenini kazandıkça böyle şeyler aklına bile gelmez....

Bir adam varmış kısaymış arkadaşına demiş ki arkadaşı 190 senin boyunda olsam varya ağırsiklet boks şampiyonu olurdum....Arkadaşı cevap vermiş o zaman git ortasiklet şampiyonu ol.....gördüğünüz gibi klasik bahaneler işte......

Boyum kısa diye takıntı yapmakta komplekstir boyu uzun olupta ikidebir vurgulamakta komplekstir psikoloji çok okudum zamanında.....Düşünme derslerine çalış...

Berkthagar ve cadocx bunu beğendi.
  2. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yaşın 16 yaklaşık 4 senede 4 cm alabilirsin boy olarak.Gerçi bu biraz ırsi.Ama genede uzarsın.Utanılacak birşey yok boyund****ilonda iyi ama bir spor salonuna yazılabilirsin.Ben mesela lise son öğrencisiyim.Ne arkadaşlarım var erkek olarak 1,65 boyda :D
    adamlar hiç utanmıyorlar ki doğru olanıda bu.ALLAH'tan gelen özellikler için hiç kimse utanmamalıdır.Senin elinde olan birşey değil bu.Umarım derdine çare içini rahatlatan insanlardan olmuşumdur.Sağlıcakla kal ve hayat bunları takmaya değmeyecek kadar güzel yaşamana bak :D

3. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Yaşın itibari ile çeşitli duygu ve düşünceler içerisindesin bu çok normal. Öncelikle sağlıklısın kendi ihtiyaçlarını kendin karşılayabiliyorsun, kilodan bahsetmişsin demekki, Allah seni açlıkla imtihan etmemiş. Anlatmak istediklerimi anlayabilirsen, sorununu çözmen çok basit. Sahip olduklarına bir gözat ve bunlara dünya üzerinde kaç kişi sahip olduğunu düşün. Sitede o kadar başarı hikayesi mevcutki ben bile bazen hayretler içerisinde kalıyorum, bu kadar azimli arkadaşlarla aynı sitede olduğumuz için çok şanslıyız. Seninki sorun değil, bunu sen sorun ediyorsun bence.

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bu spora bende 16 yaş günümde başladım ve 2 yılı aşan bir süredir de devam etmekteyim. İlk başladığımda 1.62 boylarında 85kg idim. Kilo vermekle uğraşmadan kilomu koruyarak yaklaşık 1-1.5 yıl çok ağır çalıştım. Bu süre içinde kilom 90 ı bile buldu ama neticeden memnunum. 6-7 ay öncesine kadarda 85kg civarıydım ve bir anda yağı kesip karbonhidratı bayaa bir azalttım ve sonuç olarak şu an 1.70 boyunda 77 kg yum. Bu spora başlarken yağ oranım %27 civarıydı. Yani senden kat ve kat kötü bir durumdaydım. Şu an ise %14 ve hayatımda ilk kez karın kaslarımı görebiliyorum. Hayatın sadece 16-17 yaşındaki şeklinde değildir. 70-80 yaşına kadar yaşayacağını hesaba katarsan ve düzenli sporunu yapıp iyi beslenirsen herşey mümkündür :)

Sayfayı Paylaş